Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 746
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A gapa ze mnie...

 

Czyli projekt ze wskazaniem konkretnych materiałów i elementów wykończenia lamp itp...

 

I to jest cena za wykończenie mieszkania dokładnie zgodnie z tym projektem.

 

Zawsze można zastosować zamienniki czy tzw produkty inspire,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inka

ale to chyba jest tak ( lub powinno być ), że rozwiązania projektowe, w tym dobór materiałów jest uzgadniany pomiedzy Inwestorem - Klientam, a projektantem, ... chyba, że mamy takie zaufanie do architekta, że zlecamy opracowanie projektu, wyjeżdżamy na wakacje, przyjeżdżamy i jest projekt :)

bez uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum nowa i zastanawiam się czy jest jakiś wątek zawierający listę projektantów. Szukam kogoś, kto podejmie się zaprojektowania mojego mieszkania. W grę wchodzi albo usługa online lub ktoś z Dolnego Ślaska. Chyba,że jest tu jakaś życzliwa dusza, która podejmie się tego dla zabicia czasu lub osoba, która zna się na rzeczy i potrafi doradzić (non profit :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
to taka różnica jak między krawcem a stylistą.

 

dobry krawiec może wyczarować świetnie dopasowana kreacje, a stylista może nas obdarować drogimi nowinkami, dobranymi pod swój gust, a nie koniecznie dobrze leżacymi

 

Z własnego doświadczenia - projektant/architekt dopilnował podnoszenia nadproży i wylewania betonu, ale np. gniazdko do lodówki zostało zamontowane na wysokości 50 cm, zwymiarowanie części belek stropowych robiłam sama, bo były potrzebne do podjęcia decyzji i wyliczenia schodów, a architekt jakoś nie mógł tego zmierzyć. Dużo trudności, mało efektywności, pomysłow i kiepskie rozstanie. Mogłabym się mocno pożalić na architekta, a zapowiadało się bardzo przyjemnie i zachęcająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh z tym projektowaniem wnętrz to ciężka przeprawa jest, oczywiście samemu można sobie zaaranżować wnętrze. Tyle teraz jest w internecie inspiracji, w IKEa czy Leroy M jest też wiele już gotowców (swoją drogę bardzo ładnych) można sobie coś wybrać, ale oczywiście tak pociągnąć samemu temat, by łazienka pasowałam do korytarza, korytarz do sypialni i kuchni, a salon współgrał z jadalnia, to już ciężko, trzeba by trochę spędzić nad tym czasu. Mojemu bratu architekt i zaprojektował i dopilnował ekipy, i pomógł w zakupach. Zalet jest wiele, mogę polecić Ci MODEROWANO doświadczona, z pomysłami. Edytowane przez finlandia
Reklamy są niezgodne z regulaminem forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki projekt masz na myśli - czy bardziej prywatny, czy większy, powiedzmy globalny. Jeśli chodzi o pojedynczych architektów to jest ich całe mnóstwo i nie miałem styczności, jedyne co mi przychodzi na myśl ale to już z większych (robią na przykład projekty hal przemysłowych czy inne stricte budowlane) to City Architekci. Widzę, że jesteś z Wawy, to podsyłam [MODEROWANOJa akurat zetknąłem się z nimi w Szczecinie przy jednym projekcie. Być może realizują też mniejsze zlecenia, jak to pracownia, to pewnie ma zasoby :) Edytowane przez finlandia
Reklamy są niezgodne z regulaminem forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Genialne pytanie. Łatwiej jest klepać post na forum, niż zadzwonić i zapytać?

 

... fakt :)

- trudno powiedzieć, czy pracownia "operująca" w dużej skali, podejmie się realizacji przysłowiowego "domku" czy wnętrza ( ??? )

- w Polsce jest około 6000 uprawnionych architektów - wybór jest duży :yes:

http://www.warsztatarchitekta.pl/archibook

 

... i sprawdzenie : czy architekt jest architektem :) ( w zakresie projektowania obiektów kubaturowych i nie tylko ) :

https://extranet.iarp.pl/lista/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
  • 4 months później...
  • 2 months później...
My korzystaliśmy z usług architekta wnętrz (właściwie ciągle korzystamy), ale prawdę mówiąc, jeśli przyjdzie nam kiedyś do głowy budowa większego domu to zdecydowanie drugi raz tego nie powtórzę. Faktem jest, że fajnie gdy ktoś rozlokuje sensownie te wszystkie punkty hydrauliczne i elektryczne, ale uważam, że na tym etapie mogłam współpracę zakończyć. Dużo obietnic, mało działania, dużo nie potrzebnych spięć, brak własnej inwencji projektanta tylko bazowanie na mojej wizji wnętrza. Oczywiście wiem, że to my tam będziemy mieszkać i nam ma się podobać, ale oczekiwałam kreatywności i zaskoczenia, a w sumie sama mogłam ten dom zaprojektować z głowy. Jeśli ktoś się zastanawia czy brać architekta wnętrz, to naprawdę polecam się dwa razy zastanowić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...