Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC wodny "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

Cytat Napisał surgi22 Zobacz post

Nie do końca masz rację.

WM z reku ( z lub bez GWC ) tylko wentyluje ?

.

A jakie ma inne funkcje oprócz wentylowania?

 

 

Tu masz cytat tego Co napisałem Ja i Ty - gdzie przekręcam - czytaj ze zrozumieniem.

Napisałem WM z reku ( z lub bez GWC ) , nigdzie nie pisałem o samej WM.

Sama WM służy do wentylowania.

WM z reku ( z lube bez GWC ) służy również poprawie komfortu i oszczędzeniu energii do ogrzewania ( chłodzenia ) domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaką macie temperaturę w domu u mnie już ok 24*C i wilgotność ok 60% . Mi GWC wsiada przy 30 na zewnątrz za chłodnicą ok 21*C

 

Jeszcze porządnych upałów nie było, tak ciurkiem ponad 2 tygodnie, a Ci już GWC nie wyrabia...

 

Moja klima potrzebuje brać 200-400 W aby w dzień utrzymywać temperaturę poniżej 24 stopni przy wilgotności 40%, przy okazji umie grzać w cenie poniżej 10 gr/kWh :p

 

Reasumując, masz GWC, podłogówkę, koza, solary, PV i nie możesz zapewnić w domu komfortowych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze porządnych upałów nie było, tak ciurkiem ponad 2 tygodnie, a Ci już GWC nie wyrabia...

 

Moja klima potrzebuje brać 200-400 W aby w dzień utrzymywać temperaturę poniżej 24 stopni przy wilgotności 40%, przy okazji umie grzać w cenie poniżej 10 gr/kWh :p

 

Reasumując, masz GWC, podłogówkę, koza, solary, PV i nie możesz zapewnić w domu komfortowych warunków.

 

Bo GWC trochę spierdoliłem głębiej nie dało się kopać niż 1,2 m rury i tak stoją w wodzie. Jak niema upąłów to całe lato jest spierdolone od początku maja.

 

Jak masz 24 *C z klimą to współczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 270 m2 + 40 m2 garażu ( można odjąć 6m2 kotłowni bo tam nie chłodzę ) ( 40m2 garażu zimą grzeję ale latem sporadycznie chłodzę - bo w garażu i tak WG wspomagana sporadycznie wentylatorami wyciągowymi i rotawentami na szczycie kanałow wentylacyjnych. Jest jeszcze 140m2 nieużytkowego strychu ale tam przy spuszczonych roletach na oknach połaciowych jest 21-22C dzięki PC PW dla CWU.

Ale u mnie GGWC to tylko element układanki 20170830_142957.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą wilgotność 40-45% ( wymiennik entalpiczny , 3 dziewczyny w domu , sporo roslinek ) 22-23C na ogół.

Zyski bytowe są: 2 lodówki, sprzęt HiFi , 2-3 laptopy na ogół , pralka etc ). Tarasy są dwa - parter i piętro . W czasie upałów pilnuję aby za długo nie zostawiać otwartych okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa :) Na zewnątrz 32 w środku 24,5 ggwc wysiadło za chłodnicą 22*C przepływ ok 450m3/h. Sprawdzałem otwór kontrolny koło GGWC rury w wodzie. Nawet noce gówniane na zewnątrz min 21*C. Jednak bytowe spore 3 ludzi ciągle w domu tv i laptop na okrągło . Decyzja zapadła na przyszły sezon trzeba będzie jednego spita założyć do wsparcia GWC jak już wysiądzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dworze aktualnie 29 za GGWC dmucha 21 C, nawiew ustawiony na 35% z 550m3 ( czyli 190m3/h).

 

Hmm, u mnie bez GGWC na dworze 29, czerpnia 27,4... i to samo na nawiewie.

Jak dorzucę GGWC pewnie trochę zrzuci, ale masz rację, to nie klimatyzacja.

 

Pisałeś u mnie w dzienniku, że masz chłodzenie podłogą, w anhydrycie i że nic mu nie dolega...

Pytanie mam - jaką temperaturę pchasz w rurki podłogi z PC i z czego masz to wykonane?

Czy sprawdzałeś jak z wilgotnością i trwałością anhydrytu? Mój ma bardzo niską wilgotność (idealna pod drewno jakie mam na wierzchu), tylko obawy mam o roszenie i wilgoć jaka może powstać przy chłodzeniu podłogą. A to spowoduje, że wokół rurek zrobią się szczeliny (jak ktoś wie jak długotrwała obecność wody działa na anhydryt - zrozumie co mam na myśli), i stracę potem na ogrzewaniu, bo więcej mocy pójdzie w okresie grzewczym.

 

Drugie pytanie - ile kosztuje cię praca PC w trybie chłodzenia, czy chodzi cały czas, czy tylko okresowo?

Jaką masz PC, jakiej mocy na taką powierzchnię?

 

Pozdrawiam

Mysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawione mam minimalną na 14C aby uniknąć roszenia podłogi. Skąd ma się w anhydrycie wziąć wilgoć- skoro pod deskę 3w był impregnowany ( wzmacniany) poliuretanem i na takiż klej była klejona ?? ( no chyba że rurka strzeli ).

Rurki w podłodze Rehau - o ile pamiętam Rautherm s.

PC PW 11 kW grzeję chłodzę 270m2 ( faktycznie nieco mniej bo w kotłowni i spiżarni -razem ok,10m2 nie mam rurek ) + garaż 40m2 - grzeje do 15C, chłodzę sporadycznie . Dodatkowo 140m2 strychu nieużykowego - grzanego i chłodzonego pośrednio bo zyskami/stratami z domu .

Jaki koszt chłodzenia PC PW nie sprawdzałem. Łącznie za prąd w G11 ok 75000PLN na rok ( w tym wszystko - grzanie , chłodzenie, wentylacja , CWU, oświetlenie, gotowanie etc - gazu nie mam i nie chcę ).

Chłodzenie latem na ogół załącza się jak na zewnątrz powyżej 26-27C i w domu powyżej zadanych 23C - chodzi do czasu osiągnięcia zadanej temperatury i jeżeli ocenia że temperatura na zewnątrz wymaga dalszego chłodzenia - jest to inwertor i pracuje z modulowaną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawione mam minimalną na 14C aby uniknąć roszenia podłogi. Skąd ma się w anhydrycie wziąć wilgoć- skoro pod deskę 3w był impregnowany ( wzmacniany) poliuretanem i na takiż klej była klejona ?? ( no chyba że rurka strzeli ).

Rurki w podłodze Rehau - o ile pamiętam Rautherm s.

PC PW 11 kW grzeję chłodzę 270m2 ( faktycznie nieco mniej bo w kotłowni i spiżarni -razem ok,10m2 nie mam rurek ) + garaż 40m2 - grzeje do 15C, chłodzę sporadycznie . Dodatkowo 140m2 strychu nieużykowego - grzanego i chłodzonego pośrednio bo zyskami/stratami z domu .

Jaki koszt chłodzenia PC PW nie sprawdzałem. Łącznie za prąd w G11 ok 75000PLN na rok ( w tym wszystko - grzanie , chłodzenie, wentylacja , CWU, oświetlenie, gotowanie etc - gazu nie mam i nie chcę ).

Chłodzenie latem na ogół załącza się jak na zewnątrz powyżej 26-27C i w domu powyżej zadanych 23C - chodzi do czasu osiągnięcia zadanej temperatury i jeżeli ocenia że temperatura na zewnątrz wymaga dalszego chłodzenia - jest to inwertor i pracuje z modulowaną mocą.

 

Nie było problemu z uzasadnieniem takiej mocy PC do takiego budynku?

 

Każdy powie za mało, dla mnie ok, a jaką masz moc z projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...