Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spadek ciśnienia wody C.O.


KŁOSY

Recommended Posts

Witam was

Od ok. dwóch tygodni obserwuję duże spadki ciśnienia wody w układzie ogrzewania. Mój piec ( immer gas ) zamyka zasilanie gdy ciśnienie spada pon. 0,5atm. Muszę uzupełniać co 12h. Urządzenie pracuje ok. 2 lat, dotąd musiałem uzupełniać wodę sporadycznie, raz na kwartał lub rzadziej. Wiem że znajomi posiadający piece innych marek też mają ten problem. Proszę o poradę co może być przyczyną i jak usunąć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak często musisz uzupełniać zład to na obecną sytuacje mają wpływ dwie rzeczy. pierwsza gówna sprawa to najprawdopodobniej masz gdzieś wyciek, mało możliwe by ubytek był na skutek otwarcia zaworu bezpieczeństwa - zauważył byś to na pewno. druga sprawa to, że im więcej wody dolewasz tym więcej wprowadzasz do niej gazów. zatem jeśli masz jakiś automatyczny odpowietrznik nie zakręcony odpowietrza on cały czas instalacje, co powoduje spadek ciśnienia.

 

by usunąć obecny stan potrzeba zlokalizować nieszczelność, nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabij instalację ponownie do np. 2 atm. i poobserwuj kilka- kilkanaście godzin na wyłączonym kotle i pompie cyrkulacyjnej.

Spadek ciśnienia będzie oznaczał, że masz wyciek.

Na zimnej instalacji łatwiej zauważyć, gdzie on następuje.

Przy instalacji gorącej, pracującej, woda wyciekająca kroplowo, powoli, może odparowywać na bieżąco....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda znika z instalacji - cudów nie ma. Musi gdzieś się podziewać. Mam nadzieję, że nie masz podłogówki...

Rozumiem, że nie dzieje się to np. po odpowietrzaniu instalacji, bo to normalne...Uzupełnianie co 12 h to jakaś porażka i na bank woda wycieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przepuszczały plastikowe korki (zaślepki zanim były baterie).

Przez 9 miesięcy dopuściłem 3 razy a bodajże raz spuściłem (skończył się gaz w butli i wychłodziła się instalacja i sprawdziłem ciśnienie na zimnej instalacji :) potem dopuściłem).

Tak to trzyma jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i okazało się że grzejniki zwyczajnie pordzewiały u dołu przy korkach i na łączeniach i puszczały wodę powoutku i ciśnienie spadało. Dopuki nie zaczęło ciec mocno nie mogłem tego znaleźć. Z tego co wszyscy instalatorzy mówili, szansa że rozłączyło się coś w podłodze jest praktycznie bardzo mało możliwa i mieli racje. Pomogła wymiana wszytkich grzejników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz naczynie przeponowe puste ???

jezeli naczynie jest puste ciśnienie znacznie wzrasta aż do granicy otwarcia zaworu bezp. , zawór wypusci daną ilośc wody następnie gdy niema zapotrzebowania na ogrzewanie kocioł stygnie i ciśnienie automat. wtedy spada poniżej potrzeb kotła ---- sprawdz naczynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...