Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Eh, wiem, ze to dopiero daje się wykorzystać gdy jest żar, a nie ogień.

 

Remix, ten Twój piekarni to czasem niezbyt dobry do pieczenia. Wiele ciast, chleb i mięsa lepiej smakują gdy się je piecze wolniej. Takie ekspresowe tempo bywa zabójcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Takie prawdziwe pieczenie jest wtedy, gdy ta cegła pieca ma ok 18 cm grubości. Pozwala to wtedy na stabilne i długie pieczenie w tej samej temperaturze. Potem to jeszcze trzeba ocieplić i wymiary szybują na tyle, że w domu nie ma miejsca na takie urządzenie.

Swego czasu pojawiły się takie kształtki na Allegro na taki piec i stoją one teraz u mnie pod wiatą i czekają aż się nimi zajmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, wiem, ze to dopiero daje się wykorzystać gdy jest żar, a nie ogień.

 

Remix, ten Twój piekarni to czasem niezbyt dobry do pieczenia. Wiele ciast, chleb i mięsa lepiej smakują gdy się je piecze wolniej. Takie ekspresowe tempo bywa zabójcze.

 

Czasami zbyt dobry;-) Wiem że nie wszystko w tej temperaturze się da i przypalenie bywa szkodliwe ale pizza też się piecze kilka minut;-) Pewne rzeczy się da na inne trzeba poczekać z dwie godziny od zakończenia palenia tylko wtedy robi się nocne pieczenie. Kiedyś ktoś mnie pytał czy grzeje, piecze czy przypala więc robi wszystko w zależności od czasu. Co do szkodliwości to kiełbasa z ogniska podobno też szkodzi i wędzenie podobno tyle że jak wędzonki zrobię sam to leżą i 3 tygodnie a wędliny ze sklepu sama wiesz ile.

Boguś u mnie grubość ścian piekarnika 12cm może wyłożę to jeszcze od środka płytką szamotową, całość zamknięta w obudowie i daje radę wymiary niestety dość spore ale jakoś pasowało mi zamiast ściany między salonem a schodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...