Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kotła Vitodens


revalidon

Recommended Posts

do 140 m2 Vitodens 222-W będzie wystarczający możesz też zerknąć na półke niżej czyli na Vitodensa 111-W zasobnik ten sam, wymiennik spaliny woda prawie identyczny

główna różnica to zakres modulacji VD222 od 1,8 kW VD111 od 6,5 oraz automatyka

 

I zapomnialaes o tym ze setki maja tylko jedna krzywa grzewcza, i ustawic to pod konoretny dom jest prsktycznie niemozliwe, wlasnie z tym walcze :/

 

Jezeli chodzi o komoaktowy wymiar to podajze immergas victorix czy jakos tak sie pisze ma 24cm glebokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Zastanawiam sie nad wyborem pieca do domu 120 metrów + garaz 20 metrów w ktorym jest podlogowka na parterze i w lazience na pietrze reszta to grzejniki . Czy vitodens 222-w da rade z ciepla woda i ogrzewaniem?

Niestety miejsca na piec jest też mało ( w łazience na parterze ) dlatego zalezy mi też na tym zeby piec miał jak najmniejsze wymiary szczególnie głębokość i był wiszący.

Z tego co znalazłem ten vitodens ma 48 cm głębokości.

Czy są inne podobne piece które dadzą rade a będą miały choć troszkę mniejsza głębokość np Buderus?

Pozdrawiam

 

Witam!

Rozważał Pan w swoim przypadku indywidualne sterowanie dwoma niezależnymi strefami grzewczymi? Jeżeli chcemy to osiągnąć, musimy wykonać dwa niezależne obiegi grzewcze. Prawdopodobnie w Pana przypadku konieczna będzie zmiana instalacji CO, żeby rozdzielić obiegi grzewcze na "parter" i "piętro". Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie ustawienie niezależnie temperatury na każdej kondygnacji i w momencie kiedy temperatura na parterze zostanie osiągnięta (przy zastosowaniu termostatu pomieszczenia) obieg grzewczy na jednej kondygnacji zostanie wyłączony (np. parter), a układ grzejnikowy (piętro) dalej będzie pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chętnie Ci pomogę, ale na początku - podstawowa rzecz - na jakiej podstawie moc kotła szacuje hydraulik a na jakiej ty?

 

To nowy dom? Robiłeś OZC?

szkoda ze mnie pan nie uprzedzil ze wchodzi nowy vitodens 200 W 2,6-26 Kw, model B2HB...pare dni temu kupilem ten 5,2-26 Kw..., roznica spora minimalnej mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilnuje żeby nie było przegrzewów i umożliwia ustawienie przedziałów czasowych centralnego i ciepłej wody

 

W setce nie masz mozliwosci ustawiania przedzialow czasowych grzania cieplej wody, mozesz miec najlepsiejszy sterownik ale oiec tego nie obsluzy. Przy pogodowce jedynie to przegrzewanie wchodzi w gre ale i tak ogrzewanie chodzi na minimalnym parametrze, takze nawet jak napalisz w kominku to piec bedzie chodzil. Takze i tak zle i tak niedobrze. Setka ma tak ubogie sterowanie ze tak naprawde nic z tym nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku udaj się na szkolenie to może będziesz więcej wiedział i nie będziesz innych wprowadzał w błąd. Są sterowniki pokojowe do VD100 i VD111 potrafiące sterować centralnym ogrzewaniem i ciepłą wodą. Są też sterowniki, do tych samych kotłów, potrafiące obsłużyć 2 obiegi grzewcze (w tym jeden bezpośredni a jeden z mieszaczem) z dowolnie ustawianą krzywą grzewczą (i kąt i przesunięcie) dla obu obiegów.

 

Jezeli tak jest to bardzo prosze oswiec mnie, bo go co piszesz to jest wlasnie to czego szukam od 2 miesiecy. Pomijam wode bo tu nie problem. Chodzi o co, mam grzejniki bezposrednio z pieca a podlogowka na mieszaczu, jak daloby sie ustawic inna grzewcza jak ts jedna co jest w piecu to bylbym happy, bo ta sie nie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak jest to bardzo prosze oswiec mnie, bo go co piszesz to jest wlasnie to czego szukam od 2 miesiecy. Pomijam wode bo tu nie problem. Chodzi o co, mam grzejniki bezposrednio z pieca a podlogowka na mieszaczu, jak daloby sie ustawic inna grzewcza jak ts jedna co jest w piecu to bylbym happy, bo ta sie nie sprawdza

Jakby co mam taki zestaw http://m.ceneo.pl/23036710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszacz spowoduje że będziesz mógł uzyskać na grzejnikach właściwą temperaturę na początku i końcu sezonu grzewczego. I jedynie zastosowanie obiegów z mieszaczem powoduje, że oba obiegi są od siebie nieżalezne.

 

Oczywiście można grzejniki zrobić na obiegu bezpośrednim (bez mieszacza) ale wtedy należy zastosować głowice termostatyczne na grzejnikach by zabezpieczyć się przed przegrzewaniem na początku i na końcu sezonu grzewczego.

 

dziekuje za odpowiedz i wyjasnienie, a co wg Pana jest lepszym rozwiazaniem? warto dolozyc ten mieszacz do obiegu grzejnikow?, moj instalator zaklada mieszacz afriso na podlogowke z silownikiem i rozumiem ze do tego bede musial dokupic zestaw uzupelkniajacy mieszcza viesmann zeby tym sterowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze mnie pan nie uprzedzil ze wchodzi nowy vitodens 200 W 2,6-26 Kw, model B2HB...pare dni temu kupilem ten 5,2-26 Kw..., roznica spora minimalnej mocy...

 

A pytał Pan o konkretną moc? Nie zauważyłem chyba pytania, albo coś mi umknęło. Staram się informować na bieżąco i odpowiadać na wszystkie pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytał Pan o konkretną moc? Nie zauważyłem chyba pytania, albo coś mi umknęło. Staram się informować na bieżąco i odpowiadać na wszystkie pytania :)

No wlasnie roztrzasalem czy 19 czy 26 kw ze wzgledu na moce minimalne a teraz wzialbym i 35 kw bo ma okazuje sie ze ma moc minimalna 1,9 kw no ale pospieszylem sie pare dni i lipa bede sie meczyl z piecem 5.2 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak jest to bardzo prosze oswiec mnie, bo go co piszesz to jest wlasnie to czego szukam od 2 miesiecy. Pomijam wode bo tu nie problem. Chodzi o co, mam grzejniki bezposrednio z pieca a podlogowka na mieszaczu, jak daloby sie ustawic inna grzewcza jak ts jedna co jest w piecu to bylbym happy, bo ta sie nie sprawdza

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie roztrzasalem czy 19 czy 26 kw ze wzgledu na moce minimalne a teraz wzialbym i 35 kw bo ma okazuje sie ze ma moc minimalna 1,9 kw no ale pospieszylem sie pare dni i lipa bede sie meczyl z piecem 5.2 kw

 

Na szczęście to kocioł kondensacyjny i pracuje w bardzo szerokim zakresie mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury to ty piszesz, jeśli instalacja będzie prawidłowo zaprojektowana (będzie miała właściwy zład wodny) nie będzie taktowania. Dodatkowo Vitodensy 200 i 300 posiadają dynamiczną pauzę ograniczająca jeszcze taktowanie.

 

Trzeba tylko trochę wiedzy a nie wmawianie klientom że cienkie rurki i grzejniki z mała ilością wody to najlepsze rozwiązanie. Niestety jest dokładnie na odwrót.

 

Jezeli budynek ma projektowe obciązenie cieplne ponizej 5 kW ) a jest takich domów coraz wiecej to jakim cudem nie bedzie taktowania dla temp. ok. 0 oC (takich dni w sezonie grzewczym jest najwiecej) gdy obciązenie cieplne bedzie na poziomie ok 2-2,5 kW a moc minimalna kotła to 5 kW? co da prawidłowe zaprojektowanie, czy prawidłowosc to własciwa wielkosc zładu czy tez dopasowanie mocy grzejników podłogowch lub innych do obciązenia cieplanego danego pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby przyjąć, że instalacja opiera się tylko na OP bez żadnych siłowników, to faktycznie taktowanie będzie "małe" - tak ze 40 razy na dobę......

A co, jeśli instalacja jest oparta na grzejnikach i głowice choć minimalnie zaczną się przymykać, ograniczając przepływ? startów zrobi się nawet kilka razy więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze trzeba rozróżnić taktowanie od pracy 0/1, taktowanie to jest wtedy gdy cykl pracy i cykl przerwy to np minuta albo mniej.

 

Czym sie rózni taktowanie od pracy 0/1 jezeli taktowanie to cykl ponizej minuty, a 0/1 np 1min i 1 sek? Czy nie jest wazne ile jest załączen na dobę. Jezeli moc minimalna jest najmniejszą mozliwą to wiadomym jest ze przy wiekszej mocy minimalnej ilosc ząłaczen będzie wieksza, nie ma zganiac na nieprawidłową instalację. Moc minmalna powinna byc dostosowana od projektowego obciązenia cieplnego budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że marketing działa rewelacyjnie.... jak najniższa moc minimalna to potrzeba producenta kotła. Moda na coraz mniejsze urządzenia wymusiła konstrukcję wymienników w których praktycznie niema wody instalacyjnej i aby nie doprowadzić do jego zniszczenia do wieszaków montowane są pompy i zmniejszana jest moc minimalna.

W prawdziwym kotle jest dużo wody, wtedy nie trzeba montować pompy kotłowej, sprzęgła hydraulicznego, moc minimalna wynosi 60% mocy max i nie trzeba się wtedy martwić o taktowanie.

 

Jezeli modą jest budowa domów o małym lub bardzo małym projektowym obciązeniu cieplnym to producenci kotłow gazowych podązają za tą modą, nie tylko zresztą kotłow gazowych , równiez i pomp ciepła i kotłow na paliwo stałe (chociaz ich czas dobiega do konca). Do podłogówki nie trzeba montowac pompy kotłowej, która jest jest pompą obiegową? pierwsze slyszę, co do sprzegła to nie zawsze jest potrzebne, ale gdy instalacja rozbudowana a parametry pompy kotłowej za slabe to nie ma innego wyjscia. Tak na marginesie to kotły gazowe kondensacyjne powoli staną sie przezytkiem, przyszlosc to energia elektryczna w wszelkich postaciach, gaz do zakładów chemicznych lub elektrowni gazowych, tak jak wegiel co juz teraz widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...