Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika budowy Beaty i Arka


Recommended Posts

Beatka witam sie w Waszym dzienniku -komentarzach... tylko pytanie, dlaczego tak pozno przyszlam z rewizyta!? :bash:

 

Dzisiaj przesledzilam caly Wasz dziennik.. fajnie tak podpatrzec, jak to trwaja prace i jakie jest ich szybkie tempo na zdjeciach...szkoda ze w realu trwa to znacznie dluzej ;) znam to:rolleyes:

 

Te dwa drzewka od tescia! ozeszzz cholera, az sobie pomyslalam, wspanialy czlowiek! 10 lat pielegnowal drzewka i Wam je podarowal.. wspanialy gest :yes:

Kuchnia piekna.. poczulam delikatny scisk w posladkach gdy zobaczylam blat...:rolleyes:to jest element na ktory i ja od poczatku odkladam..ale z racji rzeczy wazniejszych musialam kase przeznaczyc na pc ;)

blat poczeka, tak samo jak brakujace agd ;)

Moj maz zakazal mi ogladac czyjes dzienniki bo przez to, przestala mi sie podobac nasza kuchnia ..nie mowie ze nie... :p

 

Nie ma to jak budowa/wykanczanie na odleglosc..

Wam zostalo znacznie mniej niz mi..ale zycze powodzenia, niech $ wplywaja na konto, co by to moc sobie dalej kupowac i robic :wiggle:

 

Pozdrawiam :bye:

 

ps. mam nadzieje ze w te wakacje i ja spedze w koncu pierwsza noc w domku.. moga to byc i materace :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 164
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nareszcie znalazłam czas żeby tu zajrzeć. Przeczytałam Twój Dziennik od deski do deski i ...... nie mogłam się oderwać.

Jedno wielkie cudo.

Kolorystycznie stonowany, nowoczesny, minimalistyczny, piękny.

Gres polerowany i jeszcze w tym kolorze, położony na całość - cudo.

Luksfery piękne i oryginalne, ich podświetlenie też bardzo mi się podoba.

Parapety!!!!

Skrzynki na listy ubawiły mnie mocno - bo nie wiem czy nasz listonosz dałby radę, ze zwykłą ma problem :p

Kuchnia - jednym słowem - bosssssssssska.

Lodówkę macie taką samą jak my - miłość od pierwszego zobaczenia.

Hokery piękne - będę myślała o podobnych do nas.

Bardzo dobre rozwiązanie - zakładanie ogrodu na etapie budowy. Po zakończeniu masz już ładne roślinki dookoła a nie krajobraz księżycowy do zagospodarowania.

Araukarię taką jak Wasza widuję codziennie u mojej znajomej w ogrodzie. Ma już 15 lat. Pierwsze 5 lat była okrywana na zimę, potem gdy urosła duża przestali ja okrywać i rośnie.

Z niecierpliwością czekam łazienkę (szkoda, że bez tej czerwonej wanny).

Beata gratuję pięknego domu, dobrego gustu i na pewno będę tu zaglądać.

 

I mam dwa pytania.

Listwy przypodłogowe białe - gdzie kupowaliście i jak się kładły.

Śnieżka - czy jesteście z niej zadowoleni, bo też planujemy malować tą farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie znalazłam czas żeby tu zajrzeć. Przeczytałam Twój Dziennik od deski do deski i ...... nie mogłam się oderwać.

Jedno wielkie cudo.

Kolorystycznie stonowany, nowoczesny, minimalistyczny, piękny.

Gres polerowany i jeszcze w tym kolorze, położony na całość - cudo.

Luksfery piękne i oryginalne, ich podświetlenie też bardzo mi się podoba.

Parapety!!!!

Skrzynki na listy ubawiły mnie mocno - bo nie wiem czy nasz listonosz dałby radę, ze zwykłą ma problem :p

Kuchnia - jednym słowem - bosssssssssska.

Lodówkę macie taką samą jak my - miłość od pierwszego zobaczenia.

Hokery piękne - będę myślała o podobnych do nas.

Bardzo dobre rozwiązanie - zakładanie ogrodu na etapie budowy. Po zakończeniu masz już ładne roślinki dookoła a nie krajobraz księżycowy do zagospodarowania.

Araukarię taką jak Wasza widuję codziennie u mojej znajomej w ogrodzie. Ma już 15 lat. Pierwsze 5 lat była okrywana na zimę, potem gdy urosła duża przestali ja okrywać i rośnie.

Z niecierpliwością czekam łazienkę (szkoda, że bez tej czerwonej wanny).

Beata gratuję pięknego domu, dobrego gustu i na pewno będę tu zaglądać.

 

I mam dwa pytania.

Listwy przypodłogowe białe - gdzie kupowaliście i jak się kładły.

Śnieżka - czy jesteście z niej zadowoleni, bo też planujemy malować tą farbą.

 

Witaj

Cieszę się, że Ci się podoba

Z gresu jestem bardzo zadowolona, nie mam jeszcze kostki przed domem i błoto się nosi ale doszłam już do wprawy w "mopowaniu" :)

z ogrodem to było tak, że teść nas namawiał od pierwszego dnia na sadzenie drzewek i krzewów, dziś miałabym już dojrzały ogród (czasem trzeba słuchać starszych) :)

czerwona wanna bardzo nam się podobała, ale ciężko dobrać płytki do tego koloru

Listwy kupowałam w Merkury market - kładły się łatwo - wiercisz, kołki szybkiego montażu, zakładasz listwę maskującą i gotowe

Snieżkę jak najbardziej polecam

Pozdrawiam

ps

Też śledzę twój dziennik od dawna, bo technologia niespotykana i nowatorska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miło czytać takie rzeczy :wiggle:

 

Mam jeszcze pytanie o ten piękny stół jadalny - jeśli możesz gdzie kupiliście i jaki ma blat?? Czarne szkło?? Czegoś w tym stylu szukam do nas.

I czy możesz mi powiedzieć jaki jest prześwit pod narożnikiem (piękny jest oczywiście), chodzi mi o to czy odkurzacz typu iroomba pod niego wjedzie).

 

Obejrzałam Twoje ostatnie zdjęcia - sadzenie/przesadzanie roślinek w padającym deszczu to super sprawa, nie wypraży ich ostre słońce, mają wilgotne i chłodne powietrze - więc i czas na aklimatyzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miło czytać takie rzeczy :wiggle:

 

Mam jeszcze pytanie o ten piękny stół jadalny - jeśli możesz gdzie kupiliście i jaki ma blat?? Czarne szkło?? Czegoś w tym stylu szukam do nas.

I czy możesz mi powiedzieć jaki jest prześwit pod narożnikiem (piękny jest oczywiście), chodzi mi o to czy odkurzacz typu iroomba pod niego wjedzie).

 

Obejrzałam Twoje ostatnie zdjęcia - sadzenie/przesadzanie roślinek w padającym deszczu to super sprawa, nie wypraży ich ostre słońce, mają wilgotne i chłodne powietrze - więc i czas na aklimatyzację.

 

Hejka

 

wszystkie blaty w kuchni i ten jadalny też to granit nero assoluto - w jednym kawałku na całej wyspie o długości 2.9m - robione na wymiar. Chciałam na 3.3 ale nie było takiej dużej płyty granitowej. w jednym kawałku. Prześwit pod narożnikiem jest minimalny ok 8-10cm - będzie ciężko żeby coś tam wjechało - jedynie cieniutka ssawka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie blaty w kuchni i ten jadalny też to granit nero assoluto - w jednym kawałku na całej wyspie o długości 2.9m - robione na wymiar.

 

No pewnie, przecież pisałaś i zdjęcia widziałam, zaćmienie jakieś mam :no:

 

Szukam prostego, "normalnego" stołu jadalnego, rozkładanego, czarne szkło. A znajduję jakieś dziwadła z powykręcanymi nogami albo - o zgrozo - w kwiatki czy inne wzorki, a ja mam alergię na wzorki :lol2:

 

 

No niestety narożniki z funkcją spania są takie niziutkie. Zostajemy więc przy narożniku bez funkcji spania.

 

Ps. Zapomniałam napisać, że to zdjęcie (obraz) w kuchni to super trafiony pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam prostego, "normalnego" stołu jadalnego, rozkładanego, czarne szkło. A znajduję jakieś dziwadła z powykręcanymi nogami albo - o zgrozo - w kwiatki czy inne wzorki, a ja mam alergię na wzorki :lol2:

 

moje typy

 

http://images56.fotosik.pl/1589/ae20bb09f41d28a6gen.jpg

 

http://images57.fotosik.pl/1588/a8c980d236d92678gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj !

 

Beato mam pytanie odnośnie środków do impregnacji gresu polerowanego. Mam kupione takie same i nauwa mi się pytanie - czy impregnować przed czy po fugowaniu ? mam rozbieżne opinie w tej sprawie. W teorii niby lepiej przed - w przypadku brudzącej fugi nie nastąpi przebarwienie płytek bo bedą już zabezpieczone impregnatem. Jak zrobiliście u siebie ? Impregnacja po fugowaniu i umyciu płytek na lux czy najpierw mycie na lux potem fugowanie i znowu mycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My zaimpregnowaliśmy po fugowaniu i później mycie na lux, fuga nie zrobiła śladów (na szczęście )

Sprzedawca i producent rekomendowali impregnacje przed fugowaniem !!!

 

a czy pamiętasz może nazwę producenta i kolor fugi jaką używaliście ? skoro nie brudziła więc pewnie jest warta polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gratuluję kolejnych postępów w budowie. Oglądając zdjęcia w dzienniku widzę, że Wasza działka ma dość spory spadek. Dlatego mam pytanie - w którym miejscu była mierzona wysokość domu i ile wynosi?

 

Witam

Dobrze zauważyłeś, spadek jest dość duży , choć był już niwelowany

 

od poziomu "zero" gotowa podłoga 6.60m

z tyłu domu od ziemi około 7.60m

z przodu domu od ziemi około 7 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko też mam pytanie. Jak się Wam sprawuje lodówka??

 

Jeśli chodzi o jej zalety to : chłodzi i mrozi super, wodę wyciągniętą z lodówki na niskim nastawieniu nie da się napić, łupie w zęby, barek bardzo się przydaje w ciepłe dni, można szybko sięgnąć po piwko lub wodę, wydzielone strefy sprawdzają się i można ustawić inną temperaturę szuflad, podajnik wody i lodu jest udoskonalony, łopatki włączające wodę i wylot lodu są lepiej rozwiązane i pracują precyzyjne (w starszym modelu, który miałam była guma, którą się przyciskało i nie zawsze to dobrze działało ) z panelu łatwo i szybko można zmienić temperatur lodówki czy tez zamrażarki , szybkie zmrożenie przydatne jest na imprezkach zakrapianych :) i nie tylko :)

wady - widać każdy odbity palec, ale bardzo łatwo się czyści , nie jest najcichsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jej zalety to : chłodzi i mrozi super, wodę wyciągniętą z lodówki na niskim nastawieniu nie da się napić, łupie w zęby, barek bardzo się przydaje w ciepłe dni, można szybko sięgnąć po piwko lub wodę, wydzielone strefy sprawdzają się i można ustawić inną temperaturę szuflad, podajnik wody i lodu jest udoskonalony, łopatki włączające wodę i wylot lodu są lepiej rozwiązane i pracują precyzyjne (w starszym modelu, który miałam była guma, którą się przyciskało i nie zawsze to dobrze działało ) z panelu łatwo i szybko można zmienić temperatur lodówki czy tez zamrażarki , szybkie zmrożenie przydatne jest na imprezkach zakrapianych :) i nie tylko :)

wady - widać każdy odbity palec, ale bardzo łatwo się czyści , nie jest najcichsza

 

Dzięki Kochana :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,piękny domek i wnętrze wszystko precyzyjne :) Muszę na spokojnie jeszcze raz przejrzeć cały Twój dziennik.Mam pytanie odnośnie drzwi u kogo były zamawiane,w jakiej cenie skrzydło z osciezncą??jJśli mozna prosiłabym o namiary☺Dziękuję z góry za informacje Edytowane przez weemili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,piękny domek i wnętrze wszystko precyzyjne :) Muszę na spokojnie jeszcze raz przejrzeć cały Twój dziennik.Mam pytanie odnośnie drzwi u kogo były zamawiane,w jakiej cenie skrzydło z osciezncą??jJśli mozna prosiłabym o namiary☺Dziękuję z góry za informacje ������

 

Witam

Drzwi zamówiliśmy w firmie DREWMAX

Robert Wieczorek

DREWMAX

ul. Wieluńska 21

97-438 Rusiec

601 070 190

E-mail:

[email protected]

[email protected]

 

nik z allegro : drewmax-rw

 

My wybraliśmy drzwi dębowe z ościeżnicą sosnową fornirowaną dębem na całą grubość muru, + klamka + montaż - 1600zł

 

do wyboru były opcje

drzwi sosnowe 1400zł

drzwi sosnowe fornirowane - jesion , dąb 1500zł

drzwi jesionowe , dębowe 1600zł

 

Pozdrawiam

Edytowane przez beatagl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...