Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

podjazd do garażu i chodniki


Recommended Posts

w pracy robilem podjazd i paring ztlucznia dosc malego po 1.5 roku to ustrojstwo zlao sie ze soba nie bylo widac juz kamyszkow tylko jenolita masa szew wpadl na pomysl grabienia

po 1dniu kupilismy diwetony i na nowo poszlo to na parking jak chcial tak ma

u siebie niezsrobil bym tego nawet jak by mi zaplacili

bedzie kostka brukowa lub granitowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to dobry pomysł na ścieżki i podjazd tłuczeń o różnej granulacji a może bruk drewniany co sądzicie pozdrawiam

 

Jak dla mnie(bo mam oczywiście z innego materiału) bez nadziei na przyszłość.Bo co, bo tanio?Może w ogóle za darmo?Zresztą ułóż-wysyp-nawieź a zobaczysz jak się to sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny - prawda. I co? będziemy się tak przerzucać? Glony likwidować na bruku, owszem, można, lejąc na niego stężoną solankę. Ale czy to prawidłowe rozwiązanie?

 

Na ścieżki w ogrodzi to może i się nadaje. Ale na pewno nie na podjazdy. Ślisko jak sam surczybyk będzie, poza tym jeżdżąc autem wyślizga się w ciągu jednego sezonu.

 

Kiedyś pisałem o bruku drewnianym bo układałem 240 m2 czegoś takiego, ale powiem wam że układane było dla ludzi, a nie dla samochodów.

 

Niestety tanich podjazdów nie ma. Chyba że takie angielskie pseudoutwrdzone, z pseudotłucznia, Ale to też czasowe rozwiązanie, chcesz mieć dobrze, układaj, kostkę, granit, kamień polny, asfaltuj, betonuj, układaj kamień górski, ale średnio się da tutaj kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to dobry pomysł na ścieżki i podjazd tłuczeń o różnej granulacji a może bruk drewniany co sądzicie pozdrawiam

 

podjazd i ściezki mam wysypanec i tłuczniem . Krawężniki betonowe 25 cm wysokości, metr długości. Podłoże mam przepuszczalne , pod humusem żwir , wystarczyło ubić i tyle, gorzej jak jest glina , musisz wtedy zrobić podsypkę. Ruch nieduży- 2 auta, na razie nawierzchnia wygląda ok. Warstwa tłucznia na podjeździe dosyć spora 30 cm, ale na ścieżkach wystarczyło 10cm. Ścieżki zrobione samemu i raczej nie znajdziesz firmy , ktora zrobi tylko tyle, chyba że zajmują sie ogrodami i zrobią to w ramach kompleksowego zamówienia, ale można kombinować przy okazji "transakcji wiązanych", u mnie przy okazji przyłącza wody koparka wybrała humus i wyrównała grunt na podjeżdzie, ubijarką utwardzili podłoże (jest żwir) wysypali i ubili kliniec - wszytko trwało godzinę. Podsumowując wybór zależy od finansów, od podłoża , od czasu którym dysponujesz, od gustu i od sztuki negocjacji. Dla mnie wygląda fajnie, robiłem dla siebie a nie dla sąsiadów, koszt - niestety nie udało się za darmo- koparka 200 z ubijaniem , krawężniki kosztowały 1200PLN, kliniec- 1200PLN, praca - 3 bite dni. poziomica, paliki, sznurek, taczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.complex-partner.pl/category/bruk-drewniany

 

niktspecjalny - prawda. I co? będziemy się tak przerzucać? Glony likwidować na bruku, owszem, można, lejąc na niego stężoną solankę. Ale czy to prawidłowe rozwiązanie?

 

Nie chcę nic przerzucać.Nieprawdą jest to ,że śliskość można zwalczyć.Jakie jest prawidłowe rozwiązanie wytłumaczy producent z linku wyżej.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent przede wszystkim chce sprzedać towar.

 

Bardzo ogólnikowe stwierdzenie ale niech tam.

 

Jak zachowa się drewniany bruk w warunkach skrajnych? Jakie to warunki skrajne?Owy bruk będzie się zachowywał normalnie gdy będzie w dali od promieni słonecznych w zaciemnieniu.Mniejszą szkodę zrobi brukowi deszcz jak padające centralnie słoneczko.Zostaje jeszcze impregnowanie i olejowienie.Kształt jest także ważny te kwadratowe są bardziej ustawialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwadratowe jeszcze ok, ale po okrągłym kobieta w butach na obcasach ma problem :D

Bruk nie jest trwałym ani wygodnym w eksploatacji materiałem. IMHO jest to materiał dla hobbystów, którzy przekładają walory wizualne nad użytkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny

 

moze i bruk drewniany OK .... ale bald61 chyba po taniosci chce isc (ten tluczen) .... a taki bruk wcale tani nie jest ! 35 PLN / 0,45 m2 to wyjdzie drozej niz kostka granitowa ...

 

bald61

 

Moje zdanie

 

TLUCZEN

WADY

- brzydki, ostry, pylacy, rosliny zaczna przerastac, stwarza wrazenie tymczasowosci, wtopi sie w ziemie i trzeba bedzie dosypywac, dasz gazu albo ostrzej zakret wezmiesz i juz trzeba rozgarniac, mam zrobiona opaske ze zwiru gruboziarnistego i nielatwo po tym chodzic (chodniki) a jazdy samochodem nie wyobrazam sobie (podjazdy)

ZALETY

- tani .... chociaz jak porzadnie chcesz zrobic - podsypka, folia, krawezniki to ta roznica w cenie zaczyna sie zacierac.

 

BRUK DREWNIANY

 

Nie uzytkuje ...nie mam doswiadczen .... ale tani nie jest .... i jakos nie pasuje mi na podjazd dla samochodow. Na chodniki jak najbardziej OK. Ladny i oryginalny.

 

Pozdrawiam,

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny

 

moze i bruk drewniany OK .... ale bald61 chyba po taniosci chce isc (ten tluczen) .... a taki bruk wcale tani nie jest ! 35 PLN / 0,45 m2 to wyjdzie drozej niz kostka granitowa ...

 

bald61

 

Moje zdanie

 

TLUCZEN

WADY

- brzydki, ostry, pylacy, rosliny zaczna przerastac, stwarza wrazenie tymczasowosci, wtopi sie w ziemie i trzeba bedzie dosypywac, dasz gazu albo ostrzej zakret wezmiesz i juz trzeba rozgarniac, mam zrobiona opaske ze zwiru gruboziarnistego i nielatwo po tym chodzic (chodniki) a jazdy samochodem nie wyobrazam sobie (podjazdy)

ZALETY

- tani .... chociaz jak porzadnie chcesz zrobic - podsypka, folia, krawezniki to ta roznica w cenie zaczyna sie zacierac.

 

BRUK DREWNIANY

 

Nie uzytkuje ...nie mam doswiadczen .... ale tani nie jest .... i jakos nie pasuje mi na podjazd dla samochodow. Na chodniki jak najbardziej OK. Ladny i oryginalny.

 

Pozdrawiam,

 

Y

 

Byłem prawie zdecydowany zrobić podjazd 40 m z tłucznia / szutrowy . Przekonałeś mnie , że nie warto . Będe dłużej czekał ale położę granit .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...