Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika budowy Beaty i Arka


Recommended Posts

Witam

Drzwi zamówiliśmy w firmie DREWMAX

Robert Wieczorek

DREWMAX

ul. Wieluńska 21

97-438 Rusiec

601 070 190

E-mail:

[email protected]

[email protected]

 

nik z allegro : drewmax-rw

 

My wybraliśmy drzwi dębowe z ościeżnicą sosnową fornirowaną dębem na całą grubość muru, + klamka + montaż - 1600zł

 

do wyboru były opcje

drzwi sosnowe 1400zł

drzwi sosnowe fornirowane - jesion , dąb 1500zł

drzwi jesionowe , dębowe 1600zł

 

Pozdrawiam

 

Dziękuję bardzo za tak szczegółową odpowiedz :-) :-)

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 164
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Widzę, że sierpień nie tylko u mnie imprezowy był :lol2:

Bardzo ładne macie oświetlenie domu od zewnątrz.

Co do plonów - to tegoroczne lato było stanowczo latem pomidorów - w taką pogodę zaraza ziemniaczana nie ma szans.

A to co wyschło - tak też bywa. Jak mam wybierać to wolę, żeby uschło niż żeby zgniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Ja mam pytanie odnośnie pieca. Czy w domu macie ogrzewanie podłogowe? Jeśli tak to czy kupowaliscie zasobnik na wodę ten 300 l z buforem aby była odpowiednia temp na podłodze?

My chcemy zakupić piec defro komfort eco duo Pz 20 kw na 180 m2 powierzchni domu.

Jak u Was to wygląda?

Dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam pytanie odnośnie pieca. Czy w domu macie ogrzewanie podłogowe? Jeśli tak to czy kupowaliscie zasobnik na wodę ten 300 l z buforem aby była odpowiednia temp na podłodze?

My chcemy zakupić piec defro komfort eco duo Pz 20 kw na 180 m2 powierzchni domu.

Jak u Was to wygląda?

Dziękuję za odp.

 

Witam,

 

na całości mamy ogrzewanie podłogowe, zasobnik 300l jest przeznaczony tylko do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Piec podgrzewa podłogówkę bez użycia bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny domek macie ! I rzeczywiście urlop można spędzać przed domem :) już się nie mogę doczekać, żeby poczuć na własnej skórze, jak to jest :)

 

Witam serdecznie w moim dzienniku. Urlopik przed domkiem coś pięknego, ale to na co czekamy najdłużej smakuje najlepiej :D !!!!!

 

A niedźwiedzie futro rewelacja - chyba "odgapię" za jakiś czas ;))

 

Niedźwiedzie futro nawet z bliska wygląda na niezwykle mięciutka roślinę, w rzeczywistości kłuje jak świerk :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez beatagl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na całości mamy ogrzewanie podłogowe, zasobnik 300l jest przeznaczony tylko do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Piec podgrzewa podłogówkę bez użycia bufora.

 

 

 

Witam.

Interesuje mnie temperatura wody w podłogówce z tego względu, że różni hydraulicy różnie mi opowiadają jak to ma funkcjonować.

Proponują bufory w cenie zbliżonej do pieca aby wytrącić wysoką temperaturę wody z obiegu na podłogówce. Tłumaczą nam, że temp. w podłogówce nie może przekraczać 40C i nie można tego uzyskać bez bufora.

Jeśli może Pani podać nazwę zasobnika zastosowanego w Waszej kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Interesuje mnie temperatura wody w podłogówce z tego względu, że różni hydraulicy różnie mi opowiadają jak to ma funkcjonować.

Proponują bufory w cenie zbliżonej do pieca aby wytrącić wysoką temperaturę wody z obiegu na podłogówce. Tłumaczą nam, że temp. w podłogówce nie może przekraczać 40C i nie można tego uzyskać bez bufora.

Jeśli może Pani podać nazwę zasobnika zastosowanego w Waszej kotłowni.

 

Nasz piec jest (był w czasie grzania) ustawiony na około 55 stopni i to wszystko , na powrocie jakies 45stopni , mamy również taki regulator pokojowy na min nastawiamy temperature jaka chcemy mieć w pokoju i piec sam wszystko ustawia, bez tego regulatora też grzeje bez zarzutów. Ważna jest temperatura podłogi a nie wody chodź to się troche wiąże ze sobą ,

w pokojach temperatura podłogi nie powinna przekraczać 30st

wc i łazienka 35 st

 

Jeśli będziecie chcieli mieć taki piec, który będzie pracował w temperaturze wody 90st to trzeba stosować systemu obniżające temperaturę wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

mam pytanie odnośnie Waszych paneli szklanych w kuchni. Wraz z żoną jesteśmy na etapie wyboru materiału oraz wzoru. Mamy kilka typów z firmy decomania ( pomijając wysoką cenę 630 zł metr kwadratowy hartowanego 6mm lub 430 za nie hartowane o tej samej grubości ) zastanawiamy się nad wyborem materiału. Dostępne jest szkło zwykłe oraz hartowane o różnych grubościach.

Jakie szkło wybraliście i o jakiej grubości ? jest sens iść w hartowane dla całej kuchni ( u nas 8 metrów bieżących ) czy tylko nad kuchenką ?

Jaką decyzję Wy podjęliście ? Widzę z fotorelacji że szkiełko było po stronie firmy montującej kuchnię - u mnie nie mają tego w zakresie i musimy ogarnąć samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

mam pytanie odnośnie Waszych paneli szklanych w kuchni. Wraz z żoną jesteśmy na etapie wyboru materiału oraz wzoru. Mamy kilka typów z firmy decomania ( pomijając wysoką cenę 630 zł metr kwadratowy hartowanego 6mm lub 430 za nie hartowane o tej samej grubości ) zastanawiamy się nad wyborem materiału. Dostępne jest szkło zwykłe oraz hartowane o różnych grubościach.

Jakie szkło wybraliście i o jakiej grubości ? jest sens iść w hartowane dla całej kuchni ( u nas 8 metrów bieżących ) czy tylko nad kuchenką ?

Jaką decyzję Wy podjęliście ? Widzę z fotorelacji że szkiełko było po stronie firmy montującej kuchnię - u mnie nie mają tego w zakresie i musimy ogarnąć samodzielnie.

 

Nam firma doradziła tak po koleżeńsku, że nie ma sensu wydawać kasy na hartowane szyby (różnica cenowa jest spora ) My zdecydowaliśmy się na 6mm nie hartowanej szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...