Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC wodny "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

Można spróbować użyć agregat chłodniczy ze znanego portalu alle...o, gdzie takie agregaty można nabyć od 500 złociszy, nawet o dużej mocy, trójfazowe. Wstawić parownik w kanał, wentyle na maksa i będzie chłodnia w domu ;-)

 

Pytanie o to co sie w kanalach zacznie dziac (moze nic? nie wiem!) - jak pojawi sie wilgoc to nie bedzie wrozylo za dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zastanawiam się tez nad wpięciem czegoś takiego w instalację.

http://allegro.pl/klimatyzator-wielofunkcyjny-supercool-4-kw-4-kw-i3393752160.html

Stałoby sobie obok reku skropliny by odpływały do kanalizy tak jak z reku, ma funkcje grzania, no i 4kw chłodu tyle to chyba żaden GWC nie da nigdy. Rozwiązanie wydawałoby się idealne. Urządzenie daje min tem. 16* przypuszczam że przy min. przepływie powietrza. tj 320m3/h. Teraz pytanie czy da sie stworzyć GGWC co by dał 16* przy przepływach ponad 300-400m3. Pisaliście tutaj że takie temp. osiągalne i jeśli przy podobnych przepływach to wychodzi na to że wasze glikolowce mają porównywalna moc do tego urządzenia więc nie wiem skąd dane że GGWC to max 1,5 kw chłodu. Poprawcię jeżeli sie mylę. Czy może te 4kw to tylko tak producent sobie napisał?

Dodam że dziś w nocy było 12* u nas, reku na ponad 1 wymianę/h i z 26* zrobił 23,5 żona kszyczała że dzieci się pochorują :o. Na początku szło przez bypass potem się pewnie przełoczyło. Także wychodzi na to że gdybym dostarczać tak niską temp. to dom by się schładzał a przynajmniej nie przegrzewał może. Wszelkie zasłony z zewnątrz odpadaja, duzo taniej jest klimę zalożyć.

Dostałem wycene na refleksole tylko na to jedno okno narożne i cena 5000tys bez montazu:o . Dziś zaobserwowałem że ta klima to tak od 9.00 do 14 by pracowała w upały potem słonko z drugiej strony gdzie mniejsze okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że dziś w nocy było 12* u nas, reku na ponad 1 wymianę/h i z 26* zrobił 23,5 żona kszyczała że dzieci się pochorują :o. Na początku szło przez bypass potem się pewnie przełoczyło. Także wychodzi na to że gdybym dostarczać tak niską temp. to dom by się schładzał a przynajmniej nie przegrzewał może. Wszelkie zasłony z zewnątrz odpadaja, duzo taniej jest klimę zalożyć.

 

Jak wiater wieje, dzieci chorują ;-)

 

To urządzenie ma moc grzewczą taką samą jak chłodniczą. To chyba podejrzane. Poza tym przy tym przepływie 450m3/h to taka moc chłodnicza przy różnicy temperatur około 30 stopni... Więc to raczej nierealne. Może bliżej 1-2kW chłodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujemy nad celowością i sprawnością GGWC porównując inne rozwiązania, to chyba też na temat. Nie denerwuj się tak bo jeszcze ktoś pomyśli że jestes na % w Promoncie.

Wiadomo że GGWC to świetne rozwiązanie chodzi o koszty a późniejsze możliwości. Wydać 1300zł na chłodnicę, glikol, pompa która też powinna być do glikolu, rury+ zakopanie... Będzie 2500-3000 zł. wydane tylko po to żeby podgrzać powietrze w te kilka mroźnych dni bo do niczego innego się nie nadaje. Człowiek naturalnie zaczyna myśleć czy jest sens i poszukuje innego rozwiązania. Dodam że tez mam zakopane jeden odcinek rury 32/ 70mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydać 1300zł na chłodnicę, glikol, pompa która też powinna być do glikolu, rury+ zakopanie... Będzie 2500-3000 zł. wydane tylko po to żeby podgrzać powietrze w te kilka mroźnych dni bo do niczego innego się nie nadaje.

nie przesadzaj ...

przy odpowiednio zbudowanym układzie wentylacyjnym można się zdziwić ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi bez włączonego ggwc reku w nocy wystarczająco chłodzi

zobaczymy co powyzej 30 będzie

 

No u mnie też chłodzi ale jak słonko tylko wstaje to wędruje po wszystkich ogromnych oknach po kolei i migiem po mimo zasłon wewnętrznych i żaluzji gorąco się robi i tak co dziennie. Mam już pomysł na to (okiennice przesuwne) powinny załatwić nieco sprawę. Oczywiście trzeba będzie samemu bo firmy kolosalne pieniądze krzyczą a m2 okiennicy u stolarza 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujemy nad celowością i sprawnością GGWC porównując inne rozwiązania, to chyba też na temat. Nie denerwuj się tak bo jeszcze ktoś pomyśli że jestes na % w Promoncie.

 

Przegladnij ostatnich kilka stron waszych wypocin, i powiedz gdzie bylo cos na temat "GGWC tymi recami'.

 

Fantom

ps. Szkoda ,z e nie pracuje w Promoncie, to bym se zalatwil tanio (za darmo ?) fajna chlodnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie nadało by się to to na chłodnicę?

http://allegro.pl/nagrzewnica-wodna-ramowa-duza-i3330866354.html

Dość duża, mogłaby mieć lepsze parametry niż te z promontu. Chodzi o to że to nie daleko mogę podjechać, zobaczyć. Człowiek wystawia po raz kolejny może by z ceny zszedł jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak do podgrzewania zimą wykombinuje coś innego. Może odzysk z powietrza już zużytego za reku może jakie 10* będzie miało zimą, podepnę do tego może jeszcze rurę z kanalizy jako odzysk ze ścieków dodatkowo, puszcze przez jak adam napisał "reku szpitalne" albo jaki inny wymiennik.

 

A kase zaoszczędzoną wydam na klimę 4 kw do salonu i okiennice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie nadało by się to to na chłodnicę?

http://allegro.pl/nagrzewnica-wodna-ramowa-duza-i3330866354.html

Dość duża, mogłaby mieć lepsze parametry niż te z promontu.

a te parametry to do czego ci potrzebne ...?

czy założysz taka od małego samochodu czy jakiejś lokomotywy to nie ma większego znaczenia, finalnie rozjedziesz się z 0,5* ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra

Urodziła mi się w głowie koncepcja, więc może jednak spróbować. Jasiek ty kombinowałeś coś z odzyskiem ścieków prawda?

W związku z tym że zakopałem już 1 rurę a nie chce mi sie znowu rozp działki to mam taką wizję:

Rurę którą już mam wprowadzić do czegoś takiego jak Bigbeat zrobił 200 l jako wężownicę i dopiero dalej na nagrzewnicę. Problem z ciągle napełniającym się szambem też u mnie występuje więc 2 pieczenie przy jednym ogniu.

Wody nie chce nigdzie wykorzystywać (zbyt dużo przeróbek) więc wywalę ją do rur od deszczówki które mam rozprowadzone po drodze rozsączajac się w gruncie. Problem miałem jak oddzielić ścieki na wylocie z domu. Są niby takie zawory trójdrożne do kanalizy ale nie mogłem nic znaleźć co by z czujnikiem temp współpracowało. Zwykła przepustnica i trójnik przed nia powinno załatwić sprawę, no i oczywiście sterowanie z czujnikiem temp w rurze kilka metrów przed przepustnicą. Nie będę sie rozwodził nad szczegółami bo to nie ten wątek. Tamten temat bigbeata coś zamarł, nikt nic nie pisze.

Dodam że przepustnica działa tak że ma 2 przewody fazowe otwórz/zamknij.

 

Gorzej bedzie jak ktoś pójdzie na dwójeczkę zaraz po tym jak przepustnica sie zamknie:) dlatego czyjnik musi reagowac błyskawicznie. Przepustnica potrzebuje 2s na zmknięcie.

Edytowane przez pietras83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra

Udało mi się chwilowo rozwiazać problem chłodzenia domu. Podłączona woda z sieci do rozdzielacza i powiem że efekt jakis jest trza tylko jakiś wentylator żeby mieszał powietrze. Narazie prowizorka wszystko wężami ogrodowymi a wyjście do zraszacza ogrodowego .

Wychodzi na to że do takiego chłodzenia podłogowego potrzebowałbym na/h 1 m3 na razie idzie 500l/h bo tylko połowa domu.

Zauważyłem że dużym błędem było nawiewanie gorącego powietrza więc robię przerwę w pracy reku od 10-19

Myślę że połączenie takiego chłodzenia i GGWC mogloby dać efekt.

Robienie jakiejkolwiek studni nijak się nie opłaca bo na dobe jakie 3 h pracy a resztę robi bezwładność. Czyli 3m3/ dobę to u nas 10zł niech będzie 30 dni to 300 zł/rok. Studnia nawet kopana to jakieś 5000zł.

Moc to jakieś 166m2 x 35w to 5,8kw mocy chłodniczej. Mało tego, same zalety: właściwie nie ma możliwości przekroczyć punktu rosy bo wodą 16* udało mi się schłodzić podłogę do max 21*.i dalej stała jak wryta temp.

Tak że na wiosnę robię "prof". instalację. i okiennice. Nie potrzeba żadnych sterowników, termometrów i innych pierdół. (zbędne wydatki)

Pytanie teraz czy robić ten GWC dodatkowo?

Czy naprawdę można liczyć tylko na jakieś marne 1,5 kw chłodu?

Myślę tylko jeszcze nad lepszym wykorzystaniem tej wody z podłogówki co ma na wyjściu 21-22*. Może jaki basen.:)

Edytowane przez pietras83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...