Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nic mi nie pozostalo jak przyznac sie do tego, ze o remoncie wiem tyle, co nic. Mieszkam we Wloszech, mam stary dom, rok budowy ok.1200 z kamienia, niebawem wyprowadza sie wynajmujacy i zacznie sie, nie mam pojecia od czego zaczac, powiem w skrocie, do wymiany okna, instalacja ogrzewania, lazienki, wszystko na nowo, czy ktos mi podpowie, czy od razu wezwac kogos do ogledzin? czy muratorow czy jakiegos dekoratora? Chcialabym pozmieniac wnetrza, sciany, bo pokoiki sa malutkie a mnie sie marza wieksze, od czego zaczac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem jak jest we Włoszech, ale w Polsce najlepszy byłby pewnie architekt zajmujący się aranżacja wnętrz, współpracujący z wykonawcami robót wykończeniowych i inżynierem konstruktorem znającym się na technologii budowy z kamienia (jest nadzieja, że w Italii łatwiej o takiego niż w Polsce). Ktoś taki powinien Cię przeprowadzić przez rafy procesu remontowo budowlanego, oczywiście nie za darmo. Jeśli jednak nie masz bardzo dużych ambicji albo sama możesz sobie poradzić w kwestiach stylu, wystroju czy innego "dizajnu" wnętrza i nie będziesz rozwalać ścianek konstrukcyjnych (dobrze, żeby jakiś inżynier budowlany powiedział Ci, które to są), to dobry majster wszechrobót (pewnie nad Morzem Środziemnym też tacy są) z ekipą też może sobie poradzić z zadaniem, przy Twoich wskazówkach na temat efektu jakich chcesz osiągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam architekta wnętrz. Dekorator jest lepszy (i tańszy) kiedy nie wiesz jaki styl, kolory, meble etc - czyli taka typowa ostateczna wykończeniówka i urządzanie się. U Ciebie szykuje się mała rewolucja - więc zdecydowanie sensowniej "ogarnie" temat architekt. Powodzenia i cierpliwości (remont w domu - brr...) :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończenie wnętrza to kolejny etap budowy po stanie surowym. Już na etapie instalacji warto miec pogląd jak będą wyglądac nasze wnetrza w którym miejscu daneinstalacje powinny przebiegac. Warto korzystać z pomocy fachowców, pomogą wybrać to co lubimy z tego co oferuje rynek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrudniłam prawdziwego architekta do projektu kuchni zanim robione były instalacje. Trzeba pamiętać, że wiele sklepów oferuje teraz projektowanie kuchni i czasem jest to śmiechu warte. Spotkałam się z metodą, że sprzedawczyni w sklepie otrzymuje od pracodawcy komputer z programem do projektowanie wnętrz i biblioteką obiektów(szafek) i całe jej "projektowanie" polega na ustawianiu klocków. Jedna ma więcej talentu a druga mniej i różnie to wychodzi, ale jest stanowczo tańsze od usługi architekta. W sklepach kosztuje to od 200 do 500 zł. za kuchnię i jest odejmowne od szafek które zamówisz. Ja nie miałam zamiaru zamawiać szafek bo nie mam teraz pieniędzy a projektanta wybrałam z internetu (podobały mi się realizacje). Koszt projektanta to dla pomieszczeń zagęszczonych (jak kuchnia, łazienka) około 100 zł/m2 a dla pozostałych nawet do 30zł/m2, ale to się kształtuje bardzo różnie (podaję ceny Warszawskie). Wrażenia mam mieszane, niby wszystko jest ok ale chyba się za bardzo nastawiłam na jakieś wyjątkowe efekty a projekt wyszedł taki....... zwyczajnie ładny :wink: .

Popatrzcie sobie, moim faworytem jest łazienka morska w śródziemnomorskich klimatach http://www.mdom.pl/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Czy korzystaliście z usług projektanta wnętrz? Jaki to koszt? i co wchodzi w zakres jego pracy? Czy jesteście zadowoleni? Poszukuję takiego z Trójmiasta lub okolic. Pozdrawiam wszystkich.

Kamiński Piotr 44l

Malarz gipsiarz

jestem zainteresowany współpracą z Państwa firmą

ponad 10l praktyki

wykonuje malowanie ścian (różne techniki)

gładzie szpachlowe

monter płyt karton - gips

ścianki działowe

sufity podwieszane itp

wysoka jakośc prac .

posiadam brygadę ludzi

 

kontakt tel 042 632 32 36 lub 0 600 70 80 21.e [email protected]

 

Jeśli posiadacie Państwo wolne miejsca pracy w tym zawodzie ,

ewentualnie inną ciekawą ofertę pracy będę zobowiązany za poinformowanie mnie .

Za odpowiedż, bez względu na możliwość zatrudnienia z góry dziękuję

 

z poważaniem, Kamiński Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anek

Witam. Wszystkim zainteresowanym polecam projektanta wnętrz z Warszawy, który zajmuje sie nie tylko projektowaniem ale również wykonastwem. jego ceny są niższe niż podawane powyżej, a robota idzie szybko po rozsądnych cenach. Pomagają również w zakupie materiałów.

tel.: (22) 670 08 72 lub 606 341 230.

Anex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jetsem kims podobnym do projektantem wnetrz, moj zawod jest pochodnym, nie bedzie to wypowiedz tendencyjna. (wyuczony zawod projektant wzornictwa przemyslowego -meble, urzadzenia, bizuteria,moda itp)

 

Jak w kazdym zawodzie istnieja fachowcy i partacze. Rozroznic ich mozna po tym jakie zadaja pytania klientowi i jak rozmawiaja z klientem. Projektant wnetrz to jest zawod , na ktorym wszyscy chca zaoszczedzic, takie niestety czasy i to jest zrozumiale.

 

Poniewaz wiedza ich jest niepoliczalna i trudno dyskutowac o niej, kazdemu kto potrafi powiedziec , ze cos jest ladne wydaje sie, ze potrafi sam zaprojektowac. Czasem udaje sie to lepiej czasem gorzej, albo bardzo zle. Jednak za nic nie zgodzilabym sie, aby operacje przeprowadzal mi hydraulik chocby najleprzy, a nie chirurg mimo iz uzywa rowniez podobnych narzadkow.

Gdyby nie projektanci pewnie otaczalyby nas domy, meble potworki a sztuka by wyginela, wiec nie pozwolcie aby ten gatunek wiginal smiercia naturalna. Kazdy powinien zajmowac sie swoja dzialka. A pro,po wypowiadalam sie w innym miejscu na temat mebli. Jestem przerazona naszym wzornictwem. Zgadnijcie dla czego? Poniewaz polscy producenci lubia wlasnie pomjac naszych fachowcow. Nie znalazlam orginalnych mebli kuchennych, wszystkie to powtorki z rozrywki, podrobki niektorych firm sa wrecz fatalne( temat: kuchnie brw) Nie wykonuje tego zawodu bo nie ma na niego popytu.

 

Jest duzo osob ktore, pewnie chetnie udzieli nawet porady bezplatnej, chociazby na tym forum. Ci ktorych stac, siegaja po porade i slusznie, wbrew pozorom ucza nas wiecej niz sadzicie. 5 lat studiow nie trwa tylko po to aby powiedziec ze cos jest ladne albo brzytkie. Zreczam ze ucza nas czegos wiecej, jesli tego nie widac po jakiejs pracy projektanta to z pewnoscia moze niebyl najlepszy.

 

Te sliczne pisma z wzorami i ukladami wnetrz nie proponuja ludzie z ksiezyca. To tez robia projektanci. Projektant wam narzuca nowy trend a wy potem chwalicie sie przed znajomymi wasza wiedza na temat co jest modne. Ale wiecie to od nich, to oni to opracowali dla was. To oni ucza sie 5 lat materialoznawstwa technologi, historii sztuki, kompozycji, zasad ergonomii, funkcji przedmiotu itp.

Swoja droga chcialabym aby tak wygladal moj dyplom, hii hi!!! Na pytanie czy to jest ladne, czy brzydkie odpowiadam - to jest ladne i mam 5 -ke z wyroznieniem :D :D

 

Jesli ktos nie ma pieniedzy, nie ma problemu, niech komponuje sam. Kazdemu wolno, czsy ciezkie, pieniedzy malo, ale nie twierdzcie, ze nie jestesmy potrzebni. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wypowiedziami Tygryska, ale niestety nie stać mnie na projektanta wnętrz. Tzn może na sam projekt znalazłyby się jakieś fundusze, ale gorzej byłoby z jego realizacją.

Swój domek urządzam powoli posiłkując się pomysłami i wiedzą podpatrzonymi w czasopismach wnętrzarskich. Wiem, co mi się podoba, a raczej mało co mi się nie podoba, ale zdaję sobie sprawę, że mogłoby się to wszystko ze sobą pogryźć. Koncepcje ulegają modyfikacji, aż do czasu ostatecznej realizacji, jednak staram się, aby wszystko ze sobą grało.

Nie wiem, czy mam rację Tygrysku, ale wydaje mi się, że projektant opracowuje wersję ostateczną wnętrza, razem z meblami i większością dodatków, oświetleniem itp. Mój sposób urządzania wnętrza trochę się z tym gryzie, bo nie wiem, czy za rok, kiedy to stać mnie będzie na kupno kolejnego mebla, będzie on nadal dostępny na rynku. Czasem moje koncepcje zmieniają się pod wpływem jakiejś okazji, np. dostałam stare lustro w kutej ramie, które świetnie prezentuje się na korytarzu, albo stary okrągły stół do remontu, który po wymianie forniru i minimalnej modyfikacji wpasuje się do mojej jadalni. Takie okazje psułyby wizję projektanta, a ja jestem elastyczna i dobrze się z tym czuję. Poza tym niektórzy ludzie lepiej się czują w otoczeniu, które sami stworzyli. A ile radości daje każdy nowy element. Może w takim przypadku nie wszystko jest idealne, ale widać w takim wnętrzu duszę. O moim domku, kiedy jeszcze prawie nic w nim nie było, znajoma powiedziała, że jest ciepły (a dodam, że panowała temperatura ok. 14 st.)

I chyba o to chodzi, żeby czuć się w domu dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem za Tygryska, przepraszam Tygryska z gory, ale naprawde dwa słowa -

"Czasem moje koncepcje zmieniają się pod wpływem jakiejś okazji,[...] Takie okazje psułyby wizję projektanta..."

jestem projektantem wnętrz i z cała odpowiedzialnościa moge stwierdzic ,że nie Ty masz się dostosować do wizji projektanta tylko on do Twojej.

I to zarówno pod względem finansowym jak i estetycznym...co nie znaczy, ze projektant powinien sie na wszystkie fanaberie swoich klientow zgadzac.

I co nie znaczy ze masz miec skrystalizowana jakakolwik wizje:)

 

A co do tego czy meble beda za rok na rynku...- mam klientow ktorych "urzadzam" od 2 lat, bo np nie mieli pieniedzy zeby projekt w pelni zrealizowac...umawiam sie z nimi tak, ze jakby co to do mnie zadzwonia i cos razem wymyslimy i tyle...kwestia podejscia

 

mam wrazenie ze niektorym sie wydaje, ze projektant realizuje swoja wizje projektujac mieszkanie i ze wlasciwie nie ma tu miejsca dla jego prawdziwego wlasciciela, to jakies nieporozumienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że na tych stronach głos zabierają fachowcy (TYgrysek, Irma). Oczywiście zgadzam się z wami co do fachowości zawodu. Po to się wkońcu człowiek uczy.

Osobiście mam wielką ochotę skorzystać z porad projektanta wnętrz. Czeka mnie urządzanie całego domu a pomysłów brak, oj brak. Na pewno nie chciałabym banalnych rozwiązań, może szczypta ekstrawagancji, inności, ale bez przesady. Musi być milutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadalam sie wczesniej na temat projektowania wnetrz w innym dziale ale chetnie powtorze. Co do roli projektanta to zupelnie zgadzam sie z irmŕ, ktora wydaje sie fachowcem z prawdziwego zdarzenia. Pisalam kiedys, ze projektowanie jak nieraz ludzie mylnie maja mniemanie nie konczy sie na wyborze mebli, a zaczyna sie od okreslenia osbowosci klienta, i dalej okresla caly ciag zdarzen ktore nastepuja w jego otoczeniu. Jezeli tak nie jest no to wlasnie nie jest chyba fachowcem.

 

Projektant powinien poznac osobowosc klienta i oczywscie sie dopasowac. Zgadzam sie zupelnie z irma. Co do finansow to oczywiscie to tyle kosztuje, ale wlasnie, czy ktos z was chcialby zarabiac 500 zl za 0,5roku, czy 2 lata pracy, latania, pilnowania i kompleksowej obslugi wlacznie z dozorem prac na budowie, bo taka jest praca projektanta wnetrz. Ja nie i dlatego nie pracuje jako projektant wnetrz. Mysle, ze nie jest nasze spoleczenstwo jescze gotowe. Zlecenia zdazajea sie ale pewnie nieczesto. Ludzie przez nasze warunki w kraju przyzwyczajeni sa do pracy samodzielnej, i przez to tanszej. W pelni to rozumiem. Mysle ze juz wkrotce moze troche to sie zmieni.

 

Ludzie zatrudniaja nas tacy, ktorzy chca pozbawic sie calego ciezaru poszukiwan, zwyczajnie maja swoja prace ktora na to nie pozwala.

Ja obecnie tez sie buduje wiec wiem co to znaczy. Gdybym nie byla projektantem pewnie chetnie zatrudnilabym kogos, kto by mi pomogl w doborze elementow, kupil przywiozl, dopilnowal, bo naprawde jestem juz wykonczona. Realizuje wlasnie etap wykonczen. Samo poszukiwanie podlogi zajelo mi duzo czasu, do tego drzwi kuchnia, terakota. Trzeba zgrac wszystko niemal w jednym czasie i uwiezcie mi wcale nie jest mi przez to latwiej ze jeste projektantem , nawet gorzej bo jestem kaprysna. Jezeli ktos ma ku temu wene i czas i ochote to rzeczywiscie polecam, bo to fajne doswiadczenie. Bawcie sie ludzie w urzadzanie wnetrz. Jjest to chyba jedyna dziedzina, w ktorej kazdy moze poszalec.

 

Na pewno projektant moze natomiast zaproponowac tam gdzie wasza wyobraznia moze sie skonczyc cos nowego niestandardowego. Widzialam ostatnio projekt przeszklonych drzw,i przed ktorym chyle czolo. GRATULACJE DLA TEJ OSOBY KTORA NA TO WPADLA!!! Sama bym zatrudnila taka osobe i z przyjemnoscia bym jej zaplacila!

Wiec jesli projektant moze wam cos naprawde zaproponowac to pewnie bedzie to cos orginalnego, ęycze wam tego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...