Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy odkurzacz centralny...?  

232 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy odkurzacz centralny...?



Recommended Posts

Gość bartifan
Kochani. Niestety większość odkurzaczy na rynku ma filtr "typu HEPA", a nie HEPA. To,że na urządzeniu jest piękny i widoczny napis: HEPA nie oznacza do końca prawdy. Trzeba czasem dokładnie wczytać się w dołączoną do niego książeczkę! Niestety nikt mnie nie przekona do tego,że mając odkurzacz z workiem i nawet pięcioma filtrami będę miał w domu czyste powietrze! Worek jest zawsze siedliskiem zarazków,roztoczy itp. I tak jak pisałem wcześniej, worek się zalepia kurzem i nie ma przepływu powietrza, a moc silnika dużo nie da, bo nie jest tu potrzebne ssanie, tylko dobry przepływ powietrza,który w worku się bardzo szybko kończy. Dla porównania: Rainbow ma moc silnika 850 W., a przepływ powietrza 2500 l/min i... wszystko leci do wody! Więc jak widzicie nie jest potrzebna duża moc silnika,aby był przepływ. Ale w odkurzaczu,gdzie jest worek,5 filtrów to zrozumiałe,bo przecież musi ten silnik przepchać kurz,aby lekki przepływ powietrza był.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 months później...

Proszę o pomoc w decyzji odkurzacz centralny czy AEG !!!!!!!!

 

Proszę o pomoc w decyzji odkurzacz centralny czy BOSCH !!!!!!!!

 

Proszę o pomoc w decyzji odkurzacz centralny czy ELECTROLUX !!!!!!!!

 

Proszę o pomoc w decyzji odkurzacz centralny czy PHILIPS !!!!!!!!

 

Proszę o pomoc w decyzji odkurzacz centralny czy .........

 

Dorot, poczytaj poprzednie posty o odkurzaczach centralnych jako takich. A sama marka odkurzacza raczej nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeeeeezu, kobito :( :(

Zapmnij o Kirby. Przecież to wydatek rzędu ok. 10.000 PLN.

A centralny to ok 5.000.

Jak chcesz mieć w domu młockarnię podczas działania której nie będziesz w stanie mysleć, usłyszeć dzwonka do drzwi lub telefonu to polecam.

A wniesienie tego czegoś po schodach - traaaagedia. :o :(

Moi rodzice kupili i do dzisiaj płaczą, tzn. najbardziej płacze pani, która sprząta. Sam kiedyś wnosiłem go po schodach i przysięgłem sobie, że po raz ostatni.

Tera mamy przemiłych sąsiadów, którzy prezentowali nam centralny i jest suuuupeeeeer. Już zamówiłem rozprowadzenie instalacji.

Sam użytkowałem taki odkurzacz wielokrotnie i uważam, że nie sobie równych.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w decyzji odkurzacz centralny czy AEG !!!!!!!!

 

Proszę o pomoc w decyzji odkurzacz centralny czy BOSCH !!!!!!!!

 

Proszę o pomoc w decyzji odkurzacz centralny czy ELECTROLUX !!!!!!!!

 

Proszę o pomoc w decyzji odkurzacz centralny czy PHILIPS !!!!!!!!

 

Proszę o pomoc w decyzji odkurzacz centralny czy .........

Dorot, poczytaj poprzednie posty o odkurzaczach centralnych jako takich. A sama marka odkurzacza raczej nie ma znaczenia.

 

... To nie było śmieszne! :evil: Kirby to nie jest marka odkurzacza centralnego, to amerykański kombajn do sprzątania. Na łamach forum jest mnóstwo postów na temat odkurzacza centralnego (wszystkie przeczytałam), a mnie interesuje informacja użytkownika urządzenia Kirby

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako byly prezenter Rainbow poleclabym przy wyborze Kirby czy Rainbow - oczywiscie Rainbow :)

Ale biorac pod uwage koszty i to co tutaj dowiedzialem sie o odkurzaczach centralnych hmm.... chyba zaoszczedilbym i jednak rury w scianach sobie zrobil

Nie mam tego dylematu gdyz mam Rainbow 12 lat i jestem wciaz z niego zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeeeeezu, kobito :( :(

Zapmnij o Kirby. Przecież to wydatek rzędu ok. 10.000 PLN.

A centralny to ok 5.000.

Jak chcesz mieć w domu młockarnię podczas działania której nie będziesz w stanie mysleć, usłyszeć dzwonka do drzwi lub telefonu to polecam.

A wniesienie tego czegoś po schodach - traaaagedia. :o :(

Moi rodzice kupili i do dzisiaj płaczą, tzn. najbardziej płacze pani, która sprząta. Sam kiedyś wnosiłem go po schodach i przysięgłem sobie, że po raz ostatni.

Tera mamy przemiłych sąsiadów, którzy prezentowali nam centralny i jest suuuupeeeeer. Już zamówiłem rozprowadzenie instalacji.

Sam użytkowałem taki odkurzacz wielokrotnie i uważam, że nie sobie równych.

 

pozdrawiam

Serdeczne dzięki za dobrą radę, to prawda że spokój sąsiadów trzeba szanować jak swój własny. :wink: Do wczoraj byłam pewna, że założymy sobie w domu centralny, ale był u mnie gość, który zupełnie pomieszał mi w głowie. Pokazał ile kurzu siedzi w świezo wypranych Karcherem sofach, że już sama nie wiem!

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego dylematu gdyz mam Rainbow 12 lat i jestem wciaz z niego zadowolony

Jareko, nie odbierz tego bezpośrednio, ale napisać muszę. Miałem Rainbow-a 3 lata i co? Ano to:

- pękła i końcówka do odkurzania wykładzin,

- złamałem część do szczelin,

- i pękł mi pojemnik na wodę.

Jak wiesz wszystko wykonane jest z plastyku używanego do szyb w odrzutowcach

:o :wink: :-?

Pomijając fakt, że uzbrojenie i rozbrojenie trwa, jak dal mnie zbyt długo, zrezygnowałem z niego na korzyść ? Elektroluxa Silent. Jestem przezadowolony. Robiłem test z chusteczką, tak jak prezenterzy Rainbowa i wynik ten sam. A jaki cichy. Aha i ma filtr Hepa (antyalergiczny)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurni spoko - nie biore tego do siebie - moj bezawaryjnie dziala juz 12 lat - wiesz bajery w stylu rura laczaca jak w skafandrach astronautow i tym podobne... marketing i bajer - nigdy go nie stosowalem.

134 szt w ciagu 3 i pol roku sprzedalem i czesc l;ientow wrocila do mnie by kupic okna gdyz zaufali mi raz wiec czemu nie mieliby po raz kolejny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie urządzenie a Twoja osobowość :o :D

Pozdrawiam

Ale mnie do niego nie przekonal prezenter tylko zasada dzialania i koszta eksploatacji - ale nie zamierzam tu akcji propagandowej wszczynac czy na nowo dealerka sie zajac he he he. U mnie sie sprawdzil i d....pe dostal na kilku inwestycjach i budowie mego domu ze sam zdziwiony jestem ze jeszcze dziala. Ale to jeden z pierwszych z 92 roku - pozniejsze juz mialy gorsze rozwiazania (np. trzepaczki byly juz slabe i rozne dodatki - bardziej dla bajeru czy faktycznego pozytku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że najpraktyczniejszy jest tradycyjny odkurzacz może nie taki za 150...200 zł ale nieco lepszy. Kiedys był u mnie ludek i prezentował przez 2 godziny kirby'ego. Najbardziej z tej całej prezentacji podobała mi sie jego odpowiedź na moje pytanie. Ile kosztuje ten odkurzacz ? na to ten pan odpowiedział No wie pan.. co !!! to nie jest żaden odkurzacz to jest KIRBY :D :D :D .

Normalnie boki zrywać do dzisiaj się z tego smieje. A tak moim całkiem prywatnym zdaniem to handlowcy robia z tych odkurzaczy niewiadomo co jakies to takie nachalne okłamują z usmiechem i patrzac prosto w oczy aby tylko sprzedac to g......o . Jak sie bedą ci handlowcy rozwijać w takim tempie jak do tej pory to za jakis czas będziemy mieć w domach ołtarzyki a na nich beda stały odkurzacze :wink: :D :D :D

Pozdrawiam

P.S.

Dorot tak prywatnie to po prezentacji tego całego kirby to jest najzwyklejszy odkurzacz tylko bardziej niewygodny bo nie wejdziesz pod łózko (musisz go wtedy przezbrajać) nie ma zwijacza do kabla nie możesz do niego dokupić nic w normalnym sklepie (człowiek jest uzalezniony od łaski handlowców i ich zabójczych cen worków płynów itp) system prania suchą pianą kirby możesz sobie uprać czysty dywanik a nie wykładzinę w przedpokoju. Na moje oko to żadne pranie to jakiś taki wybielacz w pianie. Z wierzchu poprawi kolorki dywanu a w srodku w runie dalej bedzie syf. Czyli tak jak w ameryce z wierzchu ładne kolorowe opakowanie a w środku g.....o za duże pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienia z urządzeniem firmy Kirby? Proszę o pomoc w decyzji odkurzacz centralny czy Kirby!!!!!!!!

:roll:

pozdrowienia Dorot

 

Tak jak zwykle - dużo emocji wokół prostego urządzenia :). Ja używam Kirby od kilku lat (G5) i jestem zadowolony. Wprawdzie gdybym miał go kupić za normalną cenę (wtedy ok. 7 000) to chyba bym tego nie zrobił. Bez wdawania się w szczegóły transakcji, udało mi się go nabyć po koszcie ca. 3 800 PLN, co wydało mi się do zaakceptowania. A odkurzacz jest solidny. Myślę, że mocą ssania i trzepania nie dorówna mu żaden normalny a tym bardziej centralny odkurzacz. Przy centralnym ograniczeniem wytwarzanego podciśnienia jest długość rury (spadek ciśnienia) i tego się nie da przeskoczyć. W Kirby po prostu worek jest na stronie tłoczącej turbiny i po stronie ssącej występuje maksymalne możliwe do uzyskania przy tej mocy silnika podciśnienie. Jedyną zaletą centralnego dla mnie jest cicha praca.

 

Powodzenia w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
jeśli masz co tydzień do odkurzenia ok. 200 metrów kwadratowych ,tak jak ja, to tylko centralny. Jedyną rzeczywistą niedogodnością jest przenoszenie węża po schodach. Mam najmocniejszego Vacu Maida i jestem bardzo zadowolony. Kosztował razem z akcesoriami ,8 gniazdami i podłączeniem ponad 4 tyś, ale uważam,że warto było. I pamiętaj o szufelkach w wiatrołapie i kuchni; oczywiście jeśli jesteś jeszcze przed położeniem instalacji. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Myślę, że mocą ssania i trzepania nie dorówna mu żaden normalny a tym bardziej centralny odkurzacz. Przy centralnym ograniczeniem wytwarzanego podciśnienia jest długość rury (spadek ciśnienia) i tego się nie da przeskoczyć.

 

nie zauwazylem w mojej instalacji zadnej zauwazalnego spadku podcisnienia ...

podczas uruchamiania instalacji sprawdzilismy podcisnienie wytwarzana na wlocie do normalnego odkurzacza ( vacumetrem czy czyms tam ), potem podlaczylismy odkurzacz do instalacji i sprawdzilismy podcisnienie na najdalszym gniazdku ... nie bylo zadnych zauwazalnych roznic ...

i przez nic nie przeskakiwalem :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Myślę, że mocą ssania i trzepania nie dorówna mu żaden normalny a tym bardziej centralny odkurzacz. Przy centralnym ograniczeniem wytwarzanego podciśnienia jest długość rury (spadek ciśnienia) i tego się nie da przeskoczyć.

 

nie zauwazylem w mojej instalacji zadnej zauwazalnego spadku podcisnienia ...

podczas uruchamiania instalacji sprawdzilismy podcisnienie wytwarzana na wlocie do normalnego odkurzacza ( vacumetrem czy czyms tam ), potem podlaczylismy odkurzacz do instalacji i sprawdzilismy podcisnienie na najdalszym gniazdku ... nie bylo zadnych zauwazalnych roznic ...

i przez nic nie przeskakiwalem :wink:

 

pozdrawiam

Pytanie, czy podciśnienie sprawdzałeś przy prawie zamkniętym otworze ssącym, czy przy otwartym (duży strumień powietrza). Oczywiście przy przymkniętym spadek ciśnienia jest niewielki. Przy otwartym tym większy im większy strumień i dłuższa rura (zasady hydrodynamiki: ciśnienie hydrostatyczne i hydrodynamiczne). Tak czy inaczej maksimum mamy do dyspozycji jedną atmosferę (w przybliżeniu). Jeśli po drodze umieścimy worek na śmieci i długą rurę, to zostaje dużo mniej :). Nie chodzi mi przy tym o wykazywanie wyższości jednego rozwiązania nad drugim, bo być może podciśnienie odkurzacza centralnego jest wystarczające do wciągania paproszków z gładkich powierzchni :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy podciśnienie sprawdzałeś przy prawie zamkniętym otworze ssącym, czy przy otwartym (duży strumień powietrza). Oczywiście przy przymkniętym spadek ciśnienia jest niewielki. Przy otwartym tym większy im większy strumień i dłuższa rura (zasady hydrodynamiki: ciśnienie hydrostatyczne i hydrodynamiczne). Tak czy inaczej maksimum mamy do dyspozycji jedną atmosferę (w przybliżeniu). Jeśli po drodze umieścimy worek na śmieci i długą rurę, to zostaje dużo mniej :). Nie chodzi mi przy tym o wykazywanie wyższości jednego rozwiązania nad drugim, bo być może podciśnienie odkurzacza centralnego jest wystarczające do wciągania paproszków z gładkich powierzchni :).

 

nie wiem niestety jak dziala ten vacu cos tam ... on byl caly wsadzony do otworów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...