Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

 

pracuje jako projektnat wnetrz i wiem ze jezeli jest taka mozliwosc to znacznie lepiej od razu skontaktowac sie z projektantem. Wiadomo,ze co dwie glowy to nie jedna ;) a skoro taki projektant ma pozniej rowniez byc odpowiedzialny za wnetrza to napewno latwiej jemu sie bedzie projektowac,poniewaz juz od samego poczatku bedzie poznawał Wasz styl i potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A moim zdaniem zatrudnianie projektanta to strata pieniędzy. Gdy zaczynałam budowę sama męża namawiałam na projektanta, na szczęście mąż nie wyraził zgody (po obejrzeniu wyceny:)i jestem mu bardzo za to wdzięczna. Teraz nie mogę się napatrzeć na mój dom:0 Z dumą prezentuje znajomym pokoje i oczywiście wspominam że wszystko sami wymyśliliśmy tak jak nam się wymarzyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda - zastanów się co piszesz. Założyłaś właśnie wątek o tym, że nie wiesz jaki żyrandol dopasować w salonie. Wnętrza masz puste i czym się znajomym chwalisz? Kartonami? Niewykończoną łazienką? Co najwyżej możesz być dumna z dobraniem kafelków, jaki ci się podobały.

 

Nie masz pojęcia najwyraźniej o pracy architekta wnętrz czy dekoratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myslałem ale dałem się przekonać żonie i odziwo nie żałuję. Mam z głowy zarówno niedzielne wycieczki do Casto Merlin:) itp. A ponadto mam papier dla ekipy i mniej głupich pytań i wachań czy aby napewno tak. Żonce trochę trudno zaufać projektowi i co jakiś czas pojawiają się u niej wątpliwości co do detali (panikara :)). Ja naszczęście nie mam czasu na przeżywanie budowy.

Dodatkowym atutem współpracy z biurem projektowym jest łatwość wyceny całości inwestycji. Generalnie polecam współpracę z projektantem na jaknajwcześniejszym etapie budowy. No i oczywiście polecam współpracę z dobrym biurem projektowym bo od tego niestety zależy sens całej akcji.

 

EDYTOWANO REKLAMĘ

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najkorzystniej byłoby zatrudnić projektanta już na samym początku - przed zmianami w budynku. Może się zdarzyć, że podpowie Wam rzeczy, o których sami byście nie pomyśleli (takie, które chcielibyście mieć u siebie, ale jeszcze o tym nie wiecie;)). Moim zdaniem zawsze to korzystniej kiedy ktoś spojrzy na sprawę fachowym okiem. Szczególnie jeśli już teraz jesteście zdecydowani na współpracę z dekoratorem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się - myślę że prawda leży gdzieś po środku jak to zwykle bywa, a ograniczeniem jest fantazja i budżet. Myślę że jesli budowę planujecie za 2-4lata dopiero to jeszcze jest za wcześnie na zatrudnianie projektanta, ale dobrze mieć ten czas aby śledzić fora, problemy innych ludzi i to z czego są zadowoleni. Taki czas to jeszcze długo do rozpoczęcia, warto może ugruntowaćswoje poglądy, pomyśleć o funcjonalności, podpytywać i podczytywać.jeśli stwierdzicie np. za 2 lata że znaleźliście projekt który wam odpowiada i że wiecie jak go urządzić to wtedy podejmijcie decyzję. Jeśli stwierdzicie że projekt owszem wybrany, ale nie do końca wiecie jak wszystko spójnie powiązać to może wtedy warto zatrudnić osobę która Wam pomoże wszystko dopasować.Co do momentu kiedy zacząć współpracę to myślę że na etapie wyboru projektu-bo wtedy jego doświadczenie pomoże Wam ustawić piony, ściany, drzwi etc zgodnie z Waszymi projektami, a pomoże uniknąć kucia już gotowych powierzchni. Myślę że teżtrzeba być krytycznym wobec projektanta i nie ufać ślepo jego wyborom.

 

My nie braliśmy projektanta, z kilku powodów - dom remontowany i możliwości przestawień są ograniczone, chłopina by mi się nie zgodził, trochęzosia-samosia z nas jest, też sporo pomocy dało mi śledzenie FM oraz nieoceniona pomoc ludzi z FM, ale widzę że jest sporo rzeczy do któych przydałby się nam projektant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Magda,nie żałujesz że nie zatrudniłaś projektanta,tak wszystko pięknie zaplanowałaś,a teraz o wszystko pytasz na forum i chcesz wydłubywać fugi w łazience :o

 

Najidealniej projektanta wnętrz jest już mieć na etapie projektowania budynku,najpózniej przy stawianiu ścian działowych.

Sama myślałam że jestem taka mądra i tak np podam jeden przykład-na papierze w projekcie tak pięknie wszystko wyglądało,mierząc linijką i rysując na papierze milimetrowym wszystko się zgadzało,a teraz chodzę i szukam jak najpłytszego wkładu kominkowego,bo okazało się że jakoś na żywo ten kominek za nic nie może się wpasować w moje wizje.

Teraz sobie pluję w brodę,mogłam zamówić wizualizację wszystkich wnętrz i pochodzić po nich wirtualnie,nie mówiąc już o tym że projektant na pewno podpowie wiele rozwiązań o których sami nawet nie pomyślimy.

Ile niektórych kosztuje rozwalanie,zmiana i poprawki można pooglądać w dziennikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego jest forum żeby pytać...założyłam dwa tematy jeden o żylandorze a drugi o fudze a wszycy tak przeżywaja jak by z tego składał sie cały dom...

a ty myślisz że projektanci nie popełniaja błędów???Przykład: projekt domu zaprojektowany przez projektantów a drzwi otwieraja się na schody, słóp konstrukcyjny na środku pokoju itp...

A propo fugi to glazurkarz połozym ją podczas naszej nie obecności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda - ja wiem, że się podniecasz krytyką i piszesz trzęsąc się z oburzenia na nas, ale popraw błędy ortograficzne, bo aż biją po oczach :)

 

Swoją drogą zastanawiam się dlaczego wnętrze nowoczesne nie może być jednocześnie funkcjonalne?

 

Albo dlaczego ktoś wybiera projekt, gdzie na rzucie widać, że słup stoi na środku pokoju.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój słup nie stoi na środku pokoju. Nie stoi nawet na środku korytarza.

Gdybym zachowała projekt w pierwotnej wersji, nawet byś go nie widziała, bo to pozostałość ściany oddzielającej klatkę schodową od korytarza :D

 

Jakbym się uparła mogłabym walnąć podciąg trzymający cały strop, ale po pierwsze koszty, a po drugie - kurczę, dla mnie ten słup jest bardzo konkretnym elementem wystroju wnętrza i mam wobec niego konkretne plany dekoratorskie. Nigdy mi nie przeszkadzał, nawet się ucieszyłam, że majstrowi wyszedł masywniejszy (jest teraz bardziej proporcjonalny)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego jest forum żeby pytać...założyłam dwa tematy jeden o żylandorze a drugi o fudze a wszycy tak przeżywaja jak by z tego składał sie cały dom...
Tak,od tego jest właśnie forum żeby pytać.

Ale co innego po prostu pytać,a co innego pytać jednocześnie stwierdzając,że sama tak super wszystko zaprojektowałaś,a projektant to strata kasy.

Szkoda że nie zauważasz tej różnicy.

Edytowane przez marynata
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj biedactwa nie macie własnych problemów ....

Elfir sama ma puste mury i to do tego felerne a najwięcej ma do powiedzenia na temat :)

Marynata kiedyś dopiero zbuduje a już wie wszystko:)

Ludzi budowa domu to nie tylko wybór kanapy czy stołu!!!! To nie jest takie hop siup! Ile kosztuje wybudowanie pięknego domu wie tylko ten co sam zbudował.Więc proszę darujcie sobie komentarze puki nie ukończycie swoich domów!! Ja swój już ukończyłam i śmiało mogę powiedzieć że nic nie daje takiej satysfakcji jak ,,włąsnymi rękami'' zbudowany dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda - gdzie widzisz feler na etapie stanu surowego otwartego w wystroju wnętrz?

 

Super, że jesteś usatysfakcjonowana, że sobie dom wybudowałaś. Ale co to ma wspólnego z dekoratorem i architektem wnętrz?

Jest na forum watek - "szczyty kiczu" i na 100% jestem pewna, że właściciele prezentowanych tam wnętrz umieścili je w internecie powodowani dumą z własnego gustu i znajomości urządzania. Tylko, że wyszły im koszmarki.

Satysfakcja z samodzielnego urządzenia wnętrza to nie jest to samo, co wnętrze ładne i funkcjonalne.

 

Na forum są osoby, które urządzały się same, bez pomocy architekta (np. Kasiorek, Darcy) a ich wnętrza są pokazywane w magazynach wnętrzarskich. Wzbudzają zachwyty.

Sa osoby, którym pomagał architekt, jak np. efilo i ich wnętrza też były typowane do czasopisma (efilo się chyba nie zgodziła) i też jej wnętrze jest źródłem natchnienia i westchnień dla forumowiczek.

 

Tak więc nie chodzi o to czy wnętrza tworzy osoba z papierkiem czy bez. Ważne, by była to osoba posiadająca wiedzę techniczną, wyobraźnię przestrzenną, znajomość materiałów i zmysł plastyczny. Tylko wówczas wyjdzie dzieło sztuki użytkowej.

 

Jeśli ktoś zadaje publicznie pytanie o wynajęcie architekta wnętrz, to raczej nie dlatego, że czuje się mocny w tym temacie, prawda?

Sama szukałaś architekta wnętrz kilka miesięcy temu, tylko koszty cię przerosły. Mnie również na niego nie stać - a pomimo tego, że skończyłam liceum plastyczne, mam zawód związany z projektowaniem, umiem rysować, wolałabym mieć pomoc w projektowaniu wnętrza w osobie profesjonalisty. Ja nie mam doświadczenia, nachodzi mnie za dużo pomysłów naraz i chciałabym, aby ktoś pomógł mi je uporządkować.

Mam wiele magazynów wnętrzarskich i tam nawet zawodowy plastyk czy architekt budowlany urządzają sobie wnętrza z pomocą architektów wnętrz. A przecież to pokrewne branże.

Architekt wnętrz zdejmuje z głowy inwestora kłopot z wyborem: jaka lampa, jakie głośniki, jaka fuga, bowiem to wszystko opisane jest w projekcie.

 

Obie będziemy zmuszone polegać na własnych silach w urządzaniu domów. Jak nam wyjdzie - nie wiem. Bo ani ty ani ja nie mamy wnętrz skończonych.

Dlatego dziwi mnie twoje podejście i negowanie konieczności zatrudniania architekta, bo "samemu zrobi się to lepiej". Nie wiesz czy pytający o architekta forumowicz urządzi sobie wnętrze lepiej, bo przecież nie wiesz czy ma wyczucie koloru, stylu i wyobraźnię, prawda?

 

Ile razy czytałam na forum "szkoda, że tak późno tu trafiłam" - kiedy okazywało się, że wybrane samemu rozwiązania nie były do końca przemyślane i pewne rzeczy można było rozwiązać lepiej i ładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynata kiedyś dopiero zbuduje a już wie wszystko
Wróżką jesteś?Czy masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?

 

Ludzi budowa domu to nie tylko wybór kanapy czy stołu!!!!
Wypowiadasz się w wątku o potrzebie zatrudniania projektanta wnętrz nie mając pojęcia o jego pracy.Mogłabyś odradzać innym projektanta,gdybyś sama takowego zatrudniła i byłabyś z tego niezadowolona.

Bardzo często na forum wypowiadaja się o różnego rodzaju rzeczach "wszystkowiedzący"ludzie,którzy nigdy ich nie mieli.Mnóstwo jest takich osób odradzających a to podłogówkę,a to centralny,chociaż nigdy nawet koło tego nie stali.

Właśnie do nich dołączyłaś.

Czy chciałabyś aby w wątku dotyczącym Twoich wyborów pomagali Ci np daltoniści?Chyba nie?

Edytowane przez marynata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
witajcie, chciałabym uzyskać Waszą opinię, rekomendacje firm, zajmujących się kompleksową aranżacją wnętrz. Właśnie z mężem zakupiliśmy mieszkanie i planujemy oczywiście je urządzić ;) . Zastanawia mnie również fakt, czy zlecać to firmie, a może niezależnemu architektowi? Czy ktoś ma doświadczenie z taką współpracą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...