Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mróz kontra ogrzewanie wodne płaszczyznowe (tzw. podłogówka)


Recommended Posts

To przyjżyjmy się tej wypowiedzi :

 

podłogówka chyba też nie jest rozwiązaniem idealnym

 

Oczywista prawda i do tego nikt nie ma zastrzeżeń.

 

mam podłgówką grzane 90mkw a grzejnikami ok110m

i zużycie opału na ogrzanie tych powierzchni jest diametralnie różne

na korzyść grzejników najtańszych zresztą z OBI ( temp.zasilaniaok40 stopni)

 

takie tam eksperymenty na początku zimy

 

Czy to uważasz za konkret i poważny argument ?

Znając Ciebie i innym mądre głowy z tego FM powinieneś to wyśmiać !

Nie zrobiłeś tego tylko skoczyłeś dalej nie pomijając oczywiście pochwały dla użytkownika który pisze bzdury.

Sorry ale nie wierzę że jesteś tak naiwny, wiele razy udowodniłeś że masz wiedzę i wiesz o czym piszesz ,,,

 

Napisz może swoje odczucie w domu z podłogówką. Byłeś w takim?

Mieszkałeś w takim z miesiąc lub tydzień?

I co? Utonąłeś do pasa czy było Ci jakoś dziwnie ciepło ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 511
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Znając Ciebie i innym mądre głowy z tego FM powinieneś to wyśmiać !

 

Żadnej wypowiedzi nie wyśmiewam.

To nie piaskownica.

Nie zauważyłeś?

I to jest mój problem, gdyż każdego dyskutanta staram się traktować poważnie...

 

Nie to, że spodobała mi się treść tej wypowiedzi.

Nie odniosłem się do niej, tylko do Waszej nieuprawnionej reakcji na nią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piczman. Gdzież bym się ośmielił komentować Twoje odczucia, a co dopiero się z nimi nie zgadzać..

Zacytuj...

 

Ps.

Ty PnioK coś się zaciąłeś..... Może to ty powinieneś dostać bana?

Co Moderator FM na to? Jak to się ma, co wyczynia PinoK, do regulaminu forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem !

Ty nie jesteś lekarzem tylko ubezpieczycielem albo managerem sprzedaży bezpośredniej :D

Te typy tak mają, potrafią dyskutować słuchając i tylko odpowiadając na pytania.

 

Uprzedzam że nic Ci nie wpieram tylko zgaduję :wink:

 

Co mam zacytować ? Cały wątek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuj coś na poparcie swojej tezy:

To Ty wiesz lepiej co My czujemy i to jest TO !

 

Na marginesie...

"My" to Ty, czyli z rosyjska Wy, czy też reprezentujesz jakąś szerszą grupę?

 

Gdyby odrzucić wypowiedzi nie na temat, zaczepki słówne, inwektywy i skupić się na prawdziwym poszukiwaniu Złotego Środka dla wszelkich rozwiązań, dla każdego inwestora z osobna, wówczas każdy wątek pomógłby skonstruować ostateczny, rzetelny pogląd na poruszany temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty NIE jesteś rzetelny!!! Nie szukasz OPTYMALNEGO rozwiązania, Ty optujesz tylko przy SWOIM które sprzedajesz!!!!!!!

Dlatego jesteś NIE RZETELNY!!!

99% ludzi stąd mieszka lub mieszkało z grzejnikami a 50% z podłogówką i Ty myślisz że znasz się na subiektywnym odczuwaniu ciepła??!!

Fizycznie wiadomo co jest komfortem i występuje on w dość szerokim zakresie wilgotności i temperatur tak powietrza jak i elementów otaczających i niech każdy dopasowuje to do siebie.

Dynamika jest potrzebna ale nie konieczna przy domach o MAŁEJ BEZWŁADNOŚCI i tyle!!

Domy o ciężkiej konstrukcji i dużej bezwłądności nie sprawdzą się tak "dynamicznie" a dlaczego nie mam ochoty juz tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boguslaw co skłoniło Cię do założenia tego wątku ?

Zadowolony z podłogówki, dziękujesz i piszesz że czekamy dalej.

Niezadowolony z grzejnika i grzania dynamicznego, dziękujesz i czekasz na dalsze posty.

 

I nie pisz że szukasz Złotego Środka, to jest sprawa bardzo indywidualna dla każdego Człowieka i Budynku Mieszkalnego.

Ty o tym wiesz, a jednak dalej szukasz ,,, czegoś czego nie ma a My latamy za Twoimi wywodami jak gówniarze.

 

Czy nie tak ? Bawi Cię to? Nudzisz się w pracy?

 

Sorry. Muszę do pracy... Do "zobaczenia" wieczorkiem...

Wto, 2 Luty 2010 10:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeczność mi nakazuje, jako gospodarzowi wątku, uczestniczyć w dyskusji i

nie bagatelizować żadnej wypowiedzi..

 

Mimo nawału pracy, która realizuję w tzw. międzyczasie... :(

 

nie pisz że szukasz Złotego Środka, to jest sprawa bardzo indywidualna dla każdego Człowieka i Budynku Mieszkalnego.

 

dokładnie tak to rozumiem, a WY chcecie, by było tak jak u WAS !!

 

prawdziwym poszukiwaniu ]Złotego Środka dla wszelkich rozwiązań, dla każdego inwestora z osobna,[/[/size]color]

 

Napisać grubiej?

Dajcie ludziom wyciągać wnioski samodzielnie, Nie myślcie za nich. WY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz mi proszę w jaki sposób doszedłeś do tych różnic w zużyciu opału na ogrzewanie podłogówką i grzejnikami

 

 

 

 

ciekawe, jak można zobaczyć różnice w zużyciu opału

pewnie patrząc na jego ilość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boguslaw

Chyba nie wiesz z kim dyskutujesz.

Ja nie jestem jednym z tych, którzy rozprowadzają mity i bzdury na temat grzejników bo nagle zamieszkałem w domu z podłogowym i mnie olśniło !

 

Też jestem za Złotym Środkiem tylko nie krzyczę tak głośno jak Ty bo mi nie zależy na propagowaniu jakiegokolwiek systemu.

 

Ustawianie wielu użytkowników FM pod swój tok myślenia i trzymanie się jednej wersji prawidłowo ( według Ciebie) wykonanej instalacji centralnego ogrzewania nie jest OK.

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego mimo że nie NAPISAŁEŚ że podłogówka jest do d... to WSZYSCY którzy czytają Twoje posty są pewni że tak jest ?

 

Nie napisałeś i nie napiszesz bo to jedyny Twój AS w rękawie przy tej REKLAMIE grzania dynamicznego, czymkolwiek to to jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby to megalomania cytaować samego siebie, ale piąta strona mija a Bogusław nie zamieścił dość istoniej informacji. To może przytoczę:

 

Przypominam że Bogusław na nazwisko W. jest właścicielem firmy Regulus System której rozwiazania stara się za wszelką cenę forsować. Ma to swój konkretny, finansowy wymiar. Więc nie liczcie na mertoryczną dyskusję. Ten temat jest w istocie dośc długą reklamą produktów wytwarzanych przez jego firmę . A Wy drodzy Forumowicze dajecie sie podpuszczać i dyskusja (reklama) trwa.

 

Oczywiście zakładam że Bogusław nie zrobił tego przez roztargnienie ba wszak jest on ogólnie znany ze swej rzetelności i bezstronnych sądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...