Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szpara między płytą indukcyjną a blatem ???


morfeusz1

Recommended Posts

 

W instrukcji Siemensa jest wyraznie napisane, ze nie wolno uzywac silikonow.

Niestety tylko w wersji niemieckiej:

 

"Sie dürfen das Kochfeld und die Arbeitsplatte nicht mit Silikon verfugen. Das Kochfeld ist zu diesem Zweck bereits mit einer Dichtung augestattet."

 

do tego jest jeszcze obrazek z "przekreslonym silikonem"...

Za to do uszczelniania daja wlasnie odpowiednia miekka uszczelke, co ma moim zdaniem sens, bo szklo na brzegach lezy miekko na blacie i tak jak ktos wspomnial wyzej moze niemilo trzaskac przy blacie. Uszczelka jest na tyle szczelna, ze silikon jest i tak juz zbedny.

 

Tak się składa, że ja też z instrukcji siemensa cytat zapożyczyłem...:)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wycina sie mniejszy otwor niz ma wymiary plyta inaczej by wpadla :wink:.

U mnie odstaje od blatu plyta jakies 1mm, lezy na czarnej uszczelce, patrzac z boku to zlewa sie kolorystycznie (plyta z uszczelka) i nie widac jakiejs szpary.

Patrzac z gory, to niemozliwe, zeby byla szpara, w tym wypadku jest zle wyciety blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wycina sie mniejszy otwor niz ma wymiary plyta inaczej by wpadla :wink:.

U mnie odstaje od blatu plyta jakies 1mm, lezy na czarnej uszczelce, patrzac z boku to zlewa sie kolorystycznie (plyta z uszczelka) i nie widac jakiejs szpary.

Patrzac z gory, to niemozliwe, zeby byla szpara, w tym wypadku jest zle wyciety blat.

 

no nie zawsze, w płytach wpuszczanych w blat otwór jest większy od płyty...:)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wycina sie mniejszy otwor niz ma wymiary plyta inaczej by wpadla :wink:.

U mnie odstaje od blatu plyta jakies 1mm, lezy na czarnej uszczelce, patrzac z boku to zlewa sie kolorystycznie (plyta z uszczelka) i nie widac jakiejs szpary.

Patrzac z gory, to niemozliwe, zeby byla szpara, w tym wypadku jest zle wyciety blat.

 

no nie zawsze, w płytach wpuszczanych w blat otwór jest większy od płyty...:)

 

pzdr.

 

To sa wyjatki w plytach, bo i do takich plyt nie kazdy rodzaj blatu sie nadaje, jak na razie standardem sa te o ktorych mowa wyzej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...

Odświeżam temat. O moich doświadczeniach z montażem kuchni robionej na wymiar pisałam w tym wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?237596-Odbi%C3%B3r-kuchni-robionej-na-wymiar-czyli-czego-nie-da%C4%87-sobie-wm%C3%B3wi%C4%87&highlight=kuchnia+wymiar

W międzyczasie reklamowaliśmy kilka frontów. Wizytę złożył nam przedstawiciel handlowy, który potwierdził moje przypuszczenia - na frontach znajdował się nalot (film), którego nie byłam w stanie usunąć zalecanymi środkami do pielęgnacji tego typu powierzchni. Pomógł jedynie Cif, ale po jego zastosowaniu powstały rysy (przedstawiciel wpadł na ten pomysł). Dziwił się, że montażyści przecierali fronty denaturatem i rekomendowali go jako najlepszy środek do czyszczenia. Ostatnio podczas użytkowania płyty indukcyjnej szlag mnie trafił (zezłościłam się na siebie, że wcześniej tego nie zauważyłam). Przesyłam zdjęcia:

 

WP_20150614_006.jpg

 

WP_20150614_007.jpg

 

WP_20150614_008.jpg

 

Płyta wisi nad blatem. Szpara wynosi ok 1,5 do 2 mm i jest rajem dla wszelkich drobinek. Czy Wasze płyty też tak odstają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...