Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 746
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja korzystałem i nadal korzystam. generalnie - jako samiec :lol: :lol: :lol: na początku uważałem ten pomysł mojej drugiej połówki za chybione wyrzucenie pieniędzy dlatego, że moje kochanie mające zmysł artystyczny i odróżniająca kolory wiedziałą co chciała :lol: w naszym domku. architekta wzieliśmy poleconego przez znajomych i właściwie jego praca ograniczyła się do przekształcenia wizji żonki w coś bardziej konkretnego. aczkolwiek kilka razy zdołał ją (nas) namówić na nieco inny koncept niż przez nią wymyślony. bez wątpienia - z dzisiejszej perspektywy - fajnie mieć kogoś kto patrzy bez zbytnich emocji na projekt i widzi co w nim zmienić, co gdzie powinno stać (tzw. ciąg technologiczny :lol: w kuchni) ile powinno być gniazdek, wie gdzie iść wybierać płytki (przedstawia nam kilka wzorów do wyboru), meble (straszna oszczędność czasu trzeba przyznać) itp. z drugiej strony architekt realizuje też pewne swoje ambicje i przekonał nas (żonkę :x ) do scen świetlnych i takich tam innych bajerów.

co do wynagrodzenia to wiem, że są architekci którzy biorą jakiś określony ryczałt, % od projektowanej powierzchni domu czy też % od wartości urządzanego wnętrza (serio :o :o :o ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o 3 systemy wynagradzania:

1) ryczałt (biorę np. 100 i bieżemy się do roboty);

2) biorę np. 100 od m2;

3) biorę np. 1 % od wartości wyposażenia i aranżacji jaką wykombinuję (wykombinujemy).

i ten właśnie ostatni sposób (preferowany przez 2 niezależnie od siebie działające architektki - kobiety :roll: :lol: ) mnie zdziwił. no bo jak mam oszacować mniej więcej ten wydatek na architekta. np. mój za aranżację łazienki wziął 50 zł (hehehe :lol: ) mimo że projektował nam wannę za 5k a ostatecznie kupiliśmy za 8k. a przy tym ostatnim systemie nie wiem do końca jakie będą koszty (zmiana wanny w naszym przypadku dotyczyła wyłącznie jej użyteczności a nie kształtu czy koloru). dochodzę do końca wykończeniówki (coś myślę, że będę całkowicie spukany :cry: a architekt mówi no to teraz proszę zapłać mi 1000.

koleżka, który korzystał z architektki (znowu kobieta :lol: ) rozliczającej się wg. systemu 3. mówił, że nigdy by nie przypuszczał, że w wawie są punkty (po których podróżował z architektką) zajmujące się sprzedażą aż tak drogiego wyposażenia wnętrz. przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wynagrodzenia to wiem, że są architekci którzy biorą jakiś określony ryczałt, % od projektowanej powierzchni domu czy też % od wartości urządzanego wnętrza (serio :o :o :o ).

 

Metody sa rozne. Na prowizji we wnetrzach w tym kraju pracuje sie rzadko, no chyba ze klient ma gdzies kase i ma w "D" co sie stanie jesli przyszaleje :p .

Uklad prowizyjny z reguly jest w pracy dekoratorow.Pol biedy jesli dakorator ma swoj sklep, jesli nie, a sam jest na sklepowej prowizji. to... :p Ech zycie , swiat moze byc piekny :D :D

Cene za projekt najlatwiej i najczytelniej ustalac od metra. Klient wie ile wyda, za co placi i nie dziwi sie, ze kupujac drozsze plytki , bo zona nagle zmienila zdanie, nagle musi wiecej zaplacic za projekt.

Popi - zrezygnuj z projektanta, ktory Ci odpowie jednoznacznie na tak zadane pytanie :

cyt :

Co oferuje Pani w projekcie wystroju wnętrz, a co obejmuje nadzór autorski nad realizacją. Prosze zdradzić koszt dlaaranżacji pow.140 m

Nie badz frajer :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Na pewno warto , po to sa specjalisci .

Tutaj na forum jest nawet kilka takich osob , jedne lepsze inne gorsze , moim zdaniem oczywiscie .

Te lepsze sa pewnie zajete , ale zawsze mozesz zapytac.

Namawiam , tez bede takiego zatrudniala.

Wtedy mam pewnosc , ze wszystko bedzie mialo rece i nogi , a ceny mozna negocjowac przeciez :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt:"wszystko bedzie mialo rece i nogi"

 

I tu przygotuj się na niespodzianki! Trzy razy w życiu korzystałam z usług architekta wnętrz za każdym razem przysięgając sobie, że już nigdy więcej (za każdym razem był to oczywiście inny architekt).

 

Powiem tak: to co potrafiły wymyśleć te Panie przyprawiało czasem o dreszcze wykonawców oraz ludzi myślących realnie. Mnóstwo błędów w projektach, dużo pomysłów niemożliwych do zrealizowania i niepotrzebne koszty na ratowanie sytuacji. Niechlujstwo w projektach i arogancja w naprawianiu własnych błędów.

 

A dodam, że dwie z tych Pań cieszą się naprawdę niezłą renomąw Łodzi. Oczywiście jak dobrze trafisz to na pewno będziesz zadowolona. Problem tylko, żeby znaleźć prawdziwego fachowca, a nie laika robiącego dobre tylko pierwsze wrażenie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak juz na marginesie Twojej wypowiedzi :D to ja i tak jestem zdania , ze z facetami zawsze sie lepiej wspolpracuje .

:wink:

 

Poza tym ja jestem zdecydowana , wiem co w domu chce i bedzie to pomoc ze strony projektanta .Mysle , ze ci co nie wiedza maja gorzej 8)

 

Niezadowolony klient kazdemu zawsze sie moze trafic :D

I jeszcze jedno trzeba zatrudnic fachowca , takiego prawdziwego . :wink:

Przyjrzec sie w kazdym razie temu co robil wczesniej , jak dlugo sie tematem zajmuje , bo doswiadczenie to wazna rzecz :D

 

A Ty Bereniko jestes juz po wnetrzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...