Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam po krótkiej nieobecności na forum. Mogę, śmiało napisać, wybór pieca był trafiony w 100%, Obecnie jestem po tak zwanym pierwszym pełnym sezonie grzewczy. Od sierpnia 2012 r. do sierpnia 2013 r. dla 3 osobowej rodziny z cyrkulacją (w końcu naprawioną - źle kable podpięli w piecu) zużyłem 1150 m3 gazu. Oczywiście program do wygrzewania jastrychy użyłem, temperatura w domu parter 21-22 (czasami i 24 jak kominek się porządnie nagrzał), poddasze 18-21. Polecam ten piec, mam nadzieję że posłuży jak najdłużej.

 

Pozdrawiam

 

Jak długo w sumie trwa ten program wygrzewania jastrychu w Junkersie? Nie chodzi mi o zużycie gazu, a o to kiedy mogę się najwcześniej umówić z fliziarzem na robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może powiedzieć jaka jest różnica w przewodzie koncentrycznym z wyprowadzaniem spalin przez ścianę między:

 

Junkers SX-TD80/125PAKBJ-B

http://kociolkowo.pl/Img.ashx?Id=3085&w=375&h=375

 

a

Junkers AZB 600/2

http://kociolkowo.pl/Img.ashx?Id=2489&w=375&h=375

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiroflex ma wylot wyglądający o wiele lepiej niż oryginalny junkers (chodzi o ewentualne oblodzenia i odległośc rury od ściany budynku...). Wy macie systemy oryginalne? Bo różnica cenowa też spora. Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam dom o powierzchni ok 220 metrów (parter wysokośc ok 2,5 metra, na piętrze w części domu skosy). Nie wiem zbyt dużo o izolacji ale budowany był w latach 1998-2001 bez oszczędzania na materiałach. W tym momencie posiadam piec Vaillant VK INT 26/6-2 XE, jednak powoli kona i chcę wymienić go na coś nowego. Instalator zaproponował mi kocioł JUNKERS CERAPUR SMART - 28kW. Totalnie się na tym nie znam dlatego zapytam tutaj - czy kocioł ten będzie miał wystarczającą moc, aby ogrzać zimą dom do ok 22 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam dom o powierzchni ok 220 metrów (parter wysokośc ok 2,5 metra, na piętrze w części domu skosy). Nie wiem zbyt dużo o izolacji ale budowany był w latach 1998-2001 bez oszczędzania na materiałach. W tym momencie posiadam piec Vaillant VK INT 26/6-2 XE, jednak powoli kona i chcę wymienić go na coś nowego. Instalator zaproponował mi kocioł JUNKERS CERAPUR SMART - 28kW. Totalnie się na tym nie znam dlatego zapytam tutaj - czy kocioł ten będzie miał wystarczającą moc, aby ogrzać zimą dom do ok 22 stopni?

 

Spokojnie wystarczy ZSB 22-3C. Aby zrobić to dokładnie to wypada zrobić obliczenia OZC a może się wtedy okazać, że wystarczy ZSB14-3c lub ZSBR16-3A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Do piecyka muszę teraz poszukać zasobnik - 100 l (2 osoby + cyrkulacja włączana przyciskiem na kilka minut żeby przepchnęła wodę w instalacji).

I teraz problem - jaki?

z wężownicą czy bez czy płaszczyznowy.

Rozumiem, że przy zbiorniku ze stali nierdzewnej nie wymienia się anody magnezowej?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłem ostatnio u siebie cos niepokojącego. Otóż w całym domu mam podlogowke, wiec mam ustawione punkt początkowy i końcowy na 23-37 stopni. A max temp na zasilaniu 45 stopni. Ogrzewanie wody dla CWU nie mam ograniczone, wiec zazwyczaj grzeje około 80 stopni. Ale ostatnio mój piec przylapałme,że laduje zasobnik temp 45 stopni, czyli taką jaka max dla podlogowki, na wyświetlaczu widniało "ladowanie zasobnika". Ale jak dotknalem ruru idącej do podlogowki to była goraca. Woda w zasobniku się nagrzala i piec się wylaczyl. Czy to może być jakas niesprawność?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy ZSB 22-3C. Aby zrobić to dokładnie to wypada zrobić obliczenia OZC a może się wtedy okazać, że wystarczy ZSB14-3c lub ZSBR16-3A.

 

Ostatnio zauważyłem, że instalatorzy często ludziom doradzają moce z kosmosu pieców gazowych. Tak jak Rapczyn pisze, trzeba zobaczyć jakiej mocy teraz jest piec i czy to było dużo, mało czy w sam raz. Za chwilę się okaże, że będą ludziom wciskać kotły po 63kW do domu jednorodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...