Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mróz kontra ogrzewanie wodne płaszczyznowe (tzw. podłogówka)


Recommended Posts

Zdjęcie nowego przed zamontowaniem

 

http://img535.imageshack.us/img535/7307/reguluszblizenieprzekro.jpg

 

Po kilku latach użytkowania

 

http://img684.imageshack.us/img684/5451/20100201397.jpg

 

To mi sie przypomniało 8) krypto reklama :roll:

 

Przychodzi facet do domu i od progu wkurzony :hlast, prask

leje zone , :roll:

Zona na to: Jorgus za co ?? !! :o

Mąż: Jak bym wiedział za co, to bym cię zabił !!!

 

( nie chciał przyznać się że za kalafiory na zdjęciu :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 511
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zdjęcie nowego przed zamontowaniem

 

http://img535.imageshack.us/img535/7307/reguluszblizenieprzekro.jpg

 

Po kilku latach użytkowania

 

http://img684.imageshack.us/img684/5451/20100201397.jpg

 

To mi sie przypomniało 8) krypto reklama :roll:

 

Przychodzi facet do domu i od progu wkurzony :hlast, prask

leje zone , :roll:

Zona na to: Jorgus za co ?? !! :o

Mąż: Jak bym wiedział za co, to bym cię zabił !!!

 

( nie chciał przyznać się że za kalafiory na zdjęciu :wink: )

 

 

A co mi tam, ja też wkleję te paskudy, jeden post więcej.

Pinok, masz tak w domu ? Chyba nie, okna jakieś warsztatowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nowego przed zamontowaniem

 

http://img535.imageshack.us/img535/7307/reguluszblizenieprzekro.jpg

 

Po kilku latach użytkowania

 

http://img684.imageshack.us/img684/5451/20100201397.jpg

 

To mi sie przypomniało 8) krypto reklama :roll:

 

Przychodzi facet do domu i od progu wkurzony :hlast, prask

leje zone , :roll:

Zona na to: Jorgus za co ?? !! :o

Mąż: Jak bym wiedział za co, to bym cię zabił !!!

 

( nie chciał przyznać się że za kalafiory na zdjęciu :wink: )

 

 

A co mi tam, ja też wkleję te paskudy, jeden post więcej.

Pinok, masz tak w domu ? Chyba nie, okna jakieś warsztatowe ?

 

Nie w domu, chociaż spędzałem tam po 8 a czasem i więcej godzin dziennie, to prawie jak drugi dom :p

 

PS. okna w biurze projektowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby wątek (z jakichkolwiek powodów założony) wrócił na dobre tory to proszę :

Leci drugi sezon zimowy. Domek parter + poddasze użytkowe, 137 użytkowej + nieogrzewany garaż sąsiadujący z domem. Na parterze 50-60m2 podłogówki bez grzejników (płytki i panele). Reszta grzejniki.

Podłogówka sprawdza się dobrze a nawet b. dobrze :wink: Parter stabilnie okolice 21stC w zależności od ilości domowników i ilości dań na obiad.

 

Do -18 stC zasilanie podłogówki max 32stC jak zeszło na -21 w nocy temp. po 12h spadła o nieakceptowalne 0,4st i podwyższyłem na max 34stC. Steruje pogodówka + termostaty z elektrozaworami na pętlach podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że ten drugi dom PnioK'a nie jest zbyt zachęcający....

Trochę jak szklarnia lub fabryka...

No ale cóż...

Czasem nie ma się wyboru..

 

 

mice. Bardzo proszę dopisz coś na temat technologii ścian oraz o swoim źródle ciepła (kotle i paliwie). Ponadto czy pomieszczenia ogrzewane podłogówką są otwarte na te grzane grzejnikami czy tez są pomieszczeniami odrębnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł gazowy kondensacyjny 3-14kW. Kocioł ma ustawioną temp. max zasilania na 40stC dla największych mrozów. Do -15/-18 chodzi na 35stC.. Ściany Ytong 24cm odmiany 600 + 15cm styropianu.

Pomieszczenia z podłogówką poza małym wiatrołapem (poniżej 2m2) i łazienką tzw. dla gości (ok. 3m2) to pomieszczenia typu otwarta kuchnia, hole, salon. Ogólnie otwarta przestrzeń. Grzejniki są w pokojach sypialnych, garderobie, pracownia. Poza jednym małym pokojem reszta na górze. Kominka brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie w domu, chociaż spędzałem tam po 8 a czasem i więcej godzin dziennie, to prawie jak drugi dom :p

 

PS. okna w biurze projektowym.

 

Siedzicie w takim syfie ?

 

Dlaczego właściwie macie tam grzejniki, a nie podłogówkę ?

Nie da się pracować po 8 i więcej godzin przy podlogówce ?

Nóżki by trochę puchły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o zdanie stałych dyskutantów, ich zdanie znam, lecz o zdanie zwykłych użytkowników - pierwszo- a najlepiej drugo- i więcej rocznych...

Ci, w wygrzanych już po pierwszym sezonie grzewczym domach, mają najlepsze porównanie...

Słaba zima vs. mocna zima z długotrwałym wielodniowym spadkiem temperatury.

Rodziny bezdzietne (póki co) vs. rodziny wielopokoleniowe.

Kopalnia rozmaitych doświadczeń, którymi warto się podzielić...

 

Zapraszam do opisania własnych doświadczeń...

 

.

Jeśli mówimy o statystykach .....

 

Mój przypadek, to dom 300 mkw z oddzielnym mieszkaniem , kubatura 1200 m3 , 3 pokoleniowy ,(dziadkowie, rodzice + 2 dzieci) z odzielnym mieszkaniem (średnio 60/40 na korzyść podłogówki) Drugi sezon grzewczy (dom wygrzany).

Nadal podłogówkę uwielbiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczeń negatywnych, to mi się przypomniało....

 

jestem, jak co niektórzy kojarzą, raczej zwolennikiem podłogówki. aczkolwiek nie fanatykiem. nie lubię tej jej bezwładności, ale następnym razem też pewnie zainstaluję podłogówkę (mam 100% powierzchni, jedyne ogrzewanie) tylko pokombinuję nad tą bezwładnością.

 

ale nie o tym chciałem, do rzeczy...

 

mojej żonie gdy była w ciąży pod koniec puchły nogi. przy temperaturze podłogi rzędu 26-27st. (dobrze zrobiona, dokładnie opomiarowana, zaręczam, wcześniej podawałem więcej konkretów).

tzn. generalnie pod sam koniec pewnie i bez podłogówki by spuchły, ale akurat było zimno, więc się grzało i powodowało to u niej - podobno nie tylko dyskomfort, ale i trochę cierpienia. musieliśmy obniżyć ogrzewanie na 1-2 miesiące co przyniosło częściowo ulgę.

 

po urodzeniu wszystko wróciło do normy, możemy grzać jak dawniej.

 

tak więc faktycznie to może być dla kogoś problem. co gorsza, boję się, że można się jakiejś przypadłości nabawić później i na stałe - a instalację będzie ciężko zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku, szczegółowo, wręcz łopatologicznie wytłumaczyłem na czym polegają mechanizmy termoregulacyjne u człowieka i jak się ma do nich ogrzewanie podłogowe. Można spróbować mój ówczesny, poszarpany przez adwersarzy wywód zebrać do kupy... Mogę ten wątek przywołać... str. 3 i 4...choć wolałbym by dyskusja nie przeniosła się na tematy zdrowotne.. ??

 

Temperatury podawane przez użytkowników z początku tego wątku wydają się być bezpiecznymi, o ile są prawdziwe - (a przy pompach ciepła mają prawo takie być, przy bardzo dobrze ocieplonym domu..)

 

 

Pewnie na jakiś czas otwarte zostanie pytanie, który rodzaj ogrzewania jest bliższy mechanizmom homeostatycznym u człowieka, zadałem to pytanie również w tym wątku..

Jest tak, ze nie zawsze wszyscy będziemy młodzi, zdrowi, sprawni i ruchliwi..

Tylko czas jest w stanie zweryfikować prawdziwość wielu z moich tez. Niestety.

 

Podczas ciąży ma prawo wystąpić obrzęk z powodu ucisku na główne naczynia żylne czy też zaburzenia krążenia chłonki, ponadto mogą wystąpić inne przyczyny w tym zaburzenia gospodarki wodno- elektrolitowej...

Mniejsza ruchliwość podczas ciąży osłabia ponadto działanie pompy mięśniowej jako ważnego mechanizmu wspomagającego krążenie obwodowe w tym szczególnie w kończynach dolnych...

Nie ulega wątpliwości, że wyższa niż naturalna temperatura w okolicach podudzi może dolegliwości o cechach zastoju obwodowego nasilać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogus ale zes się naczytał

Mniejsza ruchliwość podczas ciąży osłabia ponadto działanie pompy mięśniowej

 

i co to ma wspólnego z podłogówka ( dobrze wykonana) ?? :roll:

 

podszkol się:

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&safe=off&client=opera&rls=pl&hs=nM4&q=+przyczyny+choroby+naczyn+obwodowych&btnG=Szukaj&lr=&aq=f&oq=

 

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&safe=off&client=opera&rls=pl&hs=HO4&q=przyczyny+choroby+naczyn+obwodowych+a+pod%C5%82og%C3%B3wka&btnG=Szukaj&lr=&aq=f&oq=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freetask. Wybacz.. Chyba mogę reagować na fałszywe uwagi na temat, który dotyczy mnie osobiście i na którym się znam...

[...]

Oświadczam. Ten wątek jest o ogrzewaniu wodnym płaszczyznowym. To nie ja go spycham nieustannie w stronę regulusów. Można sprawdzić...

ależ ja właśnie o tym pisałem :-) o tym że wątki, w których bierzesz udział z reguły kończą na regulusach i to nie zawsze z Twojego powodu :-), to znaczy tak jakby właśnie nick "boguslaw" wymuszał na innych temat regulusów, choć czasem zręcznie w tą stronę kierujesz uwagę :-) ale jak pisałem nie zawsze, dlatego zaproponowałem, żebyś założył zupełnie neutralny wątek i ciekawe kiedy pojawiłoby się pierwsze nawiązanie do ogrzewania a stąd to już rzut beretem do ... no wiadomo czego ;-) choć ze słońcem to związek dość szybko pewnie zostałby wykazany :-) Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pokoleniowy, (dziadkowie, rodzice + 2 dzieci)

 

nefer.

Ty zaliczasz się do którego pokolenia? :wink:

A konkretnie: dziadkowie mieszkają w pomieszczeniach ogrzewanych podłogówką czy też grzejnikami ?

 

Ja jestem po środku :):)

 

Dziadkowie mają oddzielne mieszkanie. ok. 60 mkw, w którym kuchnia, łazienka , hall są w podłogówce (35 mkw) , a dwa pokoje (25 mkw) mają grzejniki. Grzejniki praktycznie nie grzeją, bo podłogówka obgania wszystko, ale żeby babcia się lepiej czuła i mogła sobie pokręcić :) (sterowanie podłogówką jest po naszej stronie) dałam po jednym grzejniku w pokoju.

 

P.S w obu ciążach miałam spuchnięte nogi. Ale w drugiej (młodszy jest z marca) było gorzej. A podlogówki nie było. Jak w domu jest ciepło a na zewnątrz zimno to tak już jest ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S w obu ciążach miałam spuchnięte nogi. Ale w drugiej (młodszy jest z marca) było gorzej. A podlogówki nie było. Jak w domu jest ciepło a na zewnątrz zimno to tak już jest ..

 

Ja sam pisałem, że bez też ten problem występuje. Powtarzam jeszcze dla jasności - podłogówka ewidentnie pogarszała sytuację, wzmagała ten problem, do znaczącego bólu. Pomagało znacząco obniżenie temperatur (ale 20st.C to nie dla mnie) lub przebywanie poza domem. Na szczęście była to kwestia tylko 1-2 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

służę mariankossy, podszkol się:

 

http://forum.muratordom.pl/podlogowka-kaloryfery,t84616.htm

 

Głównie strony trzecia i czwarta...

Rok 2006... grudzień.

 

 

freetask.

Proponowany tytuł wątku był Twój.. faktycznie rzut beretem

Regulus to gwiazda alfa gwiazdozbioru Lwa Wielkiego.

:wink:

Cóż na to poradzę, że nie wszystkie drogi prowadża do Rzymu..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S w obu ciążach miałam spuchnięte nogi. Ale w drugiej (młodszy jest z marca) było gorzej. A podlogówki nie było. Jak w domu jest ciepło a na zewnątrz zimno to tak już jest ..

 

Ja sam pisałem, że bez też ten problem występuje. Powtarzam jeszcze dla jasności - podłogówka ewidentnie pogarszała sytuację, wzmagała ten problem, do znaczącego bólu. Pomagało znacząco obniżenie temperatur (ale 20st.C to nie dla mnie) lub przebywanie poza domem. Na szczęście była to kwestia tylko 1-2 miesięcy.

Nie przeczę - nie chodziłam w ciąży mając w domu podłogówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domek 150m2 , podłogówka na górze i na dole , jedna drabinka w dolnej łazience. Temperatura jest taka jaką sobie ustawię. Decydując się na podłogówkę zakładałem w najczarniniejszym scenariuszu że jak bedzie za zimno przy bardzo niskich temperaturach to wstawię na te kilka zimnych dni dodatkowy grzejnik elektryczny. Nie cierpię wiszących na ścianach grzejników!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nefer:

Dziadkowie mają oddzielne mieszkanie. ok. 60 mkw, w którym kuchnia, łazienka , hall są w podłogówce (35 mkw) , a dwa pokoje (25 mkw) mają grzejniki.

 

A tam gdzie dziadkowie przesiadują, np, oglądają tv są grzejniki czy "podłogówka" ?

 

nefer:

w obu ciążach miałam spuchnięte nogi. Ale w drugiej (młodszy jest z marca) było gorzej.

 

Wyższa temperatura wnętrza zimą to jedno.. lecz mogły wystąpić też inne czynniki:

druga ciąża większa,

gorszy stan naczyń obwodowych - (upływ czasu)

wzrost wagi - (gorsza praca przepony)

zmniejszenie masy mięśniowej względem poprzedniego okresu;

zmniejszenie tonusu mięśni i mniejsza ruchliwość zimą w końcowym okresie ciąży..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...