Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja pompy ciepła "tymi ręcami" robiona


rwxw

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety jak by nieliczyc to nie da rady. Dużo więcej nie wyjdzie ale mimo wszystko więcej. I nie ma siły żeby się udało. Kupując tanią polską pompę jak doliczymy obiegówki , zasobnik i tak wyjdzie koło 16-17 tys. Glikol to kolejne 1.5 tys. Daje to 17.5 - 18.5 tys. a gdzie dz ? Montaż , reszta materiałów instalacyjnych.. Poprostu się nie da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i stawiamy na sucho w kotłowni i grzeje.. Przy taniej gołej pc same obiegówki i glikol dają już 2,5 -3 k. Reszta materiałów (naczynie , miedź, zawory ) też kosztuje. Z hydraulikiem z 1,5 tys wyjdzie. Zasobnik 2,5 tys. Razem 6,5 - 7 tys i drugie tyle dz.. Na pompę zostaje 6-7 tys..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś co nie ma skośnych oczek? Ecopower wydaje się sensowny ale tania wersja (A) ma jak rozumiem kompresor noname?

przecież chinole robią też dobre rzeczy. Będziesz miał kłopot. Dobrej używki nie chcesz. Taniej nowej też nie, bo ma coś chińskiego? Ja myślę że nie ma dla Ciebie pompy. Ewentualnie mogę Ci sprzedać książkę jak zbudować pompę ciepła. Nauczysz się spawać czy lutować, kupisz markowe elementy i złożysz pompę z markowych - nie chińskich elementów. Frajda olbrzymia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne , poniosło mnie. Wybacz

Ale z chamem trochę się zagalopowales

 

Wesołych

 

Jeszcze jest opcja, ze chciales wyjsc na "luzaka", ale kompletnie w duga strone to sie odbiera. Mysle, ze jak bym cie nazwal "niegrzecznym", to refleksji by to nie wzbudzilo. Nieraz trzeba adwersarzem troszke "potrzasnac". Bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież chinole robią też dobre rzeczy. Będziesz miał kłopot. Dobrej używki nie chcesz. Taniej nowej też nie, bo ma coś chińskiego? Ja myślę że nie ma dla Ciebie pompy. Ewentualnie mogę Ci sprzedać książkę jak zbudować pompę ciepła. Nauczysz się spawać czy lutować, kupisz markowe elementy i złożysz pompę z markowych - nie chińskich elementów. Frajda olbrzymia.

Ja już pompę mam (P-W). Zachęcony przez opinie kolegów, którzy mówili jak to tanio można założyć gruntówkę rozważam zaproponowanie jej bratu, który też ma zamiar zakładać PC P-W. Jednak wygląda na to, ze trudno jest zmieścić się w cenie powietrznej nawet przy samodzielnym wykonaniu DZ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...