Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cyprysik z castoramy


Recommended Posts

Kiedyś krążyło pytanie:

Co robic, jeśli wieje wiatr ze wschodu?

 

prawidłowa odpowiedź:

Wiać razem z nim :wink:

 

A wracając do cyprysika. Delikatne to. Cienka, ażurowa łuska. I mroźny wiatr przemraża i wysusza.

W dobrych warunkach, osłoniętym miejscu zimuje bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups

kupiłam takiego samego, maluszka, w Tesco.

wsadziłam w ziemię, bo myslałam, że to jakiś rodzaj tui a nie miał podpisu z nazwą (iglaki mix :wink: ). Całe lato rósł ślicznie, urósł z pół metra. Na zimę go troszkę zawinęłam, ale nie przesadnie. To co, mam na niego nie liczyć? A może go jeszcze opatulić cieplej?

 

A tak w ogóle, to mam tuje z tesco, bardzo ładnie rosną, mam też drugiego biedaka, kupionego z litości rododendrona. Całe lato rósł a jesienią zawiązał śliczne pąki. Mam nadzieję, że wiosną ruszy. Z Casto mam sosnę himalajską, nie miała na razie zamiaru paść, ale to jej pierwsza zima, zobaczymy.

Czyli nie jest tak źle

 

To co z tym cyprysikiem zrobić? Ubrać go lepiej? Rośnie przy domu, ale nie w zaciszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak dotknęłam sosny himalajskiej a jej wypadły igły, to bardzo źle z nią?

Czubek jej wyłysiał, reszta zakryta, była osłonięta słomą ale czubek zostawiłam, żeby trochę światła miała. Teraz słoma zamarzła a z czubka igły wychodzą. Mam już się martwić, czy jeszcze poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak dotknęłam sosny himalajskiej a jej wypadły igły, to bardzo źle z nią?

Czubek jej wyłysiał, reszta zakryta, była osłonięta słomą ale czubek zostawiłam, żeby trochę światła miała. Teraz słoma zamarzła a z czubka igły wychodzą. Mam już się martwić, czy jeszcze poczekać?

Na wszelki wypadek ja bym się już martwił, zwłaszcza, że teraz mam czas. :D

Tu nie ma na co czekać :)

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś krążyło pytanie:

Co robic, jeśli wieje wiatr ze wschodu?

 

prawidłowa odpowiedź:

Wiać razem z nim :wink:

Mirku, czy należy już wiać razem z tym nadchodzącym Teodorykiem? :wink:

Dziś w nocy było u mnie minus 24 st.C (przy grumcie).

..

 

Wiej.... Zatrzymaj się u mnie... jaką flaszkę obalimy :D

I już razem zwiejemy dalej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą pigwówke mam :D

A dziś w nocy szlag mi folię na tunelu trafił.. no nienowa, ale miała wytrzymać. Cichutko, wiatru nie bylo, a wygląda jak makaron, strzępy.

A w środku młodzież, pare tysięcy, bez śniegu... i jeszcze trzy noce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, współczuję Ci. Musi że folia była zbyt naciągnięta jak na ten mróz.

Mój materiał jest raczej zabezpieczony (doniczki w trocinach, kilka warstw cieniówki a na tym jest około 25 cm śniegu), ale nigdy nie wiadomo co może zmarznąć.

Wniosek z tego, że trzeba być ostrożnym przy wiosennych zakupach drzew i krzewów.

Widziałem w kilku punktach sprzedaży, że krzaki stoją w doniczkach bez żadnego zabezpieczenia :evil: . Pewnie ich właściciele uwierzyli już w globalne ocieplenie oraz w naiwnych klientów.

W szkółkach też różnie bywa z zabezpieczeniem :(

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinus, weź może wytłuść i wybolduj to zdanie o uważaniu przy wiosennych zakupach, bo się obawiam, że sporo osób się "natnie"..

 

Mirek - wyrazy współczucia. Może chciaż ze środka kupki się co ostanie..

 

PS Chłopaki, może przywiejecie do Krakowa z tą pigwówką, wypiję z żalu za moją figą, bo martwić się nie mam czasu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...