Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aby pieski nie zatrzymywały się przy moich roślinkach


Recommended Posts

Może ktoś poradzi w smiesznej może sprawie, otóż posadziłam przed furtką szpaler ( chyba jałowiec kolumnowy,)niby rośliny bez wymagań, ale boję się że pieski okoliczne które z upodobaniem podnoszą nogę przy każdym napotkanym drzewku mogą im zaszkodzić . Moje pytanie jest czy znacie sposoby, może np. jakaś substancja zapachowa zniechęcająca naszych milusińskich do zatrzymania się przy moich krzewach. :lol: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj w hurtowniach z produktami dla "milusińskich" ;). My kupiliśmy przeciwko naszemu psu REPPERS OUTDOOR ATOMIZER - nie powiem Ci jak działa, bo w sumie go nie używamy :oops: , ale nie był jakoś straszliwie drogi, chyba w granicach 20 zł, więc chyba warto spróbować..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykład taki preparat - a są jeszcze inne - przejdź się do sklepu zoologicznego lub ogrodniczego, powinni mieć jakiś.

 

http://www.kacikpupila.pl/certech-benek-akyszek-odstraszacz-zewnetrzny-psow-granulat-500g-p-2073.html

 

CERTECH Benek Akyszek odstraszacz zewnętrzny dla psów granulat 500g

 

7,50zł

CERTECH Benek Akyszek odstraszacz zewnętrzny dla psów granulat 500g

Kliknij aby powiększyć

 

Problem z niesfornymi psami dotyczy wielu ogrodów i trawników. Sadzonki krzewów, drzewek ozdobnych i owocowych, rabaty i klomby są często “zaznaczane” i podkopywane przez psy. Rośliny przestają rosnąć i szybko usychają. Aby je ochronić, należy skutecznie zniechęcić psy do odwiedzania tych miejsc. Kluczem do sukcesu jest stosowanie odpowiedniego preparatu odstraszającego.

 

Akyszek – pies składa się w 100% z odpowiednio dobranej frakcji ziarnowej naturalnego minerału nasączonego specjalną kompozycją zapachową o właściwościach odstraszających zwierzęta.

 

Właściwości:

 

* skuteczne działanie odstraszające - zawiera naturalne i syntetyczne olejki eteryczne

* stopniowo uwalnia substancję zapachową którą jest nasączony

* zapach roznosi się w najbliższym otoczeniu wybranego miejsca (w promieniu ok. 1m)

* preparat nie jest szkodliwy dla zwierząt i roślin

* dla człowieka zapach jest słabo wyczuwalny

* niewielka dawka wody dodana po kilku dniach wzmacnia zapach

* maksymalny czas działania: do 7 dni

* zużyty granulat jest estetyczny i ma właściwości dekoracyjne.

 

Parametry techniczne:

 

* porowatość → 24 – 32 %

* rzeczywista objętość porów → 0,4 nm

* frakcja ziarnowa: 2,5 – 8,0mm

* ciężar nasypowy → 1600 - 1800 kg/m3

* nierozpuszczalny w wodzie

* wygląd → szaro-zielony

 

Stosowanie:

Wysypać preparat w wybranym miejscu (np. wokół drzewka). Grubość warstwy powinna wynosić około 0,5cm.

Po zużyciu, wierzchnią warstwę można uzupełnić nowym granulatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim. Przejrzałam oferty, Certech dobry bo nie trzeba stosowac codziennie jak niektóre inne preparaty. Aby podsadzić czymś kolczastym miejsca nie ma, jeśli preparaty nie zadziałają to może wymienię rosliny na berberysy.

 

Był kiedyś wątek o kotach,nikt o ile pamiętam nie poradził skutecznie a ja przy okazji znalazłam podobne środki przeciw kotom.

Spojrzałam w internecie na berberys thunberga - ależ ładny, posadze na skalniaczku , na czym polega jego odstraszające działanie, zapach czy kolce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Preparaty repelenty to tylko naciąganie naiwnych. Nie będziesz pzecież szpaleru co chwilę pryskać. Prychylam się do Elfri. Szpaler jałowców Fajnie wygląd podsadzony jakąś niską, kol;czastą, kolorową, liścastą roślinką.Są też bardziej odporne na mocz niż iglaste.

Może to być np. berberys, róża dzika, niska odmiana rokitnika ('Hocul"?). Lub coś bez kolców - tawuła, weigela np. 'Monet', dereń 'kelsei' i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hippophaë rhamnoides 'Hikul'

z Gospodarstwa Szkółkarskiego

Łazuccy

W 2008 roku zdobył laur na wystawie 'Zieleń to życie'.

W moim ogródku jest dopiero rok i z doświadczenia mogre powiedzieć, że rzeczywiście jest mały, mniejszy niż w opisach, choc ma dobre stanowisko, nie rośnie więcej niz 1m. A posadziłam rozrośnięty okaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę pozostać przy środkach chemicznych - jak tylko zastosuję to napiszę o skuteczności. Moje jałowce kolumnowe( zdaje się ) sadzone późna jesienią są zasadzone w ten sposób że wyjęłam trzy kostki polbruku a w dziurkę wsadziłam krzew, maja około 1 m wysokości więc całkiem spore. Chodzi mi aby psy w ogóle omijały je. Dzisiaj mogłam zaobserwować jak wędrujący luzem pies ( o takie głównie chodzi gdyż na smyczy są raczej pilnowane ) zatrzymał się przy środkowym ( wybiera chyba na chybił trafił) i pobiegł dalej. Ponieważ rano była warstewka śniegu więc dokładnie widziałam z okna ślady, otóż siknął na chodnikobok drzewka ( nie wiem czy doleciało do drzewka czy nie) potem strużka na sniegu do drugiego drzewka ale kałuża na chodniku , potem stróżka dalej aż do zaniknięcia zgodnie z trasą psa. Jest to przy drodze i drzewka jako jakieś punkty stałe a wydorębnione z np. linii płotu zachęcają psy do takich czynności, poza tym po stopnieniu śniegu ukazały się i inne , trwałe pozostałości, które niekoniecznie lubię i chcę sprzątać. Lubię psy ale nie mam w domu gdyż ogródek mały. Sąsiadki mające psy zbierają pozostałości po nich ze swoich ogródków i jak to widzę to utwierdzam się w przekonaniu że psa mieć nie będę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...