Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Można kupić też odkurzacz gdzie jednostka napędowa turbina jest osobno, a zbiornik z separatorem osobno.

No to właśnie na tym polega "SPLIT", że jest jednostka napędowa osobno. Cały czas pytam o SPLIT:

https://aerovac.pl/product/vacu-maid-split/#general

A z tej ostatniej wypowiedzi wynikałoby, że jednak masz kompaktowy np. taki:

https://aerovac.pl/product/odkurzacze-kompaktowe-vacu-maid/#general

. Poza tym ceny odkurzaczy przez ostatnie kilka lat poszły w dół. Pytam kogoś, kto używa SPLITa.

 

Bazując na tych wypowiedziach (nie wiadomo które są płatne trolle)

https://www.ceneo.pl/76182061#tab=reviews

to nieciekawie się przedstawia sprawa siły ssania. Te komentarze są sprzed 7 lat, a to oznaczałoby że były już wtedy Splity.

Głośna praca nie jest dla mnie problemem, bo odkurzacz będzie w piwnicy. Może być głośny, brzydki, wyrzucać brudne powietrze na zewnątrz byle by był mocny.

Instalator odradza mi SPLIT, jako że są słabe. Mówi, że lepiej wziąć kompakt.

Edytowane przez Lew2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Zaczynam powoli myśleć o zakupie jednostki OC

Na dzień dzisiejszy operuje na odkurzaczu jezdnym z filtrem wodnym ze względu na alergie córki , ale mycie i noszenie go po schodach jest bardzo uciążliwe .

W temacie wogle się nie znam.

Liczę na Waszą pomoc.

Dom 196 m2, ogrz.gaz.

Duży garaż w którym Pan mąż urzęduje każdego dnia

Duży pies mający prawo biegania tylko na parterze , ale w większości czasu siedzi na zewnątrz plus wiatrołap -chyba mu tam najchłodniej-plus dwa koty czasem wchodzące do domu

Początek instalacji zaczyna się w garażu na ścianie dzielącej do wiatrołapu (w wiatrołapie brak gniazda czego żałuje bo już teraz widzę ze tam najwiecej mam sprzątania.

3 gniazda jedno w kuchni pod zlewem, drugie w salonie ,trzecie u góry na holu.

Poszukuje jednostki odkurzajacej , nie musi mieć światełek i tych wszystkich bajerów.

Nie chce tez biegać z wężem góra dół .Mam bardzo mało czasu -praca zawodowa,bliźniaki,psy koty ,ogród warzywny i zostaje -10 czasu dla siebie .Wiec muszę usprawnić wszystko do najwygodniejszej,najszybszej opcji sprzątania -a jest tego sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam

Jak wiesz u mnie jest zainstalowany VacuMaid S 1570, to dobra i cykloniczna jednostka - jak dotąd się sprawdza(5 gniazd i 3 szufelki).

Ale ostatnio zainstalowałem i uruchomiłem SuperVac 70 - Hayden (cyklon z workiem filtracyjnym) i muszę przyznać, że jak na taki obiekt( 9 gniazd) wręcz rewelacja.

Nie ma wodotrysków typu wyświetlacz z manometrami podciśnienia , czy ilością przepracowanych godzin czy mocą w Air-Watach. Po prostu odkurzacz z bardzo dobrą mocą ssącą w dobrej cenie i cichym silniku.

Takiego odkurzacza nie wstyd polecać - ma odkurzać i być "mocny" , a nie udawać , że pracuje. Płaci się za to co ma wykonywać pracę a nie dodatki.

Czy mogę polecić mój domowy wybór VacuMaid - tak jak kiedyś pisałem skoro odkurza i jest do tego dobry , a opróżnianie worka polega na odpięciu dwóch klamer i wymianie typowego worka na śmieci w zbiorniku - to jestem zadowolony i wybór padł by na ten sam sprzęt.

[ATTACH=CONFIG]433557[/ATTACH]

 

witam citymagic - przegladam forum bo sam mysle czy w koncu nie zalozyc OC - moi rodzice maja juz 22 lata i sa zadowoleni z VacuMaid i przegladajac ten watek zaciekawila mnie jedna sprawa - na zdjeciu,ktore wkleiles powyzej z Hayden 70 po lewo od dokurzacza na rurze jest puszka - co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyczny tłumik dźwięku. Mam sąsiadów i nie chciałem, aby zbyt głośno słychać go było na zewnątrz bo niekiedy odkurzam dużo po 22.

 

ale to jest na rurze ssacej (po lewej) - taka okragla puszka z szarym kablem... to chyba nie tlumik...ten w czerwonym kółku

 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez .:Paco:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Panowie i Panie;)

 

Może mi doradzicie co wybrać niemniej zanim podam dane - trochę poczytałem ten i inne watki i tak się zastanawiam czy nie za dużo jest chwilami wymagane od odkurzacza centralnego bo chyba powinno to być w miare proste urzadzenie, ktore ma za zadanie tylko odkurzac (bez jakies bajerow jak wyświetlacze, wifi itd). Takie, ktore dobrze ciagnie, potencjalnie jest ciche (ale to zalezy od miejsca montazu) i jest dobrze wykonane = nie popsuje sie za chwile, jest dlugo na rynku i ma rzeczywisty serwis oraz finalnie latwe w obsludze - a to jak filtruje i wyrzuca kurz na zewnatrz to nie ma znaczenia wazne aby brud pozostal w pojemniku - czy moze sie myle?

 

Co do moich warunkow to mam:

- 1 gniazdo w piwnicy - ok 7m od odkurzacza

- 3 gniazda na parterze (w tym jedno w garazu) + szufelki - najdalsze ok 19m od odkurzacza (19 m to najdalsza nitka z odnogami do pozostalych)

- pietro 3 gniazda - najdalsze 15,5m od odkurzacza

w sumie ok 67,5m instalacji . Co do instalacji mam zrobiona na standardowych bialych rurach, gniazdek jeszcze brak

 

Myslalem o

Vacuflo - TC588QX (albo odpowiedniku Vroom choc nie do konca znam miedzy nimi roznice) - o ile ma 10 lat gwarancji to marka ta kiedys zniknela z rynku teraz znow wrocila poki firma w Lukowie ma sily i checi rozprowadzac i propagowac ja na rynku (jak firma sie wycofa to moze byc problem)

Hyaden 70 ewentualnie 80 (firmy cyclovac) - proste, wydaje sie mocne odkurzacze, czesto za "polowe" ceny z 5 letnia gwarancja

poczciwy vacumaid split (rodzice maja od ponad 20 lat i im smiga) tyle,ze mam wrazenie,ze za slaby

 

Co o tym myslicie i zaproponujecie - czy nie za slabe/mocne? Moze jakies sensowne propozycje?

 

...jeszcze mysle czy daloby sie obsluszyc tak aby mozna bylo odkurzac jednoczesnie na parterze i pietrze?

Edytowane przez .:Paco:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dzień dobry,

 

Czytam forum od dawna ale dziś jest ten dzień, kiedy w końcu musiałem założyć konto, żeby zapytać - bo stoję pod ścianą i nie wiem co dalej.

 

Szukam od kilku dni odkurzacza centralnego (116 mkw powierzchni, parter i piętro, dwa gniazda w ścianach + szufelka + chcę gniazdo w garażu, gdzie będzie jednostka - w domu jeden zwierzak - włochaty).

 

Doktoryzuję się co kupić, rozmawiam z instalatorami i jestem już z tego głupszy niż mądrzejszy - zwłaszcza po wątkach na forum, gdzie głównie napierniczają się między sobą przedstawiciele różnych dystrybutorów, dokopując sobie intensywnie na temat jakości tego, czy tamtego.

Dla mnie nic z tego nie wynika prócz tego, że konkurenci leją się w niewybredny sposób.

 

Zacząłem swoje rozważania od Beam 625, fajnie wygląda i terefere - ale...

Gryzłem się trochę, bo mam w domu ultrasilencera i uważam, że ten kto zaprojektował do niego rurę i tzw. szczotkę uniwersalną powinien się smażyć w piekle - nienawidzę tego dziadostwa, a to co jest przy Beam jest dosyć podobne. U mnie rura ciągle się zagniata, a szczotka do wszystkiego jest totalnie do niczego i stale wypada bo szybko się wyrobiła.

 

Myślę, może Beam będzie jednak lepszy niż zwykły electrolux - no i trafiam na taki filmik -

- jakoś tak biednie z tym silnikiem i całością w urządzeniu za ponad 3500 zł. Słowem - electrolux mi już przeszedł.

 

Zacząłem przyglądać się Cyclo Vac - hmmm... Marka znana, urządzenia solidne ale cena nawet za dosyć podstawowy model mocno studzi zapał. Jasne - za jakieś 3500 - 3800 dostanę urządzenie z 10 letnią gwarancją ale...

 

Może lepiej wziąć Hayden SuperVac 70 - 5 lat gwarancji, a nawet jeśli silnik jest mniej trwały, to po 5 latach kupię nowy i wyjdzie mnie to ok 400 zł. W zakupie różnica pomiędzy urządzeniami to nawet 1500 zł + w Cyclo Vac, czy każdym innym droższym i tak trzeba będzie zrobić serwis i szczotki po ok. 5 latach - czyli dodatkowe koszty. Słowem wydawanie dodatkowo blisko połowy ceny SuperVac więcej za niby dłuższą żywotność chyba się nie broni.

 

Patrzyłem też na Profi - na allegro dużo się tego sprzedaje i na ogół relacja cena/jakość zadowala ludzi, choć jest sporo opinii że "bee i fuj" a do tego parametry ma na papierze inne a inne w rzeczywistości. Nie wiem czy w to wierzyć bo niektórzy tak twierdzący intensywnie zachwalają inne marki - przypadek? ;) Nie wiem jak to jest z silnikami w Profi - piszą że w części modeli są Ametek z bypass podwójna a nawet potrójna turbina - teoretycznie powinny więc ciągnąć jak należy.

 

Myślałem chwilę o Vacuflo - ale tu też sporo informacji o niższej niż kiedyś jakości i awariach, co dalej? Husky? Już chyba mi się nie chce.

 

Szczerze mówiąc mam lekko dosyć i zaczynam myśleć, że sobie odpuszczę. Z drugiej strony instalacja już czeka od roku na odkurzacz i trochę szkoda, a mój zwykły odkurzacz jak pisałem doprowadza mnie do furii. Kupiłbym najchętniej odkurzacz z instalacją na 8% VAT w swojej okolicy - ale myślę też o samodzielnej instalacji i zakupie z przesyłką. Tylko CO?

 

Byłbym więc wdzięczny za opinie użytkowników - zwłaszcza urządzeń w budżecie do 2500 zł - szczególnie np. Super Vac 70.

Edytowane przez Zibi70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Podpinam się pod temat.

Prośba o doradzenie jaki sprzęt zakupić do domu jednorodzinnego - 2 kondygnajce. Na poddaszu jedno gniazdko - odległość do najdalszego punktu ok 5-6 m, na parterze tak samo. Dodatkowo na parterze dwie szufelki - w wiartołapie i kuchni. Szufelki będą w cokole szafek - więc im niższe tym lepiej. Czy OC można stosować do sprzątania popiołu z kominka?

Nie znam się zupełnie na tych urządzeniach, a nie mam też czasu na doktryzowanie się, więc liczę, że podzielicie się Waszymi doświadczeniami.

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pozbywania się popiołu z kominka są specjalne odkurzacze, separatory w przystępnej cenie. Nie warto ryzykować żywotność OC.

Ja mogę polecić Asspilusa IZZY. OD 4 lat, bez problemowo użytkuję właśnie taki model. Bezproblemowa dostępność części to kolejny plus hiszpańskiego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

A ja mam pytanie trochę z innej beczki.

 

W domu mam przygotwane rury pod OC i od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem, ale są inne priorytety.

Ale tak ostatnio zacząłem się zastanawiać nad porządnym odkurzaczem bezprzewodowym. OC miałby być tylko jako dodatkowy - górę i dół odkurzają odkurzacze automatyczne. Ale potrzebuję czasem na szybko odkurzyć wiatrołap, kuchnię czy schody.

 

Do auta używam karchera NT. Ma ktoś porównanie i może napisać jakie są plusy OC wględem bezprzewodowego odkurzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Panowie i Panie;)

 

Może mi doradzicie co wybrać niemniej zanim podam dane - trochę poczytałem ten i inne watki i tak się zastanawiam czy nie za dużo jest chwilami wymagane od odkurzacza centralnego bo chyba powinno to być w miare proste urzadzenie, ktore ma za zadanie tylko odkurzac (bez jakies bajerow jak wyświetlacze, wifi itd). Takie, ktore dobrze ciagnie, potencjalnie jest ciche (ale to zalezy od miejsca montazu) i jest dobrze wykonane = nie popsuje sie za chwile, jest dlugo na rynku i ma rzeczywisty serwis oraz finalnie latwe w obsludze - a to jak filtruje i wyrzuca kurz na zewnatrz to nie ma znaczenia wazne aby brud pozostal w pojemniku - czy moze sie myle?

 

Co do moich warunkow to mam:

- 1 gniazdo w piwnicy - ok 7m od odkurzacza

- 3 gniazda na parterze (w tym jedno w garazu) + szufelki - najdalsze ok 19m od odkurzacza (19 m to najdalsza nitka z odnogami do pozostalych)

- pietro 3 gniazda - najdalsze 15,5m od odkurzacza

w sumie ok 67,5m instalacji . Co do instalacji mam zrobiona na standardowych bialych rurach, gniazdek jeszcze brak

 

Myslalem o

Vacuflo - TC588QX (albo odpowiedniku Vroom choc nie do konca znam miedzy nimi roznice) - o ile ma 10 lat gwarancji to marka ta kiedys zniknela z rynku teraz znow wrocila poki firma w Lukowie ma sily i checi rozprowadzac i propagowac ja na rynku (jak firma sie wycofa to moze byc problem)

Hyaden 70 ewentualnie 80 (firmy cyclovac) - proste, wydaje sie mocne odkurzacze, czesto za "polowe" ceny z 5 letnia gwarancja

poczciwy vacumaid split (rodzice maja od ponad 20 lat i im smiga) tyle,ze mam wrazenie,ze za slaby

 

Co o tym myslicie i zaproponujecie - czy nie za slabe/mocne? Moze jakies sensowne propozycje?

 

...jeszcze mysle czy daloby sie obsluszyc tak aby mozna bylo odkurzac jednoczesnie na parterze i pietrze?

 

Paco, marka Vacuflo nigdy nie znikneła z polskiego runku, poprostu zmienił się dystrubutor jak to w świecie większy zjada mniejszego :) - wszystkie firmie Włacznie z Cyclovac czy Vacu-maid są dystrybuowane przez mniejsze lub większe firmy - działamy już 12 lat i mamy ciagłe wzrosty a to dzięki niezawodności naszych sprzętów :) To firma Vacuflo wyznacza trendy w systemach centralnego odkurzania.

 

Co do jednostek - to tak jakbyś porównywał traktor do samochodu ( nie moówię ktory jest który ) - jeden ma szybko jechać ale nie zaora pola, drugi ma orać ale wolno jeździ.

 

Vacuflo to jednostka z pełnym cyklonem - silnik 7,2" - jeden z największych na rynku i wytrzymalszych. Cena tych modeli w każdej firmie czy Vacuflo, czy Cyclovac czy vacu-maid jest bardzo podobna - ale tylko vacuflo ma ruch cykloniczny CFT - reszta to namiastka prawdziwego cyklonu - to jest moja opinia - ale fakt jest taki że Vacuflo wymyśliło ruch cykloniczny - pozostali go probowali kopiowac.

 

Hayden 70 czy 80 to jednostka z filtrem materiałowym - gorszym niż Cyclovac + worki jednorazowe - za mniejsze pieniądze i z 10 letnia gwarancją masz polska firmę Profi - tutaj nawet dystrybutorzy polecają iść w Cyclovac ( dużo droższy ) niż wybierać tanią wersję ze względu na silnik - tutaj małe silniki w porównaniu z Profi gdzie masz pełnowymiarowy by-pass domel taki jak w Beam. W mojej opini wybieranie jednostki na worki jednorazowe - to jakas porażka w tych systemach - owszem producenci chwala się ze mozna bez worków - ale finalnie pozostaje nam trzepanie filtra co miesiać albo wyrzucać worki raz na 3 miesiące.

 

Vacumaid - robi naprawdę dobre jednostki nastawione na żywotność - wiadomo dostajemy mniejszą moc, wolniej kręcący się silnim dzięki temu są żywotniejsze - ale mają też modele z bardzo potężna siłą ssącą - tutaj chyba split - ale Uwaga - split nie oznacza większej mocy - to porostu inny rodzaj montażu / dystrybucji odkurzacza - moc zalezy od urządzenia - jedni Pakują w jedno opakowanie - inni w dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie trochę z innej beczki.

 

W domu mam przygotwane rury pod OC i od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem, ale są inne priorytety.

Ale tak ostatnio zacząłem się zastanawiać nad porządnym odkurzaczem bezprzewodowym. OC miałby być tylko jako dodatkowy - górę i dół odkurzają odkurzacze automatyczne. Ale potrzebuję czasem na szybko odkurzyć wiatrołap, kuchnię czy schody.

 

Do auta używam karchera NT. Ma ktoś porównanie i może napisać jakie są plusy OC wględem bezprzewodowego odkurzacza?

 

Testujemy atualnie u siebie i naszych klienów odkurzacze Pionowe - tutaj jeżeli chodzi o pionowy - to zastępuje on włąsnie robota - zmiotkę i szufelkę - sprawdza się fajnie do sprzątnia na szybko podłogi. Schody zaczynają się np kiedy chcesz posprzątać szufladę w kuchni lub schody - niestety ale jego zaletą/wada jest to że siła ssąca jest 0 a to co zbiera smieci to elektrycznie napędzana rolka na szczotce.

 

Odkurzenie rogów czy większych smieci sprwia już problem

 

Smieci - tak jak z robota ( chyba ze masz z automatem ) - wysypujesz co 2-3 dni, filtry co 2 tygodnie.

 

Testowałem:

 

Ph****a - nie polecam - 3/10

Chińczyka - nie polecam - 3/10

 

Aktualnie czekam na Daysona - jestem ciekawy porównania

 

Nie namawiam na OC, bo zaraz powiedzą ze sprzedaje to namawiam. Ale sprawa wygada tak że mając robota/odkurzacz pionowy - musisz w domu mieć coś co go wkońcu odkurzy - czyli odkurzacz tradycyjny lub odkurzacz centralny - i tutaj historia ludzkości zatacza koło - dlaczego powstał odkurzacz centralny i jakie są jego przewagi nad odkurzaczem tradycyjnym.

 

Odkurzacz Pionowy - zastąpi lub wspomoże robota - jeżeli nie chcesz czekać na to aż on się obudzi i coś sprzątniesz łapiesz za pionowaca i sprzątasz to w 5 sek.

 

 

Może żyję trochę innym trybem ( szybszym ) ale najwiekszym minusem tych rozwiązań wg mnie jest CZAS, niestety ale wszystko kosztuje czas - obsługa robota to 20 min w tygodniu, obsługa pionowca - 20 min w tygodniu ( a to się zanie, a to włosów nazbiera, a to się zakręcą na rolce, oprożniasz pojemnik - wyspiąsię smieci z niego ) - i jak sobie to policzysz to wychodzi rocznie - 37h rocznie, po 10 latach miał byś dodatkowe 15 dni zyczia +- - to są moje luźne obliczenia.

 

Jak dodać do tego czas pracy i żywotność tych sprzętów - za firmę P któa wyzioneła już ducha zapłaciłem 1200 zł po 2 latach użytkowania

 

 

Dla przykładu odkurzacz centralny - nawet najtańszu to obsługa 2 razy do roku po 30 min tak maksymalnie a są takie ktore obsługujesz 10 min/12 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potrzebuję czasem na szybko odkurzyć wiatrołap, kuchnię czy schody.

 

Do odkurzania "na szybko" wiatrołapu czy kuchni idealnie sprawdza się rozwiązanie typu Walyflex albo droższy Vroom. Masz urządzenie pod ręką, bierzesz i odkurzasz. Jakbyś miał rozkładać rurę to już nie jest "na szybko". Tylko pytanie - jeśli masz już rozciągniętą instalacje to czy masz podejścia pod takie urządzenia.

 

Olbrzymią przewagą OC nad zwykłym odkurzaczem jest moc ssania. Jak odkurzam podłogę OC, to wystarczy że raz przejadę w jakimś miejscu i wiem, że jest tam czysto, nie muszę jeździć 2-3 razy jak normalnym odkurzaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. potrzebuję pomocy przy wyborze jednostki. Mój dom to 180m2 i 25 garaż, 5 gniazd i około 50 m instalacji. Najlepiej jakby OC miał przy sobie dodatkowe gniazdo do odkurzania w garażu bo tam będzie wisiał. Dwie rury, najlepiej 7 i 9m lub coś podobnego. Zastanawiam się nad tym https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-centralny-supervac-hayden-70-decovac-7534575629?reco_id=39eb42c0-505a-11eb-a370-b026284c7730&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017 ale ta cena trochę mnie zastanawia czy nie będzie to jakaś lipa no i niema gniazda przy sobie. Kwota jaką mogę przeznaczyć to tak do 3500. Z góry dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...