Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kotła Vitodens


revalidon

Recommended Posts

pytanie do konsultanta viesmann... mam kocioł vitodens 200 , b2ha, 5,2-26kw, do tej pory dwa obiegi grzewcze: podłogówka z mieszaczem i zestaw uzupełniajacy viesmann oraz grzejniki -obieg bezposredni... i teraz doszedł mi 3 obieg także grzejniki... moje pytanie jest takie... co muszę dodać do instalacji żeby kocioł go widział i żebym mógł nim sterować osobno w sensie nastawy czasowe np grzeje tylko ten obieg a reszta wylaczone... czy zestaw uzupełniajacy AM1 zadziała w takiej konfiguracji? czy znowu kolejny zestaw uzupełniający z mieszaczem? może to być obieg bezpośredni takze , z góry dziekuje Edytowane przez jacku6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Automatyka kotła Vitodens 200-W B2HA może obsłuzyć maksymlanie 1 obieg grzewczy bezpośrdni i 2 obiegi z podmieszaniem.

Aby zrealizwoać kolejne obiegi z podmieszaniem nalezy w kotle zamontowac płytke komunikacji LON a obiegi wysterować z modułu zewnętrznego Vitotronić 200-H HK1 - jeden obieg z podmieszaniem plus zasobnik cwu lub Vitotronic 200-H HK3 (do 3 obiegów z podmieszaniem + zasobnik CWU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyka kotła Vitodens 200-W B2HA może obsłuzyć maksymlanie 1 obieg grzewczy bezpośrdni i 2 obiegi z podmieszaniem.

Aby zrealizwoać kolejne obiegi z podmieszaniem nalezy w kotle zamontowac płytke komunikacji LON a obiegi wysterować z modułu zewnętrznego Vitotronić 200-H HK1 - jeden obieg z podmieszaniem plus zasobnik cwu lub Vitotronic 200-H HK3 (do 3 obiegów z podmieszaniem + zasobnik CWU).

 

Czyli nie wystarczy po prostu drugi zestaw uzupełniający mieszacza? bo gdzies takie rady też sie przewineły dla ludzi z podobnym zapytaniem jak moje. Inwestycja mega droga jak tylko po to żeby kocioł widział trzeci obieg i osobno właczał tylko pompe obiegowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strowanie nie polega na wł i wyłłaczniu pompy. W przypadku sterowania pogodowego pompa pracuje cały czas a zmieniana jest temepratura czynnika grzewczego.

???

U mnie pompa nie pracuje caly czas, grzeje okienkami, bo inaczej kociol taktowal by jak szalony, zwlaszcza przy temperaturach takich jak teraz, wydaje mi sie ze nie za bardzo sie rozumiemy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co steruje mieszaczami???

W przypadku ogrzewania pogodowego pompy obiegowe powinny pracowac non-stop caly sezon grzewczy. Jeśli wTwojej instalacji pompy muszą przerywacprace tzn,. że ktos nieumiał zaprogramowac automatyki i instalacja nie pracuje prawidłowo. Są ustawione zbyt wysokie parametry a to tylko obiza komfort cieplny i zwiększa koszty eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

U mnie pompa nie pracuje caly czas, grzeje okienkami, bo inaczej kociol taktowal by jak szalony, zwlaszcza przy temperaturach takich jak teraz, wydaje mi sie ze nie za bardzo sie rozumiemy,

 

weź poprawkę na to, że on za bardzo nie rozumie tego co sam pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co steruje mieszaczami???

W przypadku ogrzewania pogodowego pompy obiegowe powinny pracowac non-stop caly sezon grzewczy. Jeśli wTwojej instalacji pompy muszą przerywacprace tzn,. że ktos nieumiał zaprogramowac automatyki i instalacja nie pracuje prawidłowo. Są ustawione zbyt wysokie parametry a to tylko obiza komfort cieplny i zwiększa koszty eksploatacji.

Mieszaczem(narazie jednym) steruje kocioł czyli pogodówka i zestaw uzupelniajacy mieszacza, drugi obieg to grzejniki (obieg) bezpośredni, teraz doszedl 3 obieg tez grzejniki, chce zeby na nim byl mieszacz i moja instalacja wygladala jak w instrukcji kotla czyli instalacja nr4 z jednym obiegiem bezposrednim i dwoma obiegami mieszaczowymi, moje pytanie bylo czy wystarczy dokupic kolejny zestaw uzupelniajacu mieszacza plus mieszacz i silownik i czy to wszystko bedzie chodzic prawidlowo. Pan nie stara sie pomóc i pisać na temat tylko pisze tak żeby aktualnie nie rozwiazać problemu, zwrócilem sie do Pana ale wystarczylo przemilczec temat, nie obrazilbym sie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze raz:

jeżeli jest to kociol Vitodens 200-W B2HA z automatyką Vitotronic HO1B (czarnobiały wyświetlacz z domkniem na menu głownym) lub HO2B (kolorowy wyświetlacz) to automatyka kotła pozwala obsłużyć jeden obieg grzewczy bezpośredni i 2 obiegi z mieszaczem (do każdego obiegu mieszaczowego wymagane jest rozszerzenie obiegu grzewczego z mieszaczem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze raz:

jeżeli jest to kociol Vitodens 200-W B2HA z automatyką Vitotronic HO1B (czarnobiały wyświetlacz z domkniem na menu głownym) lub HO2B (kolorowy wyświetlacz) to automatyka kotła pozwala obsłużyć jeden obieg grzewczy bezpośredni i 2 obiegi z mieszaczem (do każdego obiegu mieszaczowego wymagane jest rozszerzenie obiegu grzewczego z mieszaczem).

 

Dokładnie i tak zostało zrobione i o to na początku pytałem, Pan pisał o całkiem innych rzeczach, mój wątek uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyka kotła Vitodens 200-W B2HA może obsłuzyć maksymlanie 1 obieg grzewczy bezpośrdni i 2 obiegi z podmieszaniem.

Aby zrealizwoać kolejne obiegi z podmieszaniem nalezy w kotle zamontowac płytke komunikacji LON a obiegi wysterować z modułu zewnętrznego Vitotronić 200-H HK1 - jeden obieg z podmieszaniem plus zasobnik cwu lub Vitotronic 200-H HK3 (do 3 obiegów z podmieszaniem + zasobnik CWU).

 

 

jacku6 przecież to samo co teraz konsultant od razu ci napisał, niestety jak widać nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacku6 przecież to samo co teraz konsultant od razu ci napisał, niestety jak widać nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Haha nastepny mędrek adwokat… co mi napisal?? Ze moj kociol moze sterowac 3 obiegami? A potem wymyslil jakies czary do kotlow z generacji poczatku lat 2000 za kwote pewnie ok 5000 zl a wystarczylo potwierdzic moje pytanie co do kolejnego rozszerzenia mieszacza… jak nie masz nic do powiedzenia madrego JAK WIDAć to niekoniecznie musisz to okazywać wszystkim na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha nastepny mędrek adwokat… co mi napisal?? Ze moj kociol moze sterowac 3 obiegami? A potem wymyslil jakies czary do kotlow z generacji poczatku lat 2000 za kwote pewnie ok 5000 zl a wystarczylo potwierdzic moje pytanie co do kolejnego rozszerzenia mieszacza… jak nie masz nic do powiedzenia madrego JAK WIDAć to niekoniecznie musisz to okazywać wszystkim na forum

 

może i adwokat ale sam robisz z siebie głupka. piszesz, że masz w instrukcji czyli dokumentach bezpośrednio od viessmanna a pytasz na forum gdzi odpowiadac może kazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i adwokat ale sam robisz z siebie głupka. piszesz, że masz w instrukcji czyli dokumentach bezpośrednio od viessmanna a pytasz na forum gdzi odpowiadac może kazdy

 

Odpwiem ci twoim cytatem który stosujesz w co drugim swoim poście na tym forum a potem cię i tak wyjaśniają: "niestety jak widać nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. "... polecam ci przeczytać ze zrozumieniem o co pytałem konsultanta w pierwszym moim poście ...

Edytowane przez jacku6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...