Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przepełnione szambo po 3 tygodniach


Recommended Posts

Mieszkasz niecałe dwa miesiące. Nie wiem, jak mieszkałeś wcześniej, ale może miałeś kanalizację i nie masz nawyków oszczędzania wody. Spójrz w tabelę http://www.wodoserwis.pl/rozporzadzenie.htm, 3-4 osoby bez nawyku oszczędzania można tyle wygenerować. Sprawdź wodomierze, jeśli je posiadasz. Może też przeciekać, jak napisano wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My 10m3 na msc rodzina 2+1, ale i tak jest lepiej niż w bloku, tam zużywaliśmy 12m3

 

Mi chodziło tylko i wyłacznie o pokaznie autorowi wątku że zapełnienie tekiego szamba jest w tym czasie możliwe. Nie wiem czy to dużo czy mało. Jakoś nigdy sie nad tym nie zastanawiałem.

 

Dla autora oczywiście mozliwe jest że coś do szmba wcieka. Najcześciej chyba to dziurą obok rury kanalizacyjnej - zbyt słabe uszczelenienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkamy w nowym domu od 1 stycznia :)

Szambo ma 10m3 i pod koniec stycznia było pełne. troche nas to zdziwiło ale myśle że nazbierało sie przez rok budowy. Dzis zaglądam i prawie 90%.

Czy to możliwe że do betonowego szamba jakoś dostaje sie woda?

Czego szukac i co z tym zrobic?

No a ile wody zużyliście przez ten czas? Bo to chyb oczywiste pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiesiłem sobie kartkę na lodówce gdzie zapisuję datę odpompowania szamba i stan licznika wody. Mam z tego korzyści: sprawdzam czy szambo nie przecieka, wiem kiedy wezwać szambiarkę bez częstego zdejmowania metalowych dekli.

Zużywam ok 10m3 wody miesięcznie, 4 osoby + córka na studiach która przyjeżdża na wolne, ale strasznie się brudzi i odrabia zaległości za czas kiedy jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkamy w nowym domu od 1 stycznia :)

Szambo ma 10m3 i pod koniec stycznia było pełne. troche nas to zdziwiło ale myśle że nazbierało sie przez rok budowy. Dzis zaglądam i prawie 90%.

Czy to możliwe że do betonowego szamba jakoś dostaje sie woda?

Czego szukac i co z tym zrobic?

 

Jest to niestety możliwe. Ja zamawiam szambiarę co 3 tygodnie (10m3). Czasem kilka dni dłużej, niekiedy niecałe 3 tygodnie. W domu 2 dorosłe osoby + trzecia dochodząca + trzylatek, który myje ręce zużywając 15 litrów wody i raz na jakiś czas dla zabawy odpala spłuczkę w kiblu + bobas (pralka chodzi non stop, zmywarka czasem dwa razy dziennie). Pierwszy sezon w domu i niestety jestem jedyną osobą, która odkręcając kran myśli o szambie. Reszta ma nawyki blokowe.

 

A tak na marginesie nie wykluczam, że gdzieś mi jeszcze wodę z gruntu szambo podbiera. Całe szczeście, że od nastepnego roku będzie kanaliza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my jesteśmy obecnie we dwójkę, szambo 8,8 m3 wystarcza na 3 tygodnie, czasem na 4, jeśli nie mamy dużo gości. Podobnie, jak JAnuszC, mam na lodówce kalendarz, na którym notuję zużycie wody i wybieranie szamba.

jeśli policzysz, że dwie wanny wody to 100 litrow, to 4 osobowa rodzina zuzywa 6 metrow wody miesięcznie wylacznie na mycie. 4 osoby x 5 litrów x 4 razy x 30 dni to 2,4 metra na splukiwanie toalety. a pranie? zmywanie?

w wodociagach, przy liczeniu prognoz, liczą 5 m3 /os./mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli policzysz, że dwie wanny wody to 100 litrow,.

 

To tak niesamowicie delikatnie. Miałem akwarium 60 l i nie wyobrażam sobie aby się w nim wykąpać :wink: . Przed chwilą policzyłem ile około m3 ma moja wanna (180cm długości i raczej z takich głebokich), pomnozyłem liczbą napełnień/doba (kąpiemy się codziennie - a to wcale nie jest standard w XXI wieku), dodałem dzieciaki i przestałem się dziwić, że zimą czasem 10m3 starczało nam na 2 tygodnie (latem raczej się prysznicujemy).

 

Na marginesie to jakoś drogo nam to mieszkanie w domku wychodzi porównując średnie forumowe :wink: . Gazu kotłujemy jak zakład przemysłowy (porównywałem z watkiem "ile gazu zużyliście....") szambo 10m3 na 2 do 3, max 3 z małym kawałkiem tygodni - (przeglądałem watki w archiwum i nikt się nie przynzaje do takich wyników - a podliczajęc same wanny tyle nam wychodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...