Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bierzesz kredyt - podpowiem


Miras

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 336
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Celowałbym w Deutsche Bank i Millennium.

DB:

- marża w pierwszym roku 1,2%

- marża w kolejnych latach 1,59%

- prowizja 0%

- rata nr 1 - 599zł

- rata nr 13 - 618zł

Wymagane konto z wpływem wynagrodzenia, karta kredytowa oraz jeden z poniższych produktów:

1. Ubezpieczenie na życie - składka za pierwsze 2 lata 1,8% od kwoty kredytu, w kolejnych 0,042% od salda zadłużenia.

2. Program Systematycznego Oszczędzania - składka za pierwszy rok 2400zł, w kolejnych 200zł/m-c. Okres składkowy wynosi min. 7 lat, środki wypłacić można po min. 10 latach.

Produkty dodatkowe należy utrzymać przez min. 5 lat.

 

Millennium:

- marża 1,24%

- prowizja 2%

- rata 601zł

- ubezpieczenie na życie - składka miesięczna w wys. 0,02% od salda zadłużenia

Wymagane konto z wpływem wynagrodzenia, karta debetowa z obrotem min. 500zł/m-c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

A czy jest jakaś opcja aby ominąć limity obowiązujące w ramach programu Mieszkanie dla Młodych? Limity na cenę 1 m kw. w Warszawie w dzielnicach centralnych trudne będą do przeskoczenia w dzielnicach centralnych - 6k zł/m kw - źródło.

Jak patrzę w innych miastach jest podobnie. Czy deweloperzy są skłonni negocjować ewentualnie obniżenie cen do obowiązujących limitów MdM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze i przyszli kredytobiorcy :)

postanowiłam przypomnieć o specjalnej ofercie Muratora , jeśli skorzystacie z naszej pomocy przy uzyskaniu kredytu hipotecznego.

 

Poza tym , że pomagamy bez dodatkowych kosztów dla Państwa i sprawnie i szybko oraz fachowo wspomagamy procesowanie wniosku.Każdy Klient, który w 2014 uruchomi kredyt hipoteczny za pośrednictwem Murator FINANSE otrzyma:

1) Kartę rabatową Murator KLUB oraz

2) 6 miesięczną prenumeratę wybranego miesięcznika z oferty Murator SA.

 

3)dodatkowo , jeśli złożymy wniosek w Eurobanku i dołączymy kupon z Muratora ,możecie skorzystać z tzw. Murowanego Kredytu Hipotecznego z Eurobankiem .Kupony zostały wydrukowane w miesięczniku Murator w numerach luty-lipiec 2014 oraz będą dokładane do każdego sprzedanego projektu domu. Wszystkie kupony, bez względu na datę publikacji będą miały ważność do 31.12.2014. Kupon upoważnia do obniżenie marży o maksymalnie 0,3 p.p. do poziomu nie niższego niż obowiązująca marża minimalna w ofercie standardowej Banku.

 

Zachęcamy do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam, jak większość ludzi myślę o kredycie na budowę domu. zanim to zacznę to teściowa musi przepisać część działki na mnie i żonę więc jak to załatwimy to będziemy mieć działkę. w jednym banku babka powiedziała mi że taka działka która będzie swego rodzaju darowizną przez pierwsze 5lat nie może być traktowane jako wkład własny. wiecie może czy tak jest w każdym banku? da się to jakoś załatwić aby taka działka była wkładem własnym?

będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurę pani w banku powiedziała:)

 

Nie wiem czy bzdura bo przykladowo jakbym nie splacal kredytu to by nie mogli sprzedac tej dzialki. Ale z drugiej strony to co by zrobili jakbym mial wklad wlasny w formie gotowki a kredytu bym nie splacil? Domu i tak by nie mogli sprzedac gdyby dzialka byla darowana. Jakas dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja poproszę o radę:

 

Potrzebuję pożyczki/kredytu (nie wiem jaka opcja byłaby dla mnie dogodniejsza) w wys.ok.50 000 lub 45 000, na cel: zakup kuchni, jestem to w stanie spłacić w ciągu roku.

Nie wiem jak korzystniej wziąć kredyt czy pożyczkę czy bardziej opłaci mi się wziąć pożyczkę np. na 3 lata bo jest niższy % ja przy pożyczce?

jaki wariant byłby dla mnie odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Będziemy zaczynać rozglądać się za kredytem na budowę naszego wymarzonego domku. Projekt mamy praktycznie gotowy, czeka na złożenie o pozwolenie na budowę, czekamy tylko na przepisanie działki. Chciałbym się poradzić od czego zacząć z tym kredytem, nigdzie jeszcze nie byłem nic sie nie dowiadywałem bo tak szczerze mówiąc to nawet nie wiem o co miałbym się pytać w takim banku jakbym zaszedł. Może coś podpowiedzie, doradzicie jak zacząć załatwiać to żeby się nie pogubić.

Pozdrawiam Wszystkich i liczę na wyrozumiałość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytać - o wszystko, co przyjdzie do głowy. Dla doradcy kredytowego (czy to w banku, czy to zewnętrznego) wiele spraw związanych z kredytem jest tak oczywistych, że często o tym nie wspominają, a bywa, że kredytobiorca jest zdziwiony, że coś takiego występuje. Ostatnio miałem np. zdziwienie klienta tym, że przy kredycie hipotecznym wymagane jest w całym okresie ubezpieczenie nieruchomości. Rozumiał niby sens takiego produktu, ale miał do mnie pretensje, że o tym nie wspomniałem.

Jeśli jesteście "zieloni" w kwestiach związanych z uzyskaniem kredytu hipotecznego polecam skorzystanie z usług niezależnego doradcy (najlepiej oczywiście z Murator Finanse:) ). Oszczędzacie czas i pieniądze. Idąc do banku macie do wyboru jedną ofertę, która według doradcy w banku będzie tą najlepszą i nie ma sensu wybierać się gdziekolwiek indziej:) Doradca zewnętrzny mający oferty wszystkich banków takiego problemu mieć nie będzie.

Możecie opisać tutaj swoją sytuację, a postaramy się pomóc. Jeśli nie chcecie pisać na forum, to możecie w PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murator to nie tylko projekty ale również doradztwo kredytowe. Nie tylko kredyty budowlane ale również pod terminem " kredyt hipoteczny " kryją się: na remont , budowę, rozbudowę, wykończenie, adaptacja, cele dowolne, oraz spłata zobowiązań czy refinansowanie obecnych kredytów hipotecznych.

Zachęcamy do kontaktu , zarówno bezpośrednio jak i na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nadchodzi powolnie jesień, a banki znowu zaczęły zaskakiwać dość ciekawymi rozwiązaniami na jesień . Może warto byście spojrzeli na wasze kredyty i zastanowili się czy czegoś nie zmienić? Często kredyty sprzed 2-3 lub więcej lat mają marże powyżej 2 %, obecnie można już mieć kredyt za 1,4 % marży ( np przy kredycie do 200 tys do 20 lat). Zachęcam do kontaktu a bez opłat i dodatkowych kosztów możemy wspólnie się zastanowić , czy nie zmienić dotychczasowych warunków. Do usłyszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Owszem, jednak nie jest to do końca tak prosta sprawa. Ponieważ jeśli jedna ze stron będzie chciała przejąć istniejący kredyt , to bank musi wyrazić na to zgodę, a osoba przejmująca będzie musiała mieć zdolność kredytową by taki kredyt przejąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Witam, prosiłbym o pomoc. W tym roku zamierzam wziąć kredyt hipoteczny na zakup działki oraz budowę domu. Mam 29 lat, moja partnerka 25lat. Pracuję w budżetówce, mój dochód to 4tys brutto, partnerka - umowa o prace na czas nieokreslony - 3 tys brutto. Nie posiadamy wkładu własnego, natomiast jestem współwłasicicielem domu ( wartosć ok 400 tys zł) oraz ziemi wraz z lasem. Chciałbym zapytać czy brak wkładu własnego bedzie przeszkodą w zaciągnięciu kredytu? Czy lepiej starać sie o 2 oddzielne kredyty na działkę oraz budowę ? Pozdrswiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z rekomendacją KNF wkład własny jest wymagany. Należy mieć minimum 10% środków własnych. Możliwe jest przedstawienie dodatkowego zabezpieczenia w formie np. drugiego domu. Wiąże się to jednak z pewnymi komplikacjami:

1. Wszyscy właściciele domu muszą zgodzić się na obciążenie nieruchomości.

2. W przypadku, gdybyście w przyszłości chcieli sprzedać jedną z nieruchomości, bank będzie musiał wyrazić zgodę na jej wyłączenie spod zabezpieczenia. Bank będzie mógł wówczas stawiać konkretne warunki, np. spłaty określonej kwoty kredytu.

Zwykle proces kredytowania zakupu działki i budowy domu rozbijany jest na 2 etapy. W pierwszym kupujemy na kredyt działkę budowlaną, po czym kupujemy projekt i organizujemy pozwolenie na budowę. Drugim etapem jest zaciągnięcie kredytu na budowę. W takim przypadku kredytując zakup działki należy wziąć przede wszystkim jak najmniejsze koszty wejścia i wyjścia z kredytu (prowizja za udzielenie oraz wcześniejszą spłatę). Wysokość oprocentowania schodzi na dalszy plan, ponieważ wielce prawdopodobne jest, że kredyt wzięty na zakup działki będziemy przenosić do innego banku.

Innym sposobem jest jednoczesne kredytowanie zakupu działki i budowy domu. W takim przypadku występuje jednak znaczne ograniczenie ilości banków oferujących takie rozwiązanie. Możemy to zrobić jedynie w Eurobanku, Millennium i PKO BP (ostatni bank do sprawdzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odp, teraz mam już jasność. A co jeśli wziąłbym kredyt na działkę w jednym banku na okres 10 lat, i chciał uzyc jej jako wkład własny starając sie na oddzielny kredyt hipoteczny w innym banku, oczywiście zdaje sobie sprawę,że wówczas zdolność kredytowa bedzie pomniejszona .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...