Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sztuka we wnętrzu


Magdzia

Recommended Posts

Madziu haftuję z wzorów zamieszczanych w gazetach np. Hafty Polskie, kanwę czyli taki materiał na którym się haftuje kupuję w pasmanterii.

Narazie korzystam z gotowych wzorów ale może kiedyś spróbuję coś sama wymyśleć... ? Wielkość obrazów jest różna największy 50 x 75 cm (pejzaż) a potem to 30 x 40 (kwiaty) i ciut mniejsze też piękne widoki.

Proponuję zajrzeć na stronę http://www.haftypolskie.com.pl

Pozdrawiam Satina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam kilka obrazów malowanych przez zaprzyjaźnionych artystów( są to ciekawe zakątki mojego miasta, Kazimierza Dolnego, ale malowane przez znajomego , lasy po ktorych jeździmy na rowerach , portrety mój i Kasi )

oraz zrobię galerię -kącik wspomnień - przy schodach prowadzących na piętro- zdjęcia naszych Dziadków,Rodziców ,Nasze i Dzieci w róznych okresach życia (np. ślubne moich Dziadkow -moja Babcia była śliczną kobietą , albo Dziadka w mundurze ułana ...) Odpowiednio podświetle i wiem ,że efekt będzie superancki......

Acha , mam jeszcze obraz Salwadora Dali " Chrystus ukrzyżowany"- kopia z certyfikatem z Muzeum Salwadora Dali podarowany przez brata -Jest piękny .....

Kaśka ma w swoim pokoju dziesiątki zdjęć oprawionych w ramki, ale ramki sama zdobi ,nakleja i maluje....cudnie...

Piękne, naprawdę cudowne pomysły!

 

Obrazy i zdjęcia tworzą duszę mieszkania - Magdzia rób i nie pytaj męża , zobaczy efekt , napewno mu sie spodoba... :lol:

Już mi zapowiedział, że jak tak zrobię, to wyrzuci :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi zapowiedział, że jak tak zrobię, to wyrzuci :(

 

Postaw się !!! Kto to widział ,żeby facet wtrącal sie do urządzania mieszkania !!!! Nie pytaj tylko zrób !! Powiedz Mu,że jego Mamusi na pewno sie spodoba ( to zawsze działa , chyba ze nie lubi Mamusi :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi zapowiedział, że jak tak zrobię, to wyrzuci :(

 

Postaw się !!! Kto to widział ,żeby facet wtrącal sie do urządzania mieszkania !!!! Nie pytaj tylko zrób !! Powiedz Mu,że jego Mamusi na pewno sie spodoba ( to zawsze działa , chyba ze nie lubi Mamusi :wink: )

O, to jest bardzo śliski temat. Ale Teściowej właśnie się raczej nie spodoba, u nich w domu nie ma obrazów, wisi tylko makatka z papieżem. :-? A czym skorupka za młodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satina i Aneta.

Ale wam zazdroszczę.Nie potrafię haftować, a marzę o obrazkach do łazienek (takich z prowansalska nutką).I muszę koniecznie do nich zamówić obrazek z lawendą i motywami zbóż.Mam nadzieję, że do tego czasu znajdę, na razie na starych gratkach robię kolekcje ciuchów dla dziewczynek, bo to mi akurat wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetaS i Sabina,

 

ja tez uwielbiam krzyzykowac. Tyle, ze ... (patrz podpis :)

 

W ciazy wyszylam wzor na ochraniacz do lozeczka, ale poki byl zaslanial corci widok i sie darla :)

 

 

A tak ogolnie w watku

 

 

Sa wlasnie pokoje, kt zupelnie nie wyobrazam sobe bez obrazkow np. dziecinny. Ale chyba pod wplywem tego watku poszukam czegos na korytarz - o tym nie myslalam.

 

no i nie wierze, ze maz zdejmie, pewnie tak gada :)

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo lubię to robić, odpoczywam przy tym, relaksuję się. Nie ma to jak piękny wzór ( jako wyzwanie) rozpalony kominek i ja siędząca przy nim i haftująca (jeszcze nie w okularach i siwych włosach) :lol:

zgadzam się

 

tylko na razie brakuje mi kominka :(

ale w domku który buduje się - będzie. :p

 

A wracając do tematu to "martwa natura" - trafi do kuchni i jadalni

krajobrazy - pewnie do pokoi

zwierzaki - przedpokój i klatka schodowa

może ścian nie braknie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ścianach mamy wspaniałe ... puzzle - oczywiście własnoręcznie układane (dwa przedstawiające mapę stylizowana na średniowieczną, jeden z widokiem na Nowy Jork nocą - wraz z budynkami World Trade Center), po wykonaniu remontu holu zamierzam tam powiesić przedwojenne mapy swojej okolicy (oczywiście reprinty)...

---

coż - lubię historię (w szczególności swojego miasta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają Wasze pomysły na niebanalne dekoracje ścian. A czy dekorujecie pomieszczenia równiez w inny sposób? Czy będziecie ustawiać jakieś "formy przestrzenne" w stylu rzeźby, figurki, wazony, ceramika? Co powiecie na modne (chyba, bo wszędzie ich pełno) stylizowane na antyczne wazy i dzbany, figurki kotów, stare butelki? CZy takie bibeloty nie zagracją pomieszczenia i nie wprowadzają nieładu? Czy jeśli będziecie je ustawiać, to gdzieś na półeczkach, parapetach, czy będą miały specjalną oprawę, jak oświetloną wnękę w ścianie, czy gablotę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdziu takie rupiecie to moja specjalność. Zrobiliśmy dla nich specjalne półeczki. Zamurowaliśmy jedne drzwi i powstała wnęka dla moich skarbów. Sa tam różne kamienie (ciekawe- wcale nie szlachetne), muszle, kawałki roślnne, stare butelki, falkoniki, taki ogromny bałagan. Do tego w pokoju stare meble, ciemne, z serwetkami własnej roboty (białe richelieu) i kominek z kaflami w róże i jeszcze kryształy (podobno niemodne ale ja je kocham). W sumie taki klimat jak w czasach fin de siecle (mam nadzieję, że tak to się pisze) tj. Zapolska, Przybyszewski, Boy.

 

Chyba tego pokoju w starym domu będzie mi trochę żal ale i tak meble zostaną i planuję ten sam styl w nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciornastku, ale w tym stylu będzie cały dom, czy tylko jeden pokój, taki Twój azyl? My też chcieliśmy na pewnym etapie w jadalni zrobić taki styl trochę eklektyczny, z ciężkimi dębowymi meblami, ale ponieważ mamy większość przestrzeni w domu otwartą, to musimy byc konsekwentni w stylu i wszystko jest takie... nijakie, nie nowoczesne, nie klasyczne, takie neutralne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie półeczki na bibeloty i same bibeloty -nazywamy z Kaśką - łapaczami kurzu- córcia powoli odchodzi od umieszczania na półkach swoich skarbów , bo mycie i sprzątanie wiązało się z wzięciem każdego przedmiotu do ręki i odkurzenie !!!! a było to niestety bardzo pracochlonne i przestało sie to mlodej damie podobać :lol:m a kurz niestety lubi zakamarki :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...