Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proszę osoby, które już mają za sobą współpracę z architektem o kilka informacji.

 

1) Na jakim etapie budowy należy rozpocząć taką współpracę?

W chwili gdy dom już "stoi" czy wcześniej?

 

Zaczęłam zanim dostałam pozwolenie na budowę .

 

2) Jak wygląda taka współpraca?

 

Dużo rozmów, rozmów, rozmów, oglądania obrazków, rozmów, oglądania materiałów, płytek, kolorów, drewna, rozmów

Czy płaci się od m2 powierzchni czy od całego projektu?

 

ja się umawiałam na koszt od metra planowanej powierzchni ( w tym również nadzór inwestorski wykonania)

 

3) Co wchodzi w skład "obowiązków" projektanta?

Zależy na jaki zakres się umówisz. Może być tylko projekt funkconalny, wizualizacja, całościowe zaprojektowanie włacznie z materiałami i kolorami, możesz dać do zrobienia wszystko łacznie z ekipami i zakupami wszystkich potrzebnych rzeczy.

Czy jedynie wykonanie projektu czy np jeżdzenie z kupującym po salonach i wybieranie płytek itp?

wszystko zależy co chcesz zlecić. Możesz tez zlecić kawałek projektrowania domu ( np. parter)

 

4) Czy projektant jest obecny podczas realizacji (wykończeniówki)?

Jeśli mu to zlecisz to tak.

 

Nigdy nie miałam do czynienia z tym fachowcem więc proszę doświadczone osoby o kilka wskazówek jak taka współpraca powinna wyglądać i na co zwracać uwagę?

Po pierwsze - chemia. Jesli się dogadujecie, jeśli projektant zrozumie Twój "świat kolorów i kształtów", to co chcesz zrobić - to masz połowę sukcesu. To zrozumienie jest kluczowe - przecież nie chcesz mieszkać a "obcym" domu ( nawet z katalogu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Pepeg z Gumy

Architekt wnętrz jest bardzo niebezpieczny.

Szkoda nim sobie zawracać głowę.

Jeden taki przyszedł do domu, uwiódł mi żonę, teraz żona mieszka z architektem a ja mam niewykończone mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

WSPÓŁPRACĘ Z ARCHITEKTEM WNĘTRZ POWINNO SIĘ ZACZĄĆ W JAK NAJWCZĘNIEJSZYM ETAPIE BUDOWY, NIE POLECAM CZEKAĆ NA STAN SUROWY, PONIEWAŻ CZĘSTO ZDARZA SIĘ TAK ŻE MUSZĘ PRZESUWAĆ INSTALACJĘ LUB "BURZYĆ" DOPIERO CO POSTAWIONE ŚCIANY , A MOGŁY ZNALEŹĆ SIĘ WCZEŚNIEJ NA WŁAŚCIWYM MIEJSCU, DLATEGO ZAWSZE POLECAM ROZPOCZĘCIE WSPÓŁPRACY Z ARCHITEKTEM W JAK NAJWCZEŚNIEJSZYM ETAPIE BUDOWY. Architekt rozrysuje umiejscowienie gniazd, włączników, punktów świetlnych co pozwoli na rozprowadzenie instalacji elektrycznej, rozrysuje ustawienie urządzeń w łazience, co pomorze w umiejscowieniu przyłączy itd.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chciałabym skorzystać z architekta wnetrz ale nie wiem na jakim etapie powinnam go zatrudnic? Obecnie zaczynamy stawiac mury wiec czy juz na tym etapie architekt powinien zaczac dziłac czy dopiero jak beda mury okna itp?

 

 

W momencie otrzymania projektu do raczek Iwett27 , potem zaczyna sie przerabianie.... bo zawsze cos znajdzie do poprawienia, ulepszenia itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, juz w sumie sama pousuwałam to co mi sie w projekcie nie podoba (projekt kupilismy razem z działka) chciałabym aby parter stanowiła jedna duza przestrzeń stad potrzebuje architekta zeby dało sie w tym mieszkac:) Mozeci mi polecic kogos dobrego ale taniego:) w Poznaniu lub bliskiej okolicy???? Bede wdzieczna:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, juz w sumie sama pousuwałam to co mi sie w projekcie nie podoba (projekt kupilismy razem z działka) chciałabym aby parter stanowiła jedna duza przestrzeń stad potrzebuje architekta zeby dało sie w tym mieszkac:) Mozeci mi polecic kogos dobrego ale taniego:) w Poznaniu lub bliskiej okolicy???? Bede wdzieczna:)

 

O to ja nie pomogę :( :( nuie moje strony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Stawka chyba zalezy od tego co zawiera usluga - czy to ma byc tylko projekt samego wystroju wnetrz (jaki kolor scian, jaka kanapa i gdzie ma stac itp.) czy tez ogolnie aranzacja przestrzeni z rozmieszczeniem scianek dzialowych, kartongipsow, schowkow, projekt instalacji pod oswietlenie itp

 

A oprocz projektu na papierze moze byc tez nadzor nad wykonaniem tzn. dekorator jezdzi z toba i szuka plytek do lazienki, wybiera konkretne produkty jak np. lampy, wanna itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dekorator to chyba przesada. Dom ma byc dla was. Nie dla gości nie dla dekoratora nie do podziwiania ale dla WAS. A co jeśli tobie podoba sie kiczowata makatka a dekorator wciska ci modernistyczny obraz bo to jest trendy i będzie pasowało do wystroju. TY tam bedziesz mieszkac i patrzec na ten obraz może na początku nawet będzie ci się podobał ale jeszcze kiedyś zatęsknisz za babciną makatką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na pewno wziela architekta wnetrz gdyby mnie tylko bylo na to stac

 

chocby po to ze pozwala to zaoszczedzic mnostwo czasu poswieconego na obmyslanie, lazenie po sklepach i szukanie inspiracji

 

dobry dekorator dostosuje sie do gustu wlascicieli - jesli lubia makatki to beda je mieli tylko w takiej aranzacji ze nie bedzie to obciachowo wygladalo

 

nie wyobrzam sobie ze dekorator przychodzi i narzuca mi swoje pomysly nie pytajac o moje upodobania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dekorator to chyba przesada. Dom ma byc dla was. Nie dla gości nie dla dekoratora nie do podziwiania ale dla WAS. A co jeśli tobie podoba sie kiczowata makatka a dekorator wciska ci modernistyczny obraz bo to jest trendy i będzie pasowało do wystroju. TY tam bedziesz mieszkac i patrzec na ten obraz może na początku nawet będzie ci się podobał ale jeszcze kiedyś zatęsknisz za babciną makatką.

 

 

Ale ja sie boję że nie dam rady.

Np.zastanawiam się jaką kuchnię chcę , w jakim stylu- nowoczesna czy klasyczna?

A jeśli nowoczesna to czy cały dom musi być nowoczesny???

Nie wiem jak to połączyć , nie wiem jaki styl mi odpowiada. nie urządzam sie już w tej, chwili mam jeszcze czas ,chciałabym żeby dom stanowił jedność cały był w jednym stylu. Żebym tylko wpadła na pomysł w jakim!! :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...