Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczekające psy - pomóżcie bo już nie wyrabiam


kropi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Znalazłem w sieciuni pod hasłem "psie feromony" różne specyfiki, które pono działają uspokajająco na sierście, ale wymagają mniej lub bardziej bezpośredniego podawania - albo jako atomizer w gniazdko, albo szprej. W moim wypadku - nie bardzo widzę możliwość zastosowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wszystko fajnie, musiałbym tylko przekonać sąsiada-troglodytę, że to w ogóle jest jakiś problem. Ostatnia próba zakończyła się zwymyślaniem mnie telefonicznie i sms-owo. Koleś jest typowym socjopatą z bardzo małym rozumkiem i dyskusja z nim na temat szczekania przypomina próbę przekonania wiatru, by nie wiał. Z tym, że wiatr nie klnie. :roll:

 

Zakupiłem wspomniany antyszczekacz, jednak mikrofonik jest za mało czuły aby aktywować sprzęta gdy stoi na tarasie. Musze pokombinować i wynaleźć jakiś sposób montażu bliżej piesków, bo na sam dźwięk uruchamiany "z palca" wydają się reagować pomimo sporej odległości.

 

Jedno jest pewne - prędzej się dogadam z sierściuchami, niż z ich właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Na dziś sytuacja wygląda tak, że sąsiadowi już całkiem odbiło, gdy inny sąsiad chciał z nim pogadać to się schował do budy :lol: - wcześniej ponoć wykrzykiwał, że "psy zostają aż do smierci" - hmm, kusiciel czy co 8) . Ja ćwiczę śierście tym antyszczekaczem - pomaga doraźnie ale globalnie nie bardzo - i czekam na rychłe wprowadzenie się sąsiadów "u dołu". Sąsiadka śpi w stoperach - chyba nie po to się człowiek z bloków wynosił żeby takie metody stosować :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii tłumaczenia niektórych szczeków sierściuchów - a to ptaka zobaczą, a to kota, bażanta, wiewiórkę czy inną zwierzynę, wieczorem lisy i koty łażą a ci stróże na łańcuchu mogą tylko dziamgać :roll:

 

Nie mówię o nudzących się biedakach, ale o czujnych obrońcach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dzisiaj kolejna noc nie mialam nie spaną .

Burek u sasiadow napierdziela naprawde 24/24 z nudow .

U nas jednak luksusowa sytuacja .Burek uczony oglady przed swoich panstwa kijem od szczotki boi sie wszystkiego .Wystarczylo sie rozedrzec i bylo cicho do rana .Ciekawe co bedzie dzisiaj .

Dziwi mnie jedno , jak oni moga spac ? :o

W kazdym razie ja zadnego antyszczeku kupowala nie bede .

Kropi probowales krzyczec ?

Tylko , ze to trzeba tak konkretnie , zeby cala wies slyszala .

 

Bylam tydzien temu u Ciebie po sasiedzku , moglam wstapic i pokrzyczec :wink: , takie psy naprawde sa przewaznie lekliwe i moze zadzialac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj! To mea culpa Kropi.

Rrmia z rrmiem tęgo pili u mnie, w towarzystwie długiego i naszej ukochanej Beaty WnętrzArchitekta i gafę strzelilim przyznać trzeba, że mając tak zacną ekipę zgromadzoną nie wyruszyliśmy na poszukiwania Twojego obejścia :(

okropnie mi z tą świadomością :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przezywac , nastepnym razem zabierzemy ekipie czarnych chlopcow i pojdziemy robic we wsi porzadki . Najgorzej , ze cieplo i bez futerek juz bedziemy :lol: :lol:

Skonczy sie szczekanie .

 

Tylko nie wiem czy to nie Kropi powinien impreze zasponsorowac w takim ukladzie . :D

 

Ja dzisiaj robilam powtorke i pewnie obudzilam pol wsi , ale burek sie zamknal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wtorkowej Rzeczpospolitej na żółtych stronach było kilka artykułów na temat prAawa sąsiedzkiego, polecam.

Cytuję fragment

 

Prawną podstawą ochrony, zwłaszcza jeśli nie można zarzucić sąsiadowi naruszenia żadnych konkretnych norm administracyjnych, mogą być przepisy o ochronie dóbr osobistych.

 

Sąsiad musi respektować prawo sąsiedzkie , w tym zakaz immisji, przepisy o ochronie środowiska i przyrody, przepisy prawa budowlanego, wodnego, itp.

 

http://www.rp.pl/artykul/4,454220_Nawet_grillowanie_moze_byc_uznane_za_zbyt_dokuczliwe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad musi respektować prawo sąsiedzkie , w tym zakaz immisji, przepisy o ochronie środowiska i przyrody, przepisy prawa budowlanego, wodnego, itp.

 

http://www.rp.pl/artykul/4,454220_Nawet_grillowanie_moze_byc_uznane_za_zbyt_dokuczliwe.html

Ta immisja kojarzy mi się wybitnie, khem, reprodukcyjnie (a co najmniej hedonistycznie, by nie rzec - promiskuitywnie :lol: ) więc zapowiada się ciekawie - dziś nie mam już głowy do studiowania Rzepy ale dzięki za namiar, jak mi się rozum nieco odmuli to się wezmę. Co do imprezki to byłoby miło :p , nawet na szybko po Świętach można coś delikatnego skręcić :wink: - taras już działa, wczoraj z sąsiadem urządziliśmy skromne acz uroczyste otwarcie sezonu piwkowania pod chmurką...

[edit]

A tak w ogóle to mam jeszcze u Długiego kapkę browara za bramę, z procentami to już będzie z półtorej palety, damy radę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze i znowu czas w trase i na impreze sie szykowac :D

Ja Ci pokaze Kropi jak sie drze ryjca :wink: , to i Kulka ciekawosc zaspokoi , bo slychac bedzie i u Niej . Ty to pewnie tak na inteligentnie sie darles :lol:

A jak moich czarnych sie pod te psy u sasiada wysle , to na jakis czas spokoj bedzie , gwarantuje :wink:

Z tym , ze to juz platna usluga bedzie :lol: :wink:

 

Wito 2008

Immisje immisjami , ale jak dla przykladu u mnie , lokalnemu zasiedzialemu i ekhmm mieszkancowi powiedziec , zeby zajal sie psem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...