Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie wiem co wybrać na ogrzewanie podłogowe wodne - POMOCY


mimitek

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

 

Osłuchałem się wielu fachowców i tyle ile ich jest tyle mam wersji.Mam taki metki, ze sam już nie wiem co mam wybrać. Chciałbym poznać Wasze zdanie co położyć na ogrzewanie podłogowe do pokoju dziennego 12 m2, aneksu kuchennego 7,5 m2 w mieszkaniu w bloku. Zastanawiam się nad deską Finishparkiet, baltic wood,tarkett albonad ceramika(terrakotą,glazurą itd. ) bo dłużej trzyma ciepło. Proszę o Wasze opinie. Co posiadacie w domu i czy jesteście z tego zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym nie pytał bo będziesz miał jeszcze większy mętlik w głowie :D

 

A na poważnie Ja mam gres i jestem baaaardzo zadowolony, ale nie dlatego że dłużej trzyma ciepło :roll:

Napisz jeszcze czy to podłogowe masz już wykonane ??

 

Witam. Czytałem twój dziennik i widziałem tam, płytki gresu na podłogę (29 zł/m2-?). Mam pytanie jakiej to firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie już zostało wykonane 4 miesiące temu przez dewelopera. użyto systemu instalacyjnego hep2o.

 

No to masz po jabłkach!

 

Ogrzewanie podłogowe dobiera się do wykończenia podłogi a nie odwrotnie !

Zapytaj instalatora czy w ogóle masz jakiś inny wybór niż terakota !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyty typu woodentic - drewno i terakota w jednym :D

 

dowiedziałem się jednak od wykonawcy że ogrzewanie zostało położone standardowo czyli na samym dole a później idzie ok. 6 cm wylewki. Wiem że drewno już odpada i wchodzi ceramika. zastanawiam się teraz nad woodentic. czy on zda swoje zadanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy standartowo - na dole i 6cm wylewki?

Tu chodzi o rozstaw rur - czy był dobrany do wykończenia ceramiką, czy drewnem?

 

Ja u siebie na podłogówce na poddaszu mam mozajke jesionową - sprawuje sie bardzo dobrze. Znajmy ma mozajkę bukową i też jest zadowolony.

W zasadzie można zastosować w takim przypadku kazde drewno nie egzotyczne, bo mozajka przy swych wymiarach względnie mało pracuje, ale te dwa gatunki mam sprawdzone.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...