Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mróz kontra ogrzewanie wodne płaszczyznowe (tzw. podłogówka)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 511
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nefer:

Dziadkowie mają oddzielne mieszkanie. ok. 60 mkw, w którym kuchnia, łazienka , hall są w podłogówce (35 mkw) , a dwa pokoje (25 mkw) mają grzejniki.

 

A tam gdzie dziadkowie przesiadują, np, oglądają tv są grzejniki czy "podłogówka" ?

 

Dziadkowie ? W gródku siedzą :):) Na razie jeszcze nie siadzą, bo nie są wprowadzeni- wchodza na wiosnę. Ale przy "normalnej konstrukcji" ( w sensie bez antresoli - tak jest u Dziadków) grzejniki będą robiły za ozdobę - po prostu podłogówka starcza w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

służę mariankossy, podszkol się:

 

http://forum.muratordom.pl/podlogowka-kaloryfery,t84616.htm

 

Głównie strony trzecia i czwarta...

Rok 2006... grudzień.

 

 

bogus czytałem te bzdury co tam piszesz,

 

widocznie nie rozumiesz jak działa fizjologia naczyń w kończynach i jak organizm radzi sobie z ogrzaniem konczyn ( jaki przepływ zwieksza sie a jaki zmniejsza i jak tym sie steruje ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jankbo. Pytam nefer a nie Ciebie.

 

 

nefer:

Dziadkowie mają oddzielne mieszkanie. ok. 60 mkw, w którym kuchnia, łazienka , hall są w podłogówce (35 mkw) , a dwa pokoje (25 mkw) mają grzejniki.

 

To teraz tak mają?

A jak będą mieli?

Tam, gdzie będą "przesiadywać" dłużej, oglądać tv, czytać itd..

Tam gdzie będą spać..

Na późniejszą starość....

Jak tam będą mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie nie rozumiesz jak działa fizjologia naczyń w kończynach i jak organizm radzi sobie z ogrzaniem konczyn ( jaki przepływ zwieksza sie a jaki zmniejsza i jak tym sie steruje ).

 

Czyżbyś chciał mi to objaśnić ??? :o :o

Rewelka !!

Czekam... :p

 

---------------------------------------------------------------------------------------

Fakt.

Mechanizmy termoregulacji działają w sposób zaskakujący, szczególnie dla ludzi z branży ogrzewniczej.

Bezwzględnym, nadrzędnym priorytetem całego systemu termoregulacyjnego człowieka jest stabilizacja temperatury powrotu krwi do mózgu z dokładnością do 0.1 oC !!!

 

Wyobraźcie sobie Państwo system centralnego schładzania, którego zasadniczym, głównym celem byłaby temperatura powrotu czynnika grzejnego do kotła z dokładnością do o.1 oC.

Jak musiałby wyglądać odbiór ciepła na obwodzie, jak elektronika, by przy dynamicznie zmieniających się warunkach otoczenia cel ten bezwzględnie osiągnąć ??

 

Organizm musi taki cel osiągnąć po to by jego centralny komputer pracował w warunkach optimum temperatury, które jest potrzebne po to , by jego wszystkie procesy metaboliczne przebiegały w warunkach optymalnych.

Optymalna temperatura = optymalna praca enzymów i koenzymów.

 

-----------------------------------------------------------------------------

System centralnego ogrzewania należy uznać za prawidłowo skonstruowany i prawidłowo eksploatowany, jeżeli nie wymusza ponadspoczynkowej reakcji

organizmu na temperaturę otoczenia ( spoczynkowa częstość akcji serca, oddechu, spoczynkowe ciśnienie tętnicze)

Temperaturę otoczenia w miejscach ważnych dla termoregulacji należy uznać za komfortową i bezpieczną na dłuższą metę, jeżeli w/w parametry spoczynkowe nie będą musiały być naruszone w celu stabilizacji temperatury powrotu krwi do mózgu.

 

Do takich miejsc należy głównie rejon kończyn dolnych.

W ich obrębie organizm posiada najwięcej narzędzi regulacyjnych służących korekcie temperatury powrotu krwi.

 

Jak już to kiedyś sformułowałem, system c.o. powinien służyć komfortowemu schładzaniu się organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na forum po kilku latach i co widzę - nieśmiertelny temat super regulusów - inicjowany przez tę samą osobę co zawsze.

U mnie podłogówka działa wciąż tak samo i mam zawsze 21-22 stopni niezależnie od zimy. Podłogówka na całej powierzchni - a co gorsza przykryta panelami - uuuu aż strach pomyśleć co będę miał w domu jak przyjdzie zima -45st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boguslaw ja mam takie pytanie dotyczące tego schładzania, niestety to jest trochę nie na temat, ale skoro już wątek taki żywy to zapytam.

Dziś rano włożyłem buty, ciepłe są, nie powiem, jak to jest z tą termoregulacją? Czy wkładając ciepłe buty szkodzę sobie? To jest nieależne od sposobu grzania, bo każdy z nas jednak buty nosi, nie każdy je w pracy przebiera (czasem nie ma takiej możliwości). Jeśli te buty włożyłem o 8, a ściągnę je o 17, to poważnie dałem sobie w kość? Na pewno w tych butach mam cieplej niż na podłogówce...

I jeszcze jedno pytanie: czy problem z przegrzaniem od podłogówki nie jest wyolbrzymiony skoro większość dnia i tak spędzam w butach, które są cieplejsze od podłogi? Nie chcę brać udziału w dyskusji o ogrzewaniu, pytam raczej lekarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie karmić ale nie mogę ...

 

freetask i wito- krew zakrzepnie, nogi spuchną, krótko pisząc- macie przejeb.... ;).

 

 

...

System centralnego ogrzewania należy uznać za prawidłowo skonstruowany i prawidłowo eksploatowany, jeżeli nie wymusza ponadspoczynkowej reakcji

organizmu na temperaturę otoczenia ( spoczynkowa częstość akcji serca, oddechu, spoczynkowe ciśnienie tętnicze)

Temperaturę otoczenia w miejscach ważnych dla termoregulacji należy uznać za komfortową i bezpieczną na dłuższą metę, jeżeli w/w parametry spoczynkowe nie będą musiały być naruszone w celu stabilizacji temperatury powrotu krwi do mózgu.

 

Do takich miejsc należy głównie rejon kończyn dolnych.

W ich obrębie organizm posiada najwięcej narzędzi regulacyjnych służących korekcie temperatury powrotu krwi.

 

Jak już to kiedyś sformułowałem, system c.o. powinien służyć komfortowemu schładzaniu się organizmu.

 

 

Kur... jak boga kocham jesteś lepszy niż TB :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wywołał civic9.

Nie zamierzam dalej się rozwodzić w tym temacie...

Ci, którzy chcą zrozumieć ideę mojego wywodu zrozumieją.

Jest wystarczająco dostępnie napisany.

Reszta mnie nie interesuje.

Jeżeli ktoś, większy czy też mniejszy fachowiec, wczyta się w mój ostatni post, będzie miał odpowiedź na wiele nasuwających się pytań..

 

Ktoś chce podejść poważnie do zagadnienia?

Sprawy zdrowia zawsze są ważne i nie powinny być przedmiotem żartów.

Niektórzy jednakże zachowują się jak sztubacy.. Szkoda.

Czy palacz palący dwie paczki papierosów dziennie na pewno zachoruje na raka płuc ? NIE. Z pewnością jednakże będzie miał miażdżycę naczyń tętniczych, oraz przewlekły bronchit. Prócz obecności czynników szkodliwych, czynników ryzyka, ważny jest jeszcze okres ekspozycji oraz wrażliwość osobnicza ....

 

Kiedy jest nam zimno?

Kiedy zmarzną nogi. Spróbujecie wyjść z gołą głową na mróz. Co się stanie?

W zasadzie nic. Wytrzymamy naprawdę niskie temperatury.

A wyjdźcie z gołymi nogami na mróz.... Co się stanie? Spróbujcie...

 

Kiedy jest nam gorąco?

Kiedy jest nam gorąco w nogi. Sprawdźcie proszę.

Kiedy jest nam gorąco w łóżku co wystawiamy spod pierzynki? Nogi.

To jest nasza "chłodnica".

 

freetask

czy problem z przegrzaniem od podłogówki nie jest wyolbrzymiony skoro większość dnia i tak spędzam w butach, które są cieplejsze od podłogi?

Owiń te obute nogi w domu kocem. Całe. Od pasa w dół.

Włóż do koca (do buta ?) termometr. Sprawdź jaką temperaturę osiagnął, gdy wyskoczysz z tego opakowania z powodu dyskomfortu..

Niezbyt wysoką prawda?

Ile czasu będziesz potrzebować, żeby się wystabilizować (schłodzić)..

 

pisałem kilkanaście postów wyżej:

 

Temperatury podawane przez użytkowników z początku tego wątku wydają się być bezpiecznymi, o ile są prawdziwe - (a przy pompach ciepła mają prawo takie być, przy bardzo dobrze ocieplonym domu..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/podlogowka-kaloryfery,t84616.htm

nawet nie wiedziałem że to tyle czasu już upłynęło,

 

obiecałem sobie, że nie będę już karmił trola, :oops:

ale nie wytrzymałem,

 

mierzyłem temperaturę stóp,

specjalnie ubrałem sobie ciepłe papucie z oryginalnego futra baraniego,

15 minut od włożenia do buta i wyciągnięcia,

termometr lekarski, więc raczej dokładny,

temperatura odczytu 35,2 C,

nie było mi na tyle ciepło, żeby zaraz wkładać nogi do zimnej wody,

 

jak to się ma do temperatur podłogi przy podłogówce?

gdzie maksymalna dopuszczalna normowo temperatura, to 34 C w strefach brzegowych i łazienkach,

czyli w miejscach w których, albo przebywa się bardzo krótko - łazienki,

albo prawie wcale - strefy brzegowe,

jak piszesz, żeby coś sprawdzić, to bądź łaskaw pierw sam to sprawdzić na sobie,

po co się podkładać :roll:

 

jak to się ma do postu freetaska?

 

tylko nie staraj się mną manipulować, bo za dobrze Cię znam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu taka temp jak w strefie brzegowej podłogówki, w przypadku Regulusów, panuje w okolicach głowy Bogusława. Skutki widocze gołym okiem.

 

!950 - pękłeś.... A miałeś nie karmić. :wink:

Jakoś sobie wybraziłam jak chowasz sie z tym termometrem w kapciu przed rodziną.... :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy czytają.

To dobrze.

 

Owiń te obute nogi w domu kocem. Całe. Od pasa w dół.

Włóż do koca (do buta ?) termometr. Sprawdź jaką temperaturę osiagnął, gdy wyskoczysz z tego opakowania z powodu dyskomfortu.. Niezbyt wysoką prawda?

 

1950 pisze:

specjalnie ubrałem sobie ciepłe papucie z oryginalnego futra baraniego,

15 minut od włożenia do buta i wyciągnięcia,

 

Źle odrobiłeś zadanie domowe 1950.

Nie stopy, lecz całe nogi od pasa w dół.

I nie 15 minut, tylko kilka godzin.

Wyobraź sobie, że jesteś starszym człowiekiem, starszym niż jesteś, i nigdzie nie wychodzisz zimą....

Dom masz niezbyt ciepły. Żadne tam 20-25 sm styropianu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy termoregulacji działają w sposób zaskakujący, szczególnie dla ludzi z branży ogrzewniczej.

Bezwzględnym, nadrzędnym priorytetem całego systemu termoregulacyjnego człowieka jest stabilizacja temperatury powrotu krwi do mózgu z dokładnością do 0.1 oC !!!

 

Wyobraźcie sobie Państwo system centralnego schładzania, którego zasadniczym, głównym celem byłaby temperatura powrotu czynnika grzejnego do kotła z dokładnością do o.1 oC.

Jak musiałby wyglądać odbiór ciepła na obwodzie, jak elektronika, by przy dynamicznie zmieniających się warunkach otoczenia cel ten bezwzględnie osiągnąć ??

Organizm musi taki cel osiągnąć po to by jego centralny komputer pracował w warunkach optimum temperatury, które jest potrzebne po to , by jego wszystkie procesy metaboliczne przebiegały w warunkach optymalnych.

Optymalna temperatura = optymalna praca enzymów i koenzymów.

 

-----------------------------------------------------------------------------

System centralnego ogrzewania należy uznać za prawidłowo skonstruowany i prawidłowo eksploatowany, jeżeli nie wymusza ponadspoczynkowej reakcji

organizmu na temperaturę otoczenia ( spoczynkowa częstość akcji serca, oddechu, spoczynkowe ciśnienie tętnicze)

Temperaturę otoczenia w miejscach ważnych dla termoregulacji należy uznać za komfortową i bezpieczną na dłuższą metę, jeżeli w/w parametry spoczynkowe nie będą musiały być naruszone w celu stabilizacji temperatury powrotu krwi do mózgu.

Do takich miejsc należy głównie rejon kończyn dolnych.

W ich obrębie organizm posiada najwięcej narzędzi regulacyjnych służących korekcie temperatury powrotu krwi.

 

Jak już to kiedyś sformułowałem, system c.o. powinien służyć komfortowemu schładzaniu się organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stopy, lecz całe nogi od pasa w dół.

I nie 15 minut, tylko kilka godzin.

Wyobraź sobie, że jesteś starszym człowiekiem, starszym niż jesteś, i nigdzie nie wychodzisz zimą....

Dom masz niezbyt ciepły. Żadne tam 20-25 sm styropianu.....

 

Wyobraź sobie Bogusław że jesteś samobójcą... Skoczyłeś z 11 piętra i wpadłeś w beton po jajka... Oczywiście chodnik podgrzewany...

 

Stąd te teorie? Złe sny?

 

Idź no Bogusław do drugiego tematu i cos doradź człowiekowi... Tam problem z Regulusami jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie Państwo system centralnego schładzania, którego zasadniczym, głównym celem byłaby temperatura powrotu czynnika grzejnego do kotła z dokładnością do o.1 oC.

Jak musiałby wyglądać odbiór ciepła na obwodzie, jak elektronika, by przy dynamicznie zmieniających się warunkach otoczenia cel ten bezwzględnie osiągnąć ??

Organizm musi taki cel osiągnąć po to by jego centralny komputer (czyli mózg) pracował w warunkach optimum temperatury, które jest potrzebne po to , by jego wszystkie procesy metaboliczne przebiegały w warunkach optymalnych.

Optymalna temperatura = optymalna praca enzymów i koenzymów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...