Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce


lukasz_p

Recommended Posts

Ładne świeczki 1,7m3 za dobę to wyjdzie taniej niż kartonami, drewnem, wunglem itd. a gaz najdroższym paliwem. Nie obraź się, ale zrób doktorat i ratuj Kraków przed smogiem, przy takim spalaniu każdy przejdzie na gaz, miasto z chęcią dofinansuje docieplenia budynków i ci pomnik na kopcu Kościuszki postawią za to.

 

Oj tam, oj tam. U mnie średnia z ostatnich 7 dni 2m3 w tym CWU około 0,6m3.

Mam Junkersa ale poprzedni model czyli Cerasmart 16-3. Wymiennik i graty w środku podobno te same co w cerapur, jedynie sterowanie heatronic 2, zamiast 3.

 

Miszkamy od lutego. Całość podłogówka, po podłodze 135m2, użytkowej 115m2. Rekuperator. Sciany 17cm grafitowego 031, skosy 15+18cm wełny 035 i 032. podłoga 13cm EPS100 038

Temperatura od 21,5 do 22,5(wczoraj coś zaczał przegrzewać i nadal walczę z ustawieniami.) Dodam że brak podbitki i przy wietrze troche przewiewa więc są jeszcze miejsca do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oj tam, oj tam. U mnie średnia z ostatnich 7 dni 2m3 w tym CWU około 0,6m3.

Mam Junkersa ale poprzedni model czyli Cerasmart 16-3. Wymiennik i graty w środku podobno te same co w cerapur, jedynie sterowanie heatronic 2, zamiast 3.

 

Miszkamy od lutego. Całość podłogówka, po podłodze 135m2, użytkowej 115m2. Rekuperator. Sciany 17cm grafitowego 031, skosy 15+18cm wełny 035 i 032. podłoga 13cm EPS100 038

Temperatura od 21,5 do 22,5(wczoraj coś zaczał przegrzewać i nadal walczę z ustawieniami.) Dodam że brak podbitki i przy wietrze troche przewiewa więc są jeszcze miejsca do poprawy.

 

Ja już raz uwierzyłem w porady, opinie i diagnozy forumowiczów pewnego forum, straciłem prawie 6 tyś. dlatego teraz podchodzę do każdego wpisu sceptycznie, tym bardziej że mogę coś sprawdzić a w tym przypadku mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już raz uwierzyłem w porady, opinie i diagnozy forumowiczów pewnego forum, straciłem prawie 6 tyś. dlatego teraz podchodzę do każdego wpisu sceptycznie, tym bardziej że mogę coś sprawdzić a w tym przypadku mogę.

 

Chciałem sie podzielić swoim doświadczeniem jako posiadacz Junkresa, bo podglądam temat od jakiegoś czasu.

A jak widać wyszło że ścieme wale. Ok, nie ma tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sie podzielić swoim doświadczeniem jako posiadacz Junkresa, bo podglądam temat od jakiegoś czasu.

A jak widać wyszło że ścieme wale. Ok, nie ma tematu.

 

Nie powiedziałem że walisz ściemą, tylko ja w to nie wierzę, chciałbym to zobaczyć ale za daleko mam do ciebie, druga sprawa to zaproszenie :)

 

Spalaj jak najmniej. Pokój!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A między 19 a 6:30 jaką temp. utrzymujesz?

 

Między 19 a 6:30 podgrzewanie zbiornika jest wyłączone(sterownik pokazuje wtdy że ustawione jest 10C). Jest nas 2+2. Dzieciaki kapią się przed 19 i cieplej wody wystarcza dla nas na wieczór. Rano się załącza grzanie zanim wstaniemy, od 8 do 17 nie ma nikogo w domu. Nigdy nie sprawdzałem ile razy musi dogrzać zbiornik w ciągu dnia co mogłoby być też przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem że walisz ściemą, tylko ja w to nie wierzę, chciałbym to zobaczyć ale za daleko mam do ciebie, druga sprawa to zaproszenie :)

 

Spalaj jak najmniej. Pokój!

 

Tylko skoro ty nie wierzysz, a ja nie ściemniam to gdzieś musi być błąd lub przekłamanie.

Uznajmy, że licznik gazowni oszukuje :) co też jest nie do wykluczenia lub termometry są do du...

Zaprosić mogę, ale podczas jednej wizyty i tak nic sobie nie udowodnimy. Musiałbym Ci oddać chałupę na tydzień do pomieszkania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się policzyć

 

U mnie teraz idzie nieco ponad 2m3 na dobę, czyli średnio na dobę budynek potrzebuje 1kW mocy grzewczej. I nawet się zgadza, biorąc pod uwagę, że budynek przy -20;C bierze 3,5kW. Przy grzanych 120m2 powierzchni to jakieś 30W/m - czyli nic trudnego w nowym budownictwie. Skończyły się czasy durszlaków :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne świeczki 1,7m3 za dobę to wyjdzie taniej niż kartonami, drewnem, wunglem itd. a gaz najdroższym paliwem. Nie obraź się, ale zrób doktorat i ratuj Kraków przed smogiem, przy takim spalaniu każdy przejdzie na gaz, miasto z chęcią dofinansuje docieplenia budynków i ci pomnik na kopcu Kościuszki postawią za to.

A może u ciebie było chłodniej kilka dni w jakim rejonie mieszkasz ? za kilka dni uruchomie reku wiec pewnie spalanie trochę wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Ja wciąż jestem w trakcie 4 próby i póki co nic nie zmieniam.

Ale za 2 dni ustawię to co Mariuszwa

punkt pocz- 30

punkt końcowy- 47

akumulacja budynku - 80

kalibracja czujnika : 0

max zasilania - 60

wpływ temp pomieszczenia - 100

wpływ twmp skuteczny - grzanie-oszczedznie-pzamarzanie,

korekcja wskazan:0

ogrzew. wył do niższego poziomu -tak

Temp. grz. 20st

Temp. osz. 18st.

Nastawy na kotle 3.A- 0 ; 3.b- 15 ; 3.C- 12

 

Taka sama krzywa ma być naa grzejnikach i podłogówce????

Ustawy na kotle dac na 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może u ciebie było chłodniej kilka dni w jakim rejonie mieszkasz ? za kilka dni uruchomie reku wiec pewnie spalanie trochę wzrośnie.

 

Prawie u ciebie za płotem, po linii prostej może 10 km, jeszcze problem wyższego spalania może tkwić w zadanej na kotle, ja mam 55*C (czyli pokrętło za 3), i grzeję całą instalacje, 8 grzejników + 55m2 podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to ma wpływ ,pogodówki rozumiem że nie posiadasz ?

 

Nie mam, ponieważ mam dwa źródła ciepła na jednej instalacji, z drugiej strony jak zacząłem czytać ten temat i przeleciałem kilkanaście stron to zauważyłem że z tymi sterownikami są duże problemy. Jednym działają poprawnie, drugim jak się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Ja wciąż jestem w trakcie 4 próby i póki co nic nie zmieniam.

Ale za 2 dni ustawię to co Mariuszwa

punkt pocz- 30

punkt końcowy- 47

akumulacja budynku - 80

kalibracja czujnika : 0

max zasilania - 60

wpływ temp pomieszczenia - 100

wpływ twmp skuteczny - grzanie-oszczedznie-pzamarzanie,

korekcja wskazan:0

ogrzew. wył do niższego poziomu -tak

Temp. grz. 20st

Temp. osz. 18st.

Nastawy na kotle 3.A- 0 ; 3.b- 15 ; 3.C- 12

 

Taka sama krzywa ma być naa grzejnikach i podłogówce????

Ustawy na kotle dac na 6?

 

No cóż... dziś zakończyłem 4 próbę, która zakończyła się spalaniem średnio 5,07 doba

 

Tak więc dziś rozpocząłem 5 próbę z ustawieniami jak Mariuszwa, oprócz pkt początkowego i końcowego, których nie mogłem ustawić, bo mi nie wyświetłałoo ich w menu. Tzn mam ustawiony obieg1 na grzejniki, a obieg 2 jako podłogówka i rozumiem, że tam miałem wejść i to zmienić na pkt początkowy i końcowy.

No cóż, teraz mnie nie ma w domu i będę za kilka dni więc to poprawię.

Proszę o info, czy pkt poczatkowy i koncowy dać taki sam na grzejniki jak i podłogówkę???

Tj. pkt pocz 30

pkt końcowy 47 ??

 

Zmieniłem na kotle 3b (było 03 dałem na 15) i 3c (było 05 dałem na 12) wg ustawień Mariusza.

Ponadto grzanie dałem w godzinach 5-9 i 15-19

grzanie 21, oszcz 19

 

Zobaczymy co teraz mi wyjdzie.

Jakieś sugestie??

 

regulator mam jednak Fw 200.

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...