Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

polecacie grzejniki kanałowe?


Karollinka

Recommended Posts

wymiary faktycznie spore

duzo kuzu

po czytaniu zrudel nie tylko z regulsa ale i innych

to raczej mniej kuzu

duza dziura w posadzce

 

bzdura

zima kratka latem wyciagasz i wkladasz tam panel w tym grzejniku co chcesz jest taka mozliwosc

malo ciepla

tyle samo co z normalnych i pozatym jak zamontowac w wykuszu to nie osadza sie rosa na szybacz

igly z choinki

wystarczy kupic pozadniejszy odkuzacz a nie szczotke do zamiatania

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzejnik kanałowy oddaje ciepło na zasadzie konwekcji. Jeśli twierdzi że odczuwalne ciepło będzie takie samo jak przy grzejniku płtowym to jesteś w dużym błędzie. Jest to czesty błąd projektantów przy doborze grzejników.

 

Oczywiście przy oknach sprawdzają się jak najbardziej, ale generalnie jeśli brać kanałowy to z wentylatorem bo inaczej sprawność takiego grzejnka jest mizerna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są grzejniki kanałowe o małej mocy grzewczej i o dużej mocy grzewczej.

Również te bez wentylatorów..

Wszystko zależy od tego jak głęboki chcemy mieć kanał grzewczy.

W sytuacji, gdy jest on wykonywany na gruncie, w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń głębokości.

 

Druga kwestia to taka, czy planowane ogrzewanie kanałowe ma być ogrzewaniem jedynym ( tak jak to jest np. w apartamentowcach), czy też wspomagającym, działającym głównie jako kurtyna ciepłego powietrza..

 

Wentylatory stosowane są przede wszystkim w kanałach grzewczych płytkich i bardzo płytkich - przy ogrzewaniu kanałowym samodzielnym sterowanym termostatami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie miałam w salonie 4 olbrzymie okna do samej ziemi i padła propozycja umieszczenia pod nimi grzejników kanałowych, moja architekt przyniosła aranżacje z takimi grzejnikami - piękne, ale wychodziło za drogo.

 

Okna zmniejszyliśmy i zaczynają się na wysokości kolan i dzięki temu mam pod oknami kaloryfery, i piękne parapety drewniane na których można usiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sewis24. Największą moc będzie miał grzejnik przy ogrzewaniu parą..............

..........

--------------------------------------

 

Każdy typ grzejnika posiada określoną moc grzewczą w określonej temperaturze czynnika grzejnego i dla określonej dT.

 

Jest ona wyznaczona precyzyjnie lub zilustrowana tabelami współczynników korygujących.

 

Grzejnik "umarły" tzn. nie oddający ciepła, to taki grzejnik, którego temperatura równa się temperaturze otoczenia czyli grzejnik o temperaturze pokojowej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem zainteresowany grzejnikiem kanałowym, w tej chwili deweloper zamontował zwykły kaloryfer na ścianie która miała by być centralnym punktem w salonie, mógłbym grzejnik ten przenieść na inną ścianę ale wtefy byłby schowany za wyspą kuchenną, dlatego zastanawiam się nad zamontowaniem grzejnika kanałowego pod oknami tarasowymi do samej posadzki o długości 280cm , tylko nie wiem czy to dobry pomysł, zastanawiam się także aby zostawić grzejnik tam gdzie jest ale zmienić go na taki z własną grafika, znacie może jakiś producentów którzy wykonują takie grzejniki?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu sezonu grzewczego kanał można zakryć podestem posezonowym

pokrytym tak samo jak reszta posadzki (nawet z tym samym rysunkiem, wzorem, układem parkietu itd.)

 

W poniższym kalkulatorze doboru można sprawdzić moce grzejników przy niższych parametrach zasilania..

 

http://www.regulus.com.pl/kadobcan/doborcanal.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako główne źródło ciepła w pomieszczeniu to raczej nie, ale moim zdaniem grzejnik taki bardzo dobrze sprawdza się jako "kurtyna ciepła". W salonie mam drzwi na taras szeorkości 2,3 m, przed nimi właśnie został zamontowany grzejnik, i gdy jest on odkręcony liwkiduje on odczucie chłodu, jakie może panować przt podłodze bliżej okien. Mam grzejnik verano. I nie jest on wcale martwy, mimo tego, że mam kocioł kondensacyjny ze sterowaniem pogodowym (średnio zasilanie na kotle waha się od 40 do 50 C maks).

Co do kurzu - w zimie faktycznie potrafi się tam "nasyfić", ale od tego są odkurzacze by sprzątać, przy regularnym odkurzaniu nie ma problemu, natomiast w lecie, wycina się okrycie na wymiar, wyjmuje kratkę, i po problemie.

Ja w każdym razie polecam, na etapie wykonastwa, kosztowało mnie to więcej jakieś 1.000 zł, jeśli odjąć koszta grzejnika wiszącego jaki musiałbym kupić, gdybym nie montował kanałówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że tego typu grzejniki dobrze sprawdzają się jako kurtyny przy oknach, ale nie radzę nikomu opierać się tylko na tym grzejniku w pomieszczeniu. Chyba że będzie przewymiarowany lub będzie to kanał z wentylatorem. Trzeba też uważać na długie grzejniki tj np. 3m. Grzejniki np. Jagi mają stosunkwo cienkie rurki biegnące przez wymiennik, przez co wymiennik na końcu jest dosyć mocno wychłodzony. Pomaga tutaj nieco podłączenie krzyżowe, ale nie każdy grzejnik kanałowy ma taką możliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie miałam w salonie 4 olbrzymie okna do samej ziemi i padła propozycja umieszczenia pod nimi grzejników kanałowych, moja architekt przyniosła aranżacje z takimi grzejnikami - piękne, ale wychodziło za drogo.

Teraz za niewielkie pieniądze dostepne są okna z szybą U=0,5. To mniej więcej tyle ile 5 lat temu miały ściany domu. Po co więc jakieś specjalne traktowanie takich przegród?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kanalowki sa rowniez przed duzymi przeszkleniami. Architekt zalozyl takie kanaly juz w projekcie, wiec dziury na kanaly i usmiech zony na mysl o pieknych kratkach w podlodze towarzyszyly kolejnym etapom budowy. Jak doszlo do etapu samej instalacji CO, same grzejniki okazaly sie zbedne. Lekkie zageszczenie ogrzewania podlogowego zalatwiloby sprawe, a tak mam w podlodze zatopiona rownowartosc ladnego kominka do salonu, na ktory, jak to zwykle bywa, srodkow finansowych na koniec budowy brak. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...