Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika buduję dom z miłości do ogrodów


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • 2 years później...

zrób wyjście z garażu przynajmniej na tę zadaszoną część przy wejściu, jeśli nie chcesz przejścia w budynku.

Mała zamiana a ułatwia życie.

 

 

Zamierzasz ogrzewać gazem? Jeśli tak - nie ma sensu robić drzwi do ogrodu z kotłowni.

Jeśli paliwem stałym (pellet, węgiel, miał) to połączenie kotłowni z łazienką jest bardzo złym pomysłem. Kotłownia na paliwo stałe wymaga wentylacji grawitacyjnej - moim zdaniem będzie wiało zimnym powietrzem w łazience.

IMHO wówczas lepiej do kotłowni wchodzić przez garaż a nie przez łazienkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Mam podobne warunki glebowe, tyle, że moja działka jest ze spadkiem. Derenie rosną fantastycznie, mam wsadzone w żywopłocie to prześcignęły o drugie tyle liguster, który miał tak ponoć fantastycznie rosnąć ( obydwa były sporo przycinane).

Ja już kończę budowę, zastanawiam się dużo nad podwórkiem, bo chciałabym mieć ładne krzewowo-trawiaste. Ale teraz to czekamy do wiosny- trzeba wywieźć zgromadzone kamienie, zrównać, zrobić podjazdy i dopiero...kupa roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

rozpoczęliśmy w tym roku budowę bardzo podobnego domu: Walencja II DCB49a,

jest to inna wersja Waszego domu. w projekcie są 4 słupy podtrzymujące strop.

Na zdjęciach z fundamentów widzę ze są wylane stopy pod te słupy, na ostatnich zdjęciach nie widać tych słupów,

zrezygnowaliście z nich? Czy zmienialiście coś w konstrukcji dachu?

 

pozdrawiam,

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

Słupy będą ale z powodu błędu pani architekt , która wykonywała adaptację trzeba było obciąć zbrojenie, dozbroić podłogę i dopiero teraz będą stawiane ale w innym miejscu. Pani architekt przesunęła nam ściany działowe ale słupy zostały na starym miejscu. Dobrze że chłopaki zauważyli bo jeden wypada na środku drzwi. Ot, taka historia słupów. W dachu przedłużyliśmy krokwie bo po założeniu 20 cm styropianu nie byłoby okapu. Dach ma 30 stopni bo inaczej mój mąż na strychu nie mógłby się wyprostować.

Pozdrawiam

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak szeroki macie okap po przedłużeniu krokwi? U mnie w projekcie krokwie wystają 64cm poza ścianę,

po dociepleniu będzie 44cm okapu. zastanawiam się czy to nie za mało?

 

U Was to już super wygląda, ja mam dopiero fundamenty, wiosną walczymy dalej.

pozdrawiam,

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 months później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...