Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki impregnat do drewna wybrać?


sedols

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 449
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Do wewn spróbuj woski dekoracyjne Osmo, np. transparentny 3111 daje super efekt. Nie przyjmuje żadnych plam i wilgoci, daje lekko jedwabisty połysk. Małe puszeczki, oczywiście trzeba wypróbować gdzieś w zakątku. Stolarze używają do schodów. Zrobiłem tym parapet i dechę na wieszak 3 lata temu i spokój. Żadnych plam czy zabrudzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam

Ja cały czas stosuje drewnochron w tematach impregnacji drewna nie narażonego na działania opadów natomiast na zewnątrz /elewacja ,konstrukcja ,płoty/polecam zdecydowanie XYLADECOR holzschutzlasur środek bardzo dobry, wydajny może wg niektórych trochę drogi ale co dobre musi kosztować.

Środek w dużej gamie kolorów nie tworzy żadnej powłoki wnika głęboko w drewno wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Chciałem zapytać o propozycję impregnacji półbala świerkowego. Wykonawca z gór położy tylko FOBOS M-4 (to jest w umowie) i twierdzi, że nic więcej nie jest potrzebne. Ale z góralami ciężko się rozmawia. Twierdza, ze tak będzie dobrze bo robi tak już od ponad 30 lat i nie chc słyszeć o niczym innym. Co polecacie poza Fobosem M4 na zewnatrz (albo zamiast) a co do wewnatrz? W łazience przewiduję płytki tylko na podłodze. Rozpoczecie składania domu we wrześniu. Dzięki za podpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie,

 

Szukam dobrego środka do zabezpieczenia belek stropowych. Najbardziej zależy mi na zabezpieczeniu miejsca w którym belki będą obmurowane ścianą nośną z betonu komórkowego. ( nie będzie do nich dostępu, jedno podejście )

 

Kupiłem dzisiaj 3v3 do drewna konstrukcyjnego czy to wystarczy ? Może zastosować coś jeszcze.

Chce to zrobić raz a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...