Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Palnik dekarski - how to...


Recommended Posts

Przepraszam, że się wtrącam, ale a propos podłogi na gruncie i jej izolacji papą termozgrzewalną, to czy zdajecie sobie sprawę, że styropian nie może mieć bezpośrednio styczności z papą? Papa jest taka, że żre styropian dopóki ma z nim kontakt, a będzie miała zawsze w przypadku podłogi. Osobiście bałbym się tak zrobić nawet kładąc dodatkową folie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet całkiem niedawno musiałem rozkuć kawałek swojej podłogi, po w sumie 6 latach od położenia. Żadnych śladów "żarcia" styropianu nie stwierdziłem.

Takie zjawisko jak piszesz jest faktem przy niektórych masach bitumicznych, tych "rozpuszczalnikowych". Ale czy przy papie termozgrzewalnej też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet całkiem niedawno musiałem rozkuć kawałek swojej podłogi, po w sumie 6 latach od położenia. Żadnych śladów "żarcia" styropianu nie stwierdziłem.

Takie zjawisko jak piszesz jest faktem przy niektórych masach bitumicznych, tych "rozpuszczalnikowych". Ale czy przy papie termozgrzewalnej też?

.

 

Niestety nie wiem. Sam też chciałem położyć papę na chudziak, ale kierownik budowy odradził argumentując jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla twego kierownika, ale to może być powielana przez niego urbanlegenda, podobna do tej, że papa i w ogóle bitumiczne uszczelnienia robione wewnątrz domu potem śmierdzą. Też wiele osób, nawet tu na forum to powtarza. Tymczasem to mit, nic nie śmierdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Stary temat, ale odgrzebię, linki do palników już nie działają. Mam do pokrycia papą termozgrzewalną taras nad garażem 40m2. Będzie to zabezpieczenie na zimę, a później na to pójdzie wylewka.

 

Rozumiem, że taki palnik na dwie dysze: https://allegro.pl/palnik-gazowy-do-papy-dlugi-2-dysze-dekarski-960mm-i6799195247.html + butla na propan butan 11kg, jak do kuchenki będzie ok?

 

Reduktor i bezpiecznik nie potrzebne?

 

Czy używlaiście wałków dociskowych? Taki 6,5kg na długiej rączce kosztuje około 350zł, sporo jak na jednorazowy użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...