Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

temperatura za GWC


adam_mk

Recommended Posts

Nie rozumiem tych wysokich temp. u Ciebie.

Musisz mieć jakieś duże źródło energii.

Ja mam u siebie z anemostatów 3 C więcej i efekt jest zadowalający .

Przy 19 C miałbym jeszcze lepiej .

 

Ty, może ogrzewania nie wyłączyłeś ???

te uzyski to z okien, z rana zaczyna się wzrost temp. w salonie i sypialniach, potem jest spokój (ślepa ściana od południa)w po południu masakra w kuchni i sypialni na poddaszu z oknami dachowymi od zachodu. Jak zacienie okna to jest spokój.

 

:)

 

dlatego ta wentylacja jest nie zbędna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Stawiam na okna. Przeciez 1m2 przeszklenia to 1kW do domu. Wiec GWC nadrobi 3 okna moze, a reszta bedzie grzana ....

Na szczęście nie jest aż tak źle ;).

To wartość promieniowania cieplnego docierającego do powierzchni poziomej.

W przypadku przeszkleń pionowych jest obniżona o kilkadziesiąt procent w okresie letnim, co nie zmienia faktu, że okno dalej jest bardzo wydajnym grzejnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu temperatury za gwc, od wczoraj nie pracowała wentylacja( co by się zregenerowała po ostatnich numerach) włączyłem niedawno i podaję wyniki

GWC-13.1 :) coś się zregenerowało

anemostaty- 21.4 działa jako reku bo za zimno na zewnątrz (ustawione pon. 16*)

na zewnątrz-14.3

w domu-24.2 jeszcze całkiem nie wywietrzał po ostatnim smażeniu i braku chłodzenia

Przeglądałem ostatnio zapiski i wychodzi że gwc jakie posiadam ma 100% sprawności gdyż nie zależnie od temp. na zewnątrz do domu nawiewa temp. taką jaka jest aktualnie w gruncie, tj. od jesieni do wiosny temp. najpierw powoli opada a potem powoli rośnie z biegiem czasu(tygodni) a na zewnątrz się buja np. w jeden dzień jest -15 a za dwa dni 0 a na nawiewie bez zmian np.8.6. tak samo jest z temp. dodatnimi w krótkim czasie może być 5 a potem 18 , na nawiewie bez zmian np. 11.3

trochę to dziwne ale tak wychodzi z moich zapisków prowadzonych od pazdziernika:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko po co pędzisz GWC przy tak umiarkowanych temperaturach i braku słońca jak choćby dzisiaj.

Tym bardziej że jak piszesz dogrzewasz nawiew poprzez wymiennik reku.

całość jest w rozbudowie i niektóre przepustnice nie działają, a sterownik jest tak ustawiony że jak jakaś określona temp. spadnie lub przekroczy nastawy to coś tam ma się włączyć lub wyłączyć, a akurat kombinacja temperatur spowodowała włączenie odzysku ciepła bo na zewnątrz jest zimno.

docelowo to będzie działało troszkę inaczej, zapisałem po prostu spostrzeżenie .

bliżej jesieni powinno wszystko być skończone a w tedy opiszę jak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

To ja tez od tego sezonu zaczne dawac wyniki

 

GWC rurowy, temperatura zew -2, wejscie do reku 10,5 (wczoraj). Strumien ok 120m3/h

Teraz przy +2 jest 11,5 nawiewu do reku.

Dlugosc okolo 50mb, rura 200mm firmy Profil SN2 scianka 3,9mm.

Uklad tichelmana tj 2 nitki po 15m w odstepie ok 1,5m zakopane na razie od 80-120cm. W nastepnym sezonie bedzie jakies plus 20 centymetrów więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...