Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SPRZĄTAMY - urządzenia do efektywnego sprzątania w domu


wierzch

Recommended Posts

  • 1 year później...
Dla mnie najlepszym urządzeniem jest obecnie parownica Karchera, ale taka zwykła, bez bajerów typu zelazko. Ma szeroką szczotkę, na którą można założyć szmatę (do dużych powierzchni podłóg) oraz wąskie końcówki do mycia fug i zakamarków. Rewelacja. Używam od roku i już nie chce mi się myć podłóg mopem. Wcześniej w ruch szedł tylko mop + woda ze środkiem do mycia (Loba), ale odkąd pożyczyłam od teściowej Karchera, to się w nim zakochałam. Ogromny plus jest taki, że wskutek mycia parą podłogi przestały się tak szybko brudzić. Jednak płyn zostawia jakąś warstwę, która szybciej łapie brud. Dzięki parze podłogi lśnią (mam sporo gresu, ale parownicy używam też do parkietu i paneli - wtedy jednak nie walę parą prosto na podłogę, ale naparowuję szmatę i dopiero wtedy jadę). Przestały tak brudzić się fugi oraz brud przestał wchodzić w nierówności w płytkach. Poza tym bardzo ważne dla mnie jest to, ze w końcu nie mam na podłogach chemii, a gorąca para zabija wszelkie zarazki. Mam małe dzieci, więc to istotne. Muszę kupić takie urządzenie, bo głupio tak ciagle pożyczać od teściowej. Kupię na bank :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jak na razie, przy trzech psach jestem najbardziej zadowolona z odkurzacza dyson.

W porównaniu do electroluxa, oraz jakiegoś no-name budowlanego, wciąga wszystko bez zastanowienia, a na dodatek nie trzeba zastanwiać się czy są jeszcze worki itp, filtry też można czyścić.

Drugą rzeczą z której jestem zadowolona to mop vileda ultramax (plus?), w każdym razie płaski, chociaż do mycia paneli nie jest najlepszy, ciężko go wycisnąć do "prawie" suchego za pomocą wyciskacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
  • 3 weeks później...
  • 11 months później...

Potwierdzam opinię na temat Karchera do mycia okien. Urządzenie składa się z dwóch elementów: ściągaczki z odkurzaczem i spryskiwacza z mopem. Pryskamy szybę ze spryskiwacza, przecieramy mopkiem, a potem ściągamy ściągaczką z włączonym odkurzaczem. Płyn ze spryskiwcza i mopik doskonale usuwają brud, ściągaczka świetnie ściąga wodę, a odkurzacz ładnie ją zasysa. Okna myje się naprawdę szybko i bez wysilku. To potężna ulga w porównaniu do metody: ściereczka z mikrofibry lub papier.

 

Żeby nie było wątpliwości o czym mówię, to chodzi mi dokładnie o to urządzenie:

http://www.youtube.com/watch?v=qK_8WVumx2w

 

Rzecz się naprawdę sprawdza i przynosi ulgę w sprzątaniu domu. Z całą pewnością nie jest gadżetem. Polecam:)

 

Jedyny minus to czas działania akumulatora: 20 minut. Przy odrobinie wprawy w ciągu tych 20 minut udaje się umyć wszystkie okna na parterze: 12 sztuk. Potem muszę wstawić maszynę na ładowarkę. Po dwóch godzinach ładowania przystępuje do mycia okien na piętrze: 11 sztuk. Na tych dwóch ładowaniach myję wszystkie okna w domu.

 

Na oknach nie pozostają żadne smugi. Czasem jedynie mogą pozostać jakieś resztki wody w kątach okna (odkurzacz może ich nie ściągnąć). Wtedy wystarczy tylko przetrzeć ściereczką w tych miejscach i jest super.

 

Teraz nosimy się z zamiarem zakupu parownicy do podłóg. Jednakże na razie nie jesteśmy do końca przekonani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 year później...
Zgadzam się, że coraz mniej czasu jest na sprzątanie domu, samochodu i najłatwiej byłoby wynająć sprzątaczkę lub firmę sprzątającą. Ja osobiście zainwestowałem w sprzęt sprzątający i w soboty wstajemy rano z żoną, żeby do południa posprzątać. :spam: Edytowane przez Tomaszs131
reklama jest nie zgodna z regulaminem Forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 5 years później...
  • 1 month później...

Robot sprzątający z funkcją mopowania. Teraz wziąłbym dodatkowo z stacją wysysającą brud.

 

Na budowie - odkurzacz przemysłowy z workiem z tkaniny.

 

Poza tym odkurzacz wodny - coś a alergików. Żadnego odkurzacza workowego, nawet z filtrami.

 

Myjka do okien automatyczna albo robot myjący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...