Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik budowy wg projektu indywidualnego - komentarze


Asesor

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wymiary zew. to 24,5 x 11,20 w najszerszym i najgłębszym miejscu bo jest trochę powycinany. Co do elewacji kostki to najchętniej widziałbym tam drewno i to jakieś egzotyczne ale może być drogo i niepraktycznie. Myślałem o ceramice lub specjalnych płytach elewacyjnych. Ktoś mi mówił, że sklejka też się sprawdza. Ale najbliższe jest mi drewno jeśli nie egzotyczne to może jakieś inne i tego będę się trzymał. Dom stoi na terenach zielonych więc naturalne materiały są wskazane i dobrze się komponują. Może coś doradzisz. Wizualizacje są trochę przekolorowane w realu będę dążył do większej prostoty i stosował jak najmniej kolorów wręcz drewno, biel i szarości. Szara stolarka okien i drzwi oraz tarasy drewniane w kolorze elewacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje z zaproszenie :) ja z reguły narzekam wiec to ryzykowne :):)

 

bardzo mi się podoba że poza domem Irmy, Rasi, Efilo i kilku jeszcze osób pojawiają sie pomysły na drewno, szarość i biel (choć w sumie chyba tylko Irma uzyła mocniej drewna na zewnątrz (http://forum.muratordom.pl/dziennik-irmy-projekt-indywidualny,t112777-180.htm) ...

 

Musze sobie przypomnieć tamte wszystkie historie z pierwszymi planami :) i moje wnioski wówczas :):) bo nie pamiętam gdzie to jest... :):)

 

Mam podobny dylemat, mianowicie wymaganie 35-45st. Ale dla mnie ono stało sie w pewnym momencie czymś prowokująco fajnym, przy masowości kostek wszędzie i zbiorowym parciu w tym kierunku - wręcz oryginalnym.

 

Jesli chodzi o kolorki elewacji... w pierwszym odruchu (renderek nr2), dla mnie prywatnie, drewno jest zbyt soczyste (zwłaszcza na styku z grafitowym dachem). Te fioletowe płaszczyzny (nadal renderek nr2) na ścianach wydaja mi sie też dziwne, ale może to renderowanie odbicia nieba.... Zdecydowanie bardziej podoba mi sie renderek numer 1 (ten pierwszy) jest cieplejszy i przyjaźniejszy.

 

To juz zdecydowane że na pietrze jest jedna łazienka na 5 osób a na parterze nie ma prysznica w WC tylko kibelek ? Oj bedzie wojna kąpielowa :):)

 

no i czasami (w razie złamanej nogi - odpukać - lub czegoś podobnego, albo nawet gościa w słusznym wieku...) przydaje sie jakas quasi sypialnia na parterze... Tylko na to chyba też już za późno...

 

zerkne jeszcze chetnie kolo weekendu i cos pomarudze, moze coś uda mi sie doradzic choć zastrzegam - nei znam sie na tym i nie nie zajmuje sie tym zawodowo (tylko smęcę:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najchętniej widziałbym tam drewno i to jakieś egzotyczne ale może być drogo i niepraktycznie.

 

No niestety drewno ładne jest tylko na poczatku.

Temat elewacji z drewna wałkowany w tym wątku:

http://forum.muratordom.pl/nowoczesne-stodoly-inspiracje,t151258-120.htm

 

Nie zgodzę się z tą trochę jednostronną tezą :) Poza tym tynk po jakimś czasie też wygląda kiepsko :):)

Drewno ma to do siebie, że po prostu wymaga założenia, że się je będzie konserwować albo sie lubi jak szarzeje (i kontrolować ten proces, mieć na względzie przy projektowaniu budynku)... albo po 20 latach wymieni sie je na nowe (albo wcześniej znudzi sie nam to miejsce i zamienimy je na inne)

Duże znaczenie ma tez gatunek drewna i dobrze jest porozmawiać z kimś kto sie tym zajmuje, a przynajmniej dobrze zna si na drewnie, konserwacji, słońcu i upływie czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachu dwuspadowego to rzeczywiście wymusiła go decyzja o warunkach zabudowy i może trochę niekonsekwencji w architekturze domu się wdarło ale zbyt dużo pracy w ten projekt włożyliśmy aby tworzyć go na nowo. Ta zmiana na zewnątrz może nie jest ideałem ale ma też swoje plusy. Takim jest zdecydowanie pustka nad salonem, którą chcemy zagospodarować jako biblioteczkę z małym miejscem do posiedzenia (biurko, fotel itp). Ponadto planujemy zostawić widoczną konstrukcję dachu tj. jętki i krokwie to może wyjść ciekawie.

Co do kolorów na renderkach to jest to tylko koncepcja a w rzeczywistości to nawet nie mam jeszcze określonego typu drewna, które użyję a to na pewno wpłynie na wygląd. Muszę przyznać, że lekko szarzejące drewno też ma swój urok i tego się nie obawiam raczej martwię się tym iż drewno może się odkształcać itp. może znacie jakieś dobre sposoby układania.

Łazienki zostały przeprojektowane zupełnie (na rzucie jest pierwotny zaproponowany przez projektanta układ). W „łikend” wrzucę wizualizację łazienek. Na dole oprócz kibelka i umywalki jest spora kabina prysznicowa z sauną dlatego taka wielkość tego pomieszczenia.

Sypialni na dole nie będzie. W zasadzie nie mamy takiej potrzeby no chyba że stanie się coś w stylu złamana noga itp. ale to skrajne przypadki. Dzięki za komentarze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrodził się nowy dylemat. Po lekturze kilku publikacji na temat ogrzewania mam wątpliwości co do już zaplanowanej podłogówki na parterze. Wyczytałem, że moc grzejnika podłogowego nie może być dowolnie duża. Może ona okazać się niewystarczająca w pomieszczeniach wysokich, z dużymi oknami itp. Myślę sobie, że może lepsze byłyby grzejniki kanałowe no i drewno wtedy można położyć na podłodze. A może podłogówka i grzejniki kanałowe? Co o tym myślicie? Macie jakieś doświadczenia? Może znacie producentów godnych uwagi z takimi grzejnikami itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...