Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przyłącze energetyczne - jakie wybrać ?


Recommended Posts

 

Ludziska przyłącze kablowe jest 100 razy mniej awaryjne od napowietrznego. Że o estetyce już ie wspomnę.

a może 1000 razy ?

dysponujesz jakimiś danymi czy tylko Ci sie tak zdaje, ze w ziemi się nie kopie ?

 

 

włącz TV. ile z tych linii które od tygodni przez opady śniegu są nieczynne to linie kablowe podziemne ?

 

Trafiłeś kulą w płot.

Ci z przyłączami kablowymi nie maja prądu dokładnie tak samo jak reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

na każde A jest też B.

jednio wolą tak inni nie.

Mnie ZE chciał na słupy namówić( albo zmusić jak kto woli) ... gdzie musiałby postawic ich 3-4 i każdy w innej granicy więc aby ułatwić IM robote i przespieszyć termin chcieli abym sam załatwił zgody.

A ziemny był w granicy działki... tylko przez droge ( dojazdowa ubita) przeprowadzić .. co wymagało zgody właścicielki ( siostry)

i trwało to o wieki szybciej i nie mam słupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warunkach nadawali mi ciagle napowietrzna.. interweniowal ten co przetarg wygrał.... lepsze chody ma :)

 

I to jest to. Człowiek stara się czasem o kobitę, chodzi latami... i nic. A tu przychodzi jakiś ... a ta od razu wskakuje mu do łóżka.

Dlatego trzeba robić tak jak pasuje i się podoba. O gustach jałowa dyskusja.

A potem cieszyć się tym, co się ma, a nie zaglądać przez firankę do sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Kablem ZE dalej nie pójdzie jak do płotu, więc de facto płacisz i ryzykujesz TY.

 

Ciekawe ze u mnie doszli do domu. Mam w murku tarsowym licznik schowany. Do niego przyłacz ziemny wykonany przez ZE.

 

Miałeś farta jak nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ludziska przyłącze kablowe jest 100 razy mniej awaryjne od napowietrznego. Że o estetyce już ie wspomnę.

a może 1000 razy ?

dysponujesz jakimiś danymi czy tylko Ci sie tak zdaje, ze w ziemi się nie kopie ?

 

Wielce szanowny Panie brzoza - jeżeli się na czymś nie znasz to się chociaż wstrzymaj od głupich komentarzy.

 

Badań nie robiłem, ale swego czasu przez lat kilka trochę literatury w temacie budowy sieci elektroenergetycznych dotknąłem. Dotknąłem też fizycznie zakresu budowy i projektowania sieci. Dlatego wierz mi, że wiem o czym piszę i zachowaj swoje porady dla siebie bo z twoich postów widać że dla ciebie - przewód i kabel to to samo i nie ma różnicy pomiędzy siecią WN, SN, czy nn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wybrałbym kabel w ziemi. Walczyłem z Enionem 1,5 roku, ponieważ musieli przebić się pod drogą, ale się udało. Teraz nie mam 30m warkocza, który wisiałby mi nad głową. Wybór jednak należy do Ciebie, ponieważ niektórym to może nie przeszkadzać.

 

Jak dokonać powyższego?

Co zrobić, jak argumentować gdzie się odwoływać? Chcą nam dać słup na działkę :( a ja nie chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wybrałbym kabel w ziemi. Walczyłem z Enionem 1,5 roku, ponieważ musieli przebić się pod drogą, ale się udało. Teraz nie mam 30m warkocza, który wisiałby mi nad głową. Wybór jednak należy do Ciebie, ponieważ niektórym to może nie przeszkadzać.

 

Jak dokonać powyższego?

Co zrobić, jak argumentować gdzie się odwoływać? Chcą nam dać słup na działkę :( a ja nie chcę

 

A jak daleko jest do linii z której ma byc zasilanie waszego domu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...