Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

"Moc jest to wielkość fizyczna określająca jak szybko dany obiekt jest zdolny wykonać pracę. Moc równa 100 watów mówi o tym, że dany obiekt jest w stanie wykonać pracę 100 dżuli w ciągu jednej sekundy" pierwsze lepsze źródło http://www.naukowiec.org/wiedza/fizyka/moc-fizyka-_1058.html już to pisałem moc dotyczy źródła czyli paleniska, silnika itp. Można by uznać szybę jako grzałkę i wtedy mówić o jej mocy ale była by to chyba troszkę abstrakcja.

 

Ale oczywiście,że chodzi o CZĘŚĆ mocy owyprodukowanej i oddanej przez palenisko właśnie przez szybę. Nie szyba ją produkuje, lecz wkład, ale przez nią wkład ja oddaje - na zasadzie promieniowania. Dwie szyby ograniczają tą moc.

 

Tą oddaną moc wyraża sie w kW.

Ona i czas przez jest przez szybę oddawana mówi o energii kWh, jaką dostarczyliśmy do pomieszczenia przez ta drogę.

 

Dlatego nie widze powodu, dla którego wypowiedż Zduna Darka miałaby być poprawiana.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale oczywiście,że chodzi o CZĘŚĆ mocy owyprodukowanej i oddanej przez palenisko właśnie przez szybę. Nie szyba ją produkuje, ale przez nią wkład ja oddaje - na zasadzie promieniowania. Dwie szyby ograniczają tą moc.

Ile razy to można pisać mocy się nie produkuje ani nie oddaje, urządzenie ma określoną moc czyli zdolność do wykonania określonej pracy w jednostce czasu, czy to takie skomplikowane. Zerknij proszę w podlinkowaną regułkę bo ja może źle to tłumaczę albo coś.

Ps. oczywiście cały czas mówimy o fizyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Tylko że wasz podstawowy (podstawówkowy) błąd w kombinowaniu, właśnie częściowo opisałeś. Moc to coś, co wkład posiada. Nie może jej oddać. Oddaje energie ze spalonego drewna... Wkład o mocy 10 kW odda ją za każdym razem inną w zależności od ilości i jakości opału + zdolności palacza. Czyli wkład działa dzis z taką mocą, jutro z inną. Ale oddaje ciepło. Moc może być od do, ale to nie oznacza ilości energii (dżuli) jaką wyemituje w poniedziałek czy wtorek... Skup się na zrozumieniu tego (filozoficznego jak się okazało:D) aspektu. Nie czuję się na siłach tłumaczyć, bo nie jestem psorem w szkole podstawowej, tylko samoukiem w szkole kominkowej.

 

Zamiast przyznać się do babola nadal brniesz....

Teraz trochę truizmów, żeby ć go przykryć ?

 

Zdanie "moc to coś, co wkład posiada" to rodzynek na Twoim torcie i chyba wystarczy, aby zakończyć ta dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy to można pisać mocy się nie produkuje ani nie oddaje, urządzenie ma określoną moc czyli zdolność do wykonania określonej pracy w jednostce czasu, czy to takie skomplikowane. Zerknij proszę w podlinkowaną regułkę bo ja może źle to tłumaczę albo coś.

Ps. oczywiście cały czas mówimy o fizyce.

 

 

Jeżeli palenisko 10kW przy jednej szybie w ciągu godzinie przekaże pomieszczeniu poprzez promieniowanie 3kW, a wyposażone z dwie szyby w ciągu tego samego czasu 2kW, to zmieni się oczywiście MOC tego sposobu przekazania ciepła.

 

Zmniejszy się strumień energii przekazywanej (emitowanej ) ta drogą.

Jaśniej nie potrafię.

A strumień energii to W

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli palenisko 10kW przy jednej szybie w ciągu godzinie przekaże pomieszczeniu poprzez promieniowanie 3kW, a wyposażone z dwie szyby w ciągu tego samego czasu 2kW, to zmieni się oczywiście MOC tego sposoby przekazania ciepła.

 

Zmniejszy się strumień energii przekazywanej (emitowanej ) ta drogą.

Jaśniej nie potrafię.

Prawda! Wystarczy...Az nadto.:) Z Tobą chwilowo szlus...;) Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli palenisko 10kW przy jednej szybie w ciągu godzinie przekaże pomieszczeniu poprzez promieniowanie 3kW, a wyposażone z dwie szyby w ciągu tego samego czasu 2kW, to zmieni się oczywiście MOC tego sposobu przekazania ciepła.

 

Zmniejszy się strumień energii przekazywanej (emitowanej ) ta drogą.

Jaśniej nie potrafię.

A strumień energii to W

Jeśli w ciągu tego samego czasu kluczowe słowo czasu to mówimy nie o mocy bo to będzie kW/h albo W/h. Przepraszam Cię ale nie rozumiesz tego co próbuje wyjaśnić Ci Piotr i tego co ja napisałem bo zaparłeś się na udowodnieniu niewiedzy innym i w ten sposób wypierasz to czego nauczyłeś się w szkole;-) Na początku pisałeś o momencie, pisałeś też że złego słowa użyłeś a ja uważam że nie tyle złego co niewłaściwego w fizyce będzie to delta t dalej to jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przyznaj się, co zażywałeś w sobotę, że do dzisiaj Ci "emituje"...?:D

 

Chodzi o kW. Już Ci kiedyś tłumaczyliśmy kW się ma, emituje się kWh

 

Przecież dobrze wiesz że klient który do nas przychodzi chce usłyszeć " ile kW "...... bo tak wszędzie słyszy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dobrze wiesz że klient który do nas przychodzi chce usłyszeć " ile kW "...... bo tak wszędzie słyszy ....

 

Wiem że to schemat, ale nie spodziewałem się że ludziska tacy niedouczeni. Lepiej jednak książek nie czytać. Nich leżą na pólkach. Same bzdury tam piszą:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie napisać jakie wkłady można w ten sposób podłączyć? (za pomocą klapy moritza decydowanie czy akumulacja czy tryb kotła). Jedyny mi znany to brunner np. HKD 2.2 sk. Innych kotłów umożliwiających obydwa tryby (akumulacji bądź kotła) nie udało mi się znaleźć...

 

To może któryś z tych ?

Schemat-1

http://i.imgur.com/nuuXthL.png

 

Schemat-2

http://i.imgur.com/OnkMN4n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Animuss ... obydwa schematy przedstawiają dokładnie taki sam typ odbiornika / pieca - jednokanałowy, wielozwrotny.

Z tym że pierwszy układ jest bardzo przesadzony jeżeli chodzi o liczbę zakrętów.

Generalnie obowiązuje zasada żeby przy "normalnym" ciśnieniu w kominie, oscylującym w granicach 15-20 Pa, nie przekraczać w zakrętach liczonych sumarycznie 1170 stopni. I to przy zaokrąglaniu narożników oraz ścian przegród kanału dymowego.

To wartości liczone na podstawie symulacji i modeli teoretycznych pieców.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

MD ... można tak podłączyć każde palenisko za pomocą adaptera, nakładki lub trójnika (nawet czwórnika) wyjściowego.

Ewentualnie zakupić (zamówić) palenisko piecowe polskiej produkcji z seryjnie montowanymi różnymi wyjściami lub dorabianymi na życzenie do konkretnej realizacji. Jest kilku producentów i w naszym kraju.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No chyba, że jest jakaś nakładka co by umożliwiła nagrzanie bufora 1000L

Ale to nie zależy tylko od samego odbiornika wodnego, tylko przede wszystkim od mocy paleniska. A w drugiej kolejności od dostosowanej do tejże właśnie mocy, nasady do paleniska dostosowanej.

Jak najbardziej takie paleniska i nasady do nich, są produkowane. W naszytm kraju również.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...