Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

EWELYYN - co masz napisane pod nickiem?!

WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

 

Na forum jest temat o polecanych architektach wnętrz w Warszawie (wyszukiwarka, zaznacz dział wnętrza i wpisz warszawa) oraz wielki watek o tym czy warto wynając architekta/projektanta/dekoratora wnętrz.

Łączę tematy.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witajcie, chciałabym uzyskać Waszą opinię, rekomendacje firm, zajmujących się kompleksową aranżacją wnętrz. Właśnie z mężem zakupiliśmy mieszkanie i planujemy oczywiście je urządzić ;) . Zastanawia mnie również fakt, czy zlecać to firmie, a może niezależnemu architektowi? Czy ktoś ma doświadczenie z taką współpracą?

 

 

 

U kuuk bedziesz mieć jakoś produktów bardzo dobra – oferują meble włoskich czy niemieckich producentów. Zgłaszalismym aranżację kuchni, wykonanie godne polecenia. Myślą nowatorsko i wychodzą poza schematy, nie boją się odważnych zastosowań. U siebie mamy kuchnie w stylu bardzo nowoczesnym, jedynie teściowa złośliwie mówi, że prosektorium, natomiast znajomi, uważają, że świetne, pomysłowe i niestandardowe. Jeżeli masz jakiś plan w głowie, chętnie doradzają, a przy tym nie narzucają swojego zdania, choć mają ciekawe pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 11 months później...

Witajcie, to mój pierwszy post więc czołem wszystkim :)

 

Niebawem spotka mnie ten zaszczyt odbierania mieszkania w nowym budynku i rozglądam się za kimś kto pomoże z gołych ścian stworzyć dom. Problem w tym (a może za bardzo wnikam w szczegóły) że co rozmowa to inne okreslenie i nie wiem w efekcie kogoo szukać.

 

Projektant wnętrz? Architekt wnętrz? Dekorator wnętrz?

Dla googla wygląda na to że wsio ryba. Wy wiecie moze czy jest jakaś rzeczywista różnica między tymi specjalnościami czy to tylko to samo ubranko dla jednej profesji?

Edytowane przez mariofiszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

dekorator wnętrz może ograniczyć się tylko do doboru materiałów i kolorów, zaś projektant /architekt zajmują się wszystkim.

Projekt składa się z kilku etapów:1. układ funkcjonalny,2. wizualizacje, 3. rysunki techniczne. Punkt 3. jest najważniejszy bo to są wytyczne do realizacji całego projektu.

Pozdrawiam,

lejlla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 months później...

Witajcie!

Przymierzam się do remontu domu. Mam parę pomysłów, kilka koncepcji (pooznaczałam w czterech kątach :p to co mi się podoba). Z kolei znajomi podpowiadają, że nie warto brać architekta, bo dobry budowlaniec i choć trochę własnych pomysłów wystarczy.

Ja z kolei obawiam się czy wszystko dobrze będzie zrobione, czy kupię sama dobre meble do łazienki (czy nie za duże, czy będą dobrze wyglądać, czy nie za duży brodzik itp. :p ).

Nie wiem czy moja własna koncepcja, będzie "wyglądała" jak należy. W końcu wydam sporo kasy i chciałabym być zadowolona z efektu.

Czy macie jakieś swoje odczucia/opinie? Czy uważacie że warto dołożyć trochę grosza do pomocy architekta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
  • 1 month później...
Witajcie, czy w przypadku malego mieszkania warto brac architekta? Nie ukrywam, ze na forum mozna przeczytac o urzadzeniu mieszkania za o wiele mniejsze pieniadze to w calkiem normalnym standardzie pieniadze niz wskazuja szacunki architekta. Od niektorych architektow uslyszalam, ze w zasadzie nie da sie taniej niz 2 tysiace za metr 2 a to i tak bardzo oszczedne mieszkanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...