Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolowanie styropiwanem od dolu garazu - jest sens ?


Recommended Posts

Witam

Zastanawiam sie, czy jest sens izolowac od dolu garaz styropianem.

Z jednej strony niby jest on caly ocieplony i sie w nim grzeje, ale z drugiej temp utrzymywana w garazu to powiedzmy 10 st, a ziemi od dolu moze miec cos rzedu 6. Czy wiec lepiej pobierac cieplo z tej ziemi czy izolowac sie od niej ?

Teoretycznie, ponizej tych teoretyczncyh 6 stopni na dworze, izolacja jest wada bo nie pobierzemy ciepla z ziemi. Miedzy 6-10 stopni na dworze, ten styropian by sie przydal. Powyzej 10 stopni - chyba nie ma znaczenia czy jest czy go nie ma - temp w garazu i tak bedzie taka jak ma byc.

O czyms nie pomyslalem ? Bo biorac pod uwage, ze wszedzie ten styropian do garazu sie daje to cos musialem pominac w rozumowaniu ....

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ocieplony. ale jakie to ma znaczenie ? Ocieplenie garazu nie dogrzeje - i tak trzeba grzac.

Poruszylem troche inny temat.

Tak sa przeciez tez robione np studnie wodomierzowe. Idea jest prosta : od dolu dziura od gory ocieplenie. I studnia nie zamaznie - ten 1-1,5 m pod ziemia zawsze bedzie powyzej +0 wiec studnia sie ogrzeje. Czemu nie mzona tak z garazem ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczono mnie, że ciepło przechodzi z cieplejszego ośrodka do zimniejszego. Wiec jak mam to rozumieć: pobieranie ciepła z ziemi. Skoro w garażu jest ok. 10st. a w ziemi ok. 6st, to raczej masz dalej straty ciepła na ucieczce do gruntu. Ja dałem styropian, bo: primo - posadzka jest wtedy pływająca i cichsza, secundo - styropian jest tańszy od takiej samej ilości betonu w jego miejsce, tercio - wierze, że stanowi tu pożyteczną izolację termiczną, zwłaszcza dla rur wodociągowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciane miedzy garazem a domem mam ociepona.

chcialem jeszcze ocieplic sufit w garazu, ale sobie odpuscilem i poloze wiecej nad garazem w pokoju.

 

Czyli nie ma co dywagowac i klasc to ocieplenie od dolu ? Tylko gdzie jest blad w moim rozumowaniu ?

 

Fanbtom

dupne rozwiazanie z większą ilością styro w posadzce

oprócz TB i kopułotwórcy, wszyscy zalecają ocieplenie od strony zimniejszej;

a tak możesz mieć wykraplanie pw i w konsekwencji pleśń na styku ściana strop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawałem styropianu (obawiałem się uginania/siadania podłogi pod dwoma samochodami)

Mam garaż doklejony do domu, nad nim jedynie strych na graty. Między domem a garażem jest kotłownia. Będzie mały grzejniczek pod oknem w razie wielkich mrozów.

Słyszałem opinię że dla samochodów jest lepiej jak maja chłodniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciane miedzy garazem a domem mam ociepona.

chcialem jeszcze ocieplic sufit w garazu, ale sobie odpuscilem i poloze wiecej nad garazem w pokoju.

 

Czyli nie ma co dywagowac i klasc to ocieplenie od dolu ? Tylko gdzie jest blad w moim rozumowaniu ?

 

Fanbtom

dupne rozwiazanie z większą ilością styro w posadzce

oprócz TB i kopułotwórcy, wszyscy zalecają ocieplenie od strony zimniejszej;

a tak możesz mieć wykraplanie pw i w konsekwencji pleśń na styku ściana strop

 

No tak - sluszna uwaga.

Tylko juz musze tak zostawic bo za ozno sie obudzilem. Od kilku dni juz tynk nawet lezy na suficie. Mam nadzieje, ze nei ebda az tak duze roznice tem aby woda sie skraplala

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...