Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mróz kontra ogrzewanie wodne płaszczyznowe (tzw. podłogówka)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 511
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przyznam że Ja również odczuwam brak ogrzewania podłogowego w innych domach.

Nawet przy podłodze o temp. 20 C bo taka jest w okresach przejściowych jest przyjemnie w stopy.

I tu żadna temp. powietrza nie pomaga i żadne pokrycie podłogi ,,,

 

Szczególnie kiedy taki dom stoi na gruncie, po "gołych" kafelkach nie za przyjemnie jest stąpnąć boso...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, jak zachowuje się ogrzewanie niedynamiczne oraz jakie są wrażenia co do komfortu cieplnego u posiadaczy samej podłogówki ?

 

Zachowuje sie bardzo dobrze.

 

Wrazenia co do komfortu bardzo dobre. Z zastrzezeniem ze szkoda, ze nie wszedzie podloga jest tak ciepla, jak w strefach podokiennych :)

 

buguslaw - daj juz spokoj. Podlogowka konta mroz - 1:0 dla podlogowki. Odpusc sobie dalsze trollowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że Ja również odczuwam brak ogrzewania podłogowego w innych domach.

Nawet przy podłodze o temp. 20 C bo taka jest w okresach przejściowych jest przyjemnie w stopy.

I tu żadna temp. powietrza nie pomaga i żadne pokrycie podłogi ,,,

 

Człowiek do lepszego szybko się przyzwyczaja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

hmmm, a dokładnie w którym miejscu? Bo ja sprzeczności nie widzę.... osuszanie = wietrzenie, kominek - duża wymiana powietrza (doprowadzenie powietrza, okna - komin) efekt: suche powietrze (mówimy o zimie). To nie sprzczność, to fizyka...

 

Wiesz co dyskutujesz z faktami - jakoś wszyscy którzy mieli i mają grzejniki przyznają że jest sucho. Po to zakładają na grzejniki pojemniczki z wodą stosują nawilżacze i inne cuda.

Siedzę teraz w biurze z grzejnikami - jest SUCHO!

nie no wiesz co, też porównanie, to są dwa różne pomieszczenia, różna budowa, okna, wentylcja, co tu porównywać?

 

Przychodzę do domu gdzie grzejników nie ma i jest idealnie nie za sucho i nie za wilgotno bez nawilżacxzy rekuperacji i super hiper wwentylacji więc możesz sobie pisać stosy opracowań naukowych i tak mnie nie przekonasz.

ja nie chciałem nikogo przekonywać i po raz ostatni napiszę: nie jestem przeciw podłogówce, w części mam i jestem zadowolony. Chciałem tylko zwrócić uwagę na pewną własność związaną z wilgotnością, ale wszyscy to biorą jakoś do siebie jakbym ich podłogówkę krytykował :-)

 

Natomiast jeśli chcesz walczyć z ogrzewaniem podłogowym jako takim to nie rozumiem czemu akurat taką dziwną metodą - chcesz użytkowników przekonać że zrobili błąd?

nie, absolutnie. Panuje taki mit: "kaloryfer = sucho". Jeżeli ktoś przez chwilę zastanowił się nad tym co napisałem i nad sprawą wilgotności powietrza to dobrze. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że problem suchego powietrza zimą sprowadza się do czegoś więcej niż tylko kaloryfera. Miejscie ogrzewanie jakie chcecie i bądźcie z tym szczęśliwi. Są większe problemy. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PinoK pisze:

Człowiek do lepszego szybko się przyzwyczaja

 

Człowiek szybko się przyzwyczaja -do lepszego niż miał dotychczas.....

Człowiek szybko się przyzwyczaja - to prawda - choć niekoniecznie do lepszego.

Consuetudo est altera natura- przyzwyczajenie jest drugą naturą.

Organizm nie lubi zmienności, nie lubi np. zmian rodzaju pokarmu, lubi te warunki otoczenia, do których jest przyzwyczajony. Stąd nasz klimat, dla niektórych jest trudny do zaakceptowania.

Człowiek oczywiście do stworzenia warunków zgodnych ze swoimi przyzwyczajeniami w innych miejscach przebywania.

 

Pytanie: które warunki są naturalne dla sposobu funkcjonowania, budowy i fizjologii człowieka i jego układów i są powszechnie obecne dookoła nas, a które są sztuczne?

"Hodowany w cieplarnianych warunkach" - to określenie pozytywne czy negatywne?

Czy zmiana przyzwyczajeń oznacza, że chętniej będziemy chodzili do jednych przyjaciół a mniej chętnie do innych?

Może zawieśmy te pytania póki co bez odpowiedzi..

 

Posłuchajmy dalej.... Doświadczeń innych.

Oczywiście w temacie wątku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizm nie lubi zmienności,

 

No jasne - dlatego wszyscy zmyslaja, ze przenosiny z bloku do domu (z podlogowka) odczuwaja jako zmiane na lepsze. Jak fakty nie zgadzaja sie z teoria...

 

 

Posłuchajmy dalej.... Doświadczeń innych.

 

Ano sluchajmy. Moze sie wreszcie znajdzie ktos, komu podlogowka nie ogrzewa domu albo zabila babcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, jeszcze mi się przypomniało...

 

z doświadczenia użytkownika...

 

...pranie się licho suszy na podłodze.... kaloryfery rulez :lol:

 

Pranie może i tak, ale jak przychodzę z kilogramami śniegu na butach do obecnego mieszkania z kalafiorami.

To jak następnego dnia podnoszę te buty a tam nadal woda pod nimi.

 

A jak wpadam na budowę to po 20min. śniegu ani śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, jeszcze mi się przypomniało...

 

z doświadczenia użytkownika...

 

...pranie się licho suszy na podłodze.... kaloryfery rulez :lol:

 

Pranie może i tak, ale jak przychodzę z kilogramami śniegu na butach do obecnego mieszkania z kalafiorami.

To jak następnego dnia podnoszę te buty a tam nadal woda pod nimi.

 

A jak wpadam na budowę to po 20min. śniegu ani śladu.

to prawda :-) suche buty, sucha podłoga, w mieszkaniu nawet jak po chwili wytarłem podłogę to i tak coś tam jeszcze z butów nakapało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, jeszcze mi się przypomniało...

 

z doświadczenia użytkownika...

 

...pranie się licho suszy na podłodze.... kaloryfery rulez :lol:

 

Na podłodze kiepsko- ale na rozstawionej suszarce bajecznie .

 

Ty chyba miastowa musisz być... co Cię na suszarkę rozstawioną stać....

płota nie masz? :wink:

 

Kurde - no i wyszło szydło z worka :oops: No tak - ja miastowa :oops: Ale płot se postawię i się poprawię :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

consuetudo est altera natura....

Organizm adaptuje się do określonych warunków mikroklimatu w tym warunków temperaturowych.

Studiowałem z afrykanerami, którzy w lecie chodzili w ubiorach z długimi rękawami, kolega, który powrócił z Libii po dwuletnim pobycie, początkowo nawet w lipcu chodził w grubym swetrze.

Posiadacze grzejników mogą czuć się niekomfortowo w pomieszczeniach grzanych podłogówką i odwrotnie..

 

Jakie wnioski dla fizjologów? Są, lecz na razie posłuchajmy dalej...

 

Dziwne, jako posiadacz grzejników (mieszkam w bloku) czuję dziwną przyjemność i komfort jak wejdę do wykańczanego mojego domu, w którym teraz przy -20 st. za oknem panuje przyjemne ciepło. Nie chce się wychodzić. Podłogówkę wykonałem sam w całości i dla pewności sprawdziłem temp. podłogi - jest 26 st. w strefach brzegowych i 24 w środku.

 

Nie ma żadnych problemów z nagrzaniem domu (108 m użytkowej 156 po podłodze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

consuetudo est altera natura....

Organizm adaptuje się do określonych warunków mikroklimatu w tym warunków temperaturowych.

Studiowałem z afrykanerami, którzy w lecie chodzili w ubiorach z długimi rękawami, kolega, który powrócił z Libii po dwuletnim pobycie, początkowo nawet w lipcu chodził w grubym swetrze.

Posiadacze grzejników mogą czuć się niekomfortowo w pomieszczeniach grzanych podłogówką i odwrotnie..

 

Jakie wnioski dla fizjologów? Są, lecz na razie posłuchajmy dalej...

 

Dziwne, jako posiadacz grzejników czuję dziwną przyjemność i komfort jak wejdę do wykańczanego mojego domu, w którym teraz przy -20 st. za oknem panuje przyjemne ciepło. Nie chce się wychodzić. Podłogówkę wykonałem sam w całości i dla pewności sprawdziłem temp. podłogi - jest 26 st. w strefach brzegowych i 24 w środku.

 

Nie ma żadnych problemów z nagrzaniem domu (108 m użytkowej 156 po podłodze).

 

:-? rozumiem , że grzejniki masz tam gdzie teraz mieszkasz , a nie w nowym wykańczanym domu? bo coś się pogubiłem.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

consuetudo est altera natura....

Organizm adaptuje się do określonych warunków mikroklimatu w tym warunków temperaturowych.

Studiowałem z afrykanerami, którzy w lecie chodzili w ubiorach z długimi rękawami, kolega, który powrócił z Libii po dwuletnim pobycie, początkowo nawet w lipcu chodził w grubym swetrze.

Posiadacze grzejników mogą czuć się niekomfortowo w pomieszczeniach grzanych podłogówką i odwrotnie..

 

Jakie wnioski dla fizjologów? Są, lecz na razie posłuchajmy dalej...

 

Dziwne, jako posiadacz grzejników czuję dziwną przyjemność i komfort jak wejdę do wykańczanego mojego domu, w którym teraz przy -20 st. za oknem panuje przyjemne ciepło. Nie chce się wychodzić. Podłogówkę wykonałem sam w całości i dla pewności sprawdziłem temp. podłogi - jest 26 st. w strefach brzegowych i 24 w środku.

 

Nie ma żadnych problemów z nagrzaniem domu (108 m użytkowej 156 po podłodze).

 

:-? rozumiem , że grzejniki masz tam gdzie teraz mieszkasz , a nie w nowym wykańczanym domu? bo coś się pogubiłem.... :lol:

 

 

No tak, jestem mieszkańcem blokowiska z wielkiej płyty i buduje "se" dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinok ! ja tez musze w kapciach! Dzis (-4stC) do podlogi wlewam 25st C, wraca 22 st C. Przy -17st C wlewalem 28st C.

Podloga ma 23stC, w domu jest 21st C.

Podloga jest zimna i na boso nieprzyjemna. Tak wyglada dobrze zrobiona podlogowka i porzadnie ocieplony dom.

 

Podlogowki mam 280m2, w tym 90m2 piwnicy.

 

W poprzednim domu mialem w polowie podlogowke w polowie kaloryfery i tych drugich nigdy wiecej. Podlogowka tez byla taka sobie, bo ciepla, ale i tak lepsza od grzejnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...