Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jest to kosiarka firmy BRUTEPOWER / BRUTE ™ jest znakiem towarowym firmy Briggs & Stratton Power Products Group, LLC © 2009. / . Z tego co wiem posiada napęd na przednie koła, silnik chyba 5,5 KM jednakże już teraz nie podają w koniach a momentach obrotowych i ma 6,50 ; 8,8 -niutonometry ; Tyle się dowiedziałem od dystrybutora na Polskę. Na kartonie pisze -wykonano w USA . Może ktoś widział ten sprzęt lub go ma i się wypowie..

 

Tą kosiarkę Brute z LM ma mój sąsiad. Poza nie łożyskowanymi kołami jest ok. Niektórzy uważają że napęd na przednie koła lepiej sprawdza się w trakcie manewrowania wśród krzewów, inni że przedni napęd działa mniej sprawnie przy pełnym (ciężkim) koszu. Pewnym argumentem za zakupem w LM jest rabat 10% jak ma się tą kartę lojalnościową.

 

Natomiast na ceneo widziałem w jakimś sklepie internetowym AL-KO 520 BR za 1499 PLN . Zdecydowanie wybrał bym AL-KO. Plastikowy kosz, łożyskowane koła, silnik chyba 6 km, silnik oczywiście B&S, napęd, mulczowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
  • 4 months później...
  • 2 weeks później...
Cześć. Co powiecie o kosiarce Krysiak MORRISON 300ST/450 http://www.agroserwis.org.pl/product.php?id_product=1025 na alledrogo ceny ok 630zł więc kuszące. Silnik b&s, wiem że nie ma napędu ale do koszenia mam ok 270m2. Serwis praktycznie w całej Polsce, Proszę o opinie czy warto w to wchodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam!

 

Kupiłem kosiarkę spalinową Alko z silnikiem B&S 450. Sprzedawca zapakował mi ją spakowaną w pudełku i poinformował, że wszystkoe jest w instrukcji. Przejrzałem instrukcje i mam wątpliwości odnośnie uruchamiania tego silnika. Wydaje się, że procedura jest taka:

1. Trzy razy nacisnąć przycisk pompki

2. Ciągnąć za linke startera

 

Znalezałem na YouTube kilka filmików demonstrujących uruchomienie kosiarki i wyglądało to mniej więcej tak jak opisałem powyżej.

 

Ponieważ to moja pierwsza kosiarka mam kilka pytań:

Czy te silniki nie mają ssania?

Z przodu silnika znajduje się mała wajcha wykonana z blach (nieoznakowana). W instrukcji jest napisane, że to dźwignia przepustnicy (throttle control). Jak ma być ustawiona w tym silniku?

 

Bardzo proszę użytkowników tych silników o pomoc. Z góry dziekuje.

 

Pozdrawiam

 

PT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz sobie życie utrudniać;).

Położenie przepustnicy reguluje manetka gazu (ten drut na rączce) za pośrednictwem linki.

 

Jak w instrukcji. Pompujesz 3x (jeśli to pierwsze zalanie paliwem albo pierwsze po zimie może być potrzebne więcej niż 3 razy), wciskasz manetkę gazu, ciągniesz za linkę rozrusznika do skutku. Kosisz. Nie kombinuj i nie majstruj. Wiem że masz nową zabawkę i korci żeby wszystko sprawdzić, wyregulować itd. ale tu nie ma co regulować.

Nic nie poprawisz najwyżej zepsujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewasz paliwo

pompujesz przy pierwszym uruchomieniu ( jak silnik jest zimny) 3-5 razy ( czerwony przycisk)

Ciągniesz za czerwoną wajchę (tzw. gaz)

Szarpiesz za sznur od odpalania z życiem

Kosisz

Przy kolejnym odpalaniu np po opróżnieniu kosza już bez pompowania

Kosiarka nie ma ssania

Jak chcesz aby kosiarka pochodziła na właściwych obrotach nie kombinujesz z przepustnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Długo zastanawiałem się na wybór kosiarki, w końcu po przeczytaniu wielu artykułów nastawiłem się na NAC-a, z silnikiem B&S . Bardzo odpowiadają mi między innymi warunki gwarancji. Wyczytałem, że amerykańskie silniki B&S są solidne, a po skończeniu okresu gwarancyjnego nie brakuje do nich części w różnych serwisach.

Wybór padł na NAC WR 65400 6 KM. Po wybraniu modelu zacząłem rozglądać się za atrakcyjnymi ofertami.

 

Wpadłem na aukcje: http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-nac-wr-65400-6-km-5-funkcji-i1893871008.html , najnowszy model, silnik B&S SERIA 675 POJEMNOŚĆ 190 cm3 wszystko fajnie lecz nie zakończyłem na tym

 

Znalazłem http://www.tomax.pl/z-napedem/7864-kosiarka-spalinowa-wr65400f-nac.html , cena niższa ale zauważyłem pewne różnice.

 

-po pierwsze do nazwy dołączona jest litera F, po kontakcie z autorem poprzedniej aukcji, usłyszałem, że chodzi o układ rączek, i tamta kosiarka też jest F, więc ok

-w poprzedniej mamy silnik B&S 675 , tu mamy B&S Quantum... Czy to ten sam silnik? Czytałem o qantumach, i opinie są podzielone w sprawie ich jakości

-niewielkie różnice w innych parametrach, np. waga, ale może chodzić o przybliżenie parametrów

 

Na końcu trafiłem na aukcje http://allegro.pl/kosiarka-nac-briggs-6km-5w1-wr65400f-nowosc-2011-i1949580782.html , no i zgłupiałem, wg aukcji to też najnowszy model, ale nazwa w aukcji - model: WR6548 / WR65400F . Czy WR6548 to to samo co WR65400F ?! Czy po prostu chodzi ,że jedna jest następcą drugiej? Wpisałem w Google WR6548 i zobaczyłem inną kosiarkę, z inną rączką, a opinie nie zawsze były przychylne.

 

Proszę wytłumaczcie mi o co w tym wszystkim chodzi, bardzo mi na ty zależy. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci tylko napisać z własnego doświadczenia, że silniki B&S biją inne marki na głowę:) No oprócz Hondy. Czy układ rączek ma jakieś znaczenie w kosiarce? Dla mnie osobiście nie. Przecież nie będziesz tym chyba kosił zawodowo

Dodam, jeszcze, że jak kupisz najnowszy model kosiarki, z jakąś tam literą F czy inną to na wiosnę będzie i tak niczym nie różniąca sie kosiarka z inną literką i zawsze będzie to "nowszy model"

U mnie od wielu lat nazbierało się różnych "zabawek" spalinowych. Żona sznurkiem zapali sama tylko B&S i Hondę. Inne niestety wymagają dużo większej siły i szybkośći sznurka

Edytowane przez piotrmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Witam, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kosiarkami z marketów ? musze kupić kosiarkę spalinową , ale nie wiem na co zwrócić uwagę , bo same nazwy producentów w stylu "super star" czy inne super niec nie mówią , na co zwrócić uwagę, np. jaki silnik co jest jeszcze ważne , żeby w razie czego dało się to naprawić czy kupic czesci ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kosiarkami z marketów ? musze kupić kosiarkę spalinową , ale nie wiem na co zwrócić uwagę , bo same nazwy producentów w stylu "super star" czy inne super niec nie mówią , na co zwrócić uwagę, np. jaki silnik co jest jeszcze ważne , żeby w razie czego dało się to naprawić czy kupic czesci ?

 

Jak to mówią "jestem w temacie ", bo w tym roku też kupowałem nową kosiarkę spalinową .... i chciałbym udzielić następującej porady:

- kupuj w sklepie lokalnym z tradycjami , specjalizującym sie w sprzedaży kosiarek, kos i pilarek . W sklepie z własnym punktem serwisowym, który przy tobie dokona sprawdzenia sprzętu i dokona rozruchu "zerowego". Gdzie w razie problemów oddasz im sprzęt do naprawy gwarancyjnej lub pogwarancyjnej lub zamówisz w przyszłości potrzedną część.

- kosiarki wybieraj z oferty firm "światowych" i znanych z produkcji kosiarek, kos i pił. Polecam wg alfabetu: Al-Ko (?), Ariens, CastelGarden (?), Dolmar=Makita, Husqvarna, John Deere, Oleo-Mac, Partner, Solo, Stiga (?) , Toro, Viking ..... itp. Znakiem "?" oznaczyłem firmy, którym trafiają się i gorsze lub "chińskie" modele.

Prosze wybaczyć jezeli jakąs dobrą firmę pominąłem.

- Unikajcie "chińszczyzny" i typowych marketówek - sugeruję przymierzyć się do kosiarki, pobawić się nią kilka minut, wyobrazić sobie czy dasz radę spędzić z nią kilka godzin non-stop. Niektóre sprzęty nie leżą w rękach, są bardzo ciężkie lub gorzej wyważone , kosze słado się wypinają ..... itp. Zobacz czy kosz wygodnie sie wpina i wypina, czy nie będzie problemów w jego opróżnieniem itd. Czy sprzęt solidnie jest wykonany, jakie kółka , uchwyty .... itd.

- silniki: jesli spalinowy to wg mnie wybieramy z firm Briggs&Stratton lub Honda. Lepiej mocniejszy niż za słaby. Osobiście zdecydowałem się na B&S626 i jestem zadowolony (po 10 godzin koszenia = ok. 3-4 tys m2 za mną)

- doszedłem do wniosku , że kupując sprzęt na 6-10 lat nie warto oszczędzać w markecie 100-200 zł (około 10% ceny) i potem nie mieć serwisu , wsparcia lub części.

 

Poprzednia kosiarka CastelGarden + silnik Tecumsech 3KM po 12 latach "osłabła" . Nowa jest Makita.

Edytowane przez darek63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jeśli kosiarka ma płynną regulację prędkości.

Przy większych kosiarkach przydaje się bieg do tyłu, mniej się umęczysz.

Przydatna do czyszczenia jest szybkozłączka do węża z wodą.

Odpalanie z kluczyka zamiast ciągania linki, to też fajny gadżet szczególnie jeśli kosić ma kobieta.

Jeśli masz nierówny trawnik, to jak największe koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Co do serwisu to nie do końca bym się zgodził. Dystrybutorem wyłącznym na Polskę jest firma Victus. Na stronie dystrybutora jest zakładka serwis a w niej dosyć pokaźna lista punktów serwisowych. Co do samej marki TORO to szczerze przyznam, że pod względem awaryjności to strzał w dziesiątkę. Kosiarka składana jest w USA i nawet elementy silnika produkowane są w Stanach, co nie raz przekonało mnie o tym, że są one bardziej trwałe od ich europejskich odpowiedników. Płynny system napędu ADS sprawuje się rewelacyjnie - jest to wprawdzie rozwiązanie, do którego trzeba się przyzwyczaić ale to tylko kwestia czasu. Szkoda, że nie mogę podać linku do filmu, który pokazywałby z jakim impetem zapycha trawę do kosza, bo z pewnością zmieniłoby to postrzeganie tej marki wśród naszych rodaków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serwisu to nie do końca bym się zgodził. ...
Wiesz przez ostatnie siedem lat troszeczkę się w tej kwestii zmieniło :D BTW pierwsze słyszę żeby Victus był wyłącznym dystrybutorem.

Kosiarki Toro widziałem w kilku miejscach w których pół produktu victusa nie uświadczysz.

Edytowane przez G.N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

przymierzam się do kosiarki spalinowej - na jakieś 600 m nowo zakładanego trawnika z nieregularnościami i długimi kawałkami (dużo chodzenia )...dlatego zależy mi na napędzie, cena do 2 tys, pod uwagę na tę chwilę biorę następujące firmy : Partner, Makita, Viking, może Husqwarna....kilka sklepów odwiedziłem i trochę poczytałem - ale dalej ciężko wybrać coś sensownego w tej cenie (markety i chińskie wynalazki postanowiłem z góry omijać szerokim łukiem)

 

Czy ktoś z Was może ostatnio miał podobny dylemat - i znalazł coś ciekawego lub coś wartego uwagi może polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...