Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Domek nad Odrą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 373
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

no piękny piękny projekt

piękna miejscówka

piekny dom

 

mam pytanie - o ile chcesz podzielić się tym publicznie...

czy to ze dom ma byc pasywny podwyższyło cene projektu?

i jaki jest szacowany koszt wybudowania Waszego domu?

 

zostaję wiernym obserwatorem Waszego domu, bo jest on bardzo w moim guście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie to styropian, ale jeszcze dokladnie nie wiemy jaki... na pewno bedzie o grubosci od 20 do 25cm i parametrach od λRTQ=0,039 W/mK do λRTQ=0,029 W/mK :)

 

a wynika to z faktu, ze mamy dosc zroznicowana elewacje i w niektorych miejscach bedzie mniej, tam gdzie klinkier (min 20cm), a tam, gdzie goly tynk i imitacja drewna, bedzie wiecej (max 25cm). natomiast co do λ, to bedzie to kalkulacja czysto ekonomiczna.

 

posadzka, to 20cm styropianu posadzkowego, λRTQ=0,035 W/mK

 

natomiast dach, to 30cm welny mineralnej... ale jeszcze nie powiem Ci jakiej, bo tak daleko nie dotarlem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Piekny dom :) Te wizualizacje zapierają dech w piersiach! Wpadam od czasu do czasu do Was, poczytać, pooglądać i własnie zastanawiałam się czy Odra Was nie zaleje, ale widzę że jesteście bezpieczni :) My mieszkamy obecnie w Raciborzu więc wiemy co znaczy "wysoka" woda i tez przypatrywaliśmy się Odrze. Naszczęście od wczoraj opada :)

Pozdrawiamy i zapraszamy do Nas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nawet nie wystartowaliśmy z budową (pogoda i budowlańcy nie moga skończyć innej budowy), więc Wasza kuchnia powstanie szybciej. A że mam prawie identyczny układ, to pozwolisz, że odgapię, bo też rozważam takie właśnie uklady mebli i też kombinuję gdzie postawić lodówkę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
wiesz, miejsce jest naprawde piekne :) ja sie tam wychowalem i powiem Ci, ze ciekawie to tam bylo, ale w 97', jak brakowalo 40cm. ale teraz to pelen relaks... troche glupio sie czuje tak mowiac, bo zalalo naprawde sporo ludzi, ktorzy teoretycznie mieszkaja w bezpieczniejszych miejscach. ale moja gorka jest naprawde kapitalna miejscowka ;) u nas stresu nie ma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

kazda budowa to sztuka kompromisu :) konieczne jest zdefiniowanie tego, co jest dla inwestora wazniejsze, ale mimo to, zawsze zosteje cos, co mozna poprawic :) i jak bysmy tak poprawiali wszystko, zeby miec idealnie, to nigdy bysmy nie zaczeli budowy, bo do idealu byloby strasznie daleko :)

 

a tak na powaznie, to szafa nie musi miec okna, a w lazience jest przyjemniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...