Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe forum - ZGRRROZA !!!!


Jarek.P

Recommended Posts

SIÓDMY RAZ USIŁUJĘ COŚ NAPISAĆ!!!

Idzie jak ... w deszcz!

 

Człowiek składa się głównie z przyzwyczajeń.

No, to... kopnęli nas tam, gdzie najbardziej boli! - W przyzwyczajenia!

Po co?

 

Tu nic nie jest na "swoim" miejscu!

Tyle, że ja już raz to samo przerabiałem.

Przy poprzedniej zmianie.

 

Mam wrażenie, że to super mądre, piękne i bardzo zaawansowane technicznie forum mnie zaczyna przerastać!

 

Komuś zależy na tym, żeby zostały tu jakie 2 dziesiątki informatyków budujących domy?

No, to ja ich pozdrawiam.

 

Adam M.

Witam!

Przygodę z nowym forum rozpoczynam od tego wątku.

Na dzień dzisiejszy obawiam się że będzie to niestety krótka przygoda. Choć może zarówno ja, jak i nowe FM się wzajemnie dotrzemy. OBY!

 

W pełni zgadzam się z tym co napisał Adam i wielu innych przedmówców wieszających psy na funkcjonalności.

Przed Świętami jak odpaliłem FM i wszędzie mi powyskakiwały błędy do starych linków dałem se siana.

Nie po to są Święta żeby się stresować jeszcze czymś takim.

Teraz widzę że przyczyną wszystkich błędów 404 była niespodzianka zgotowana przez Redakcję.

Skorzystam więc z możliwości podziękowania za tak absorbujący prezent.

 

Przestańcie narzekać. Nowe forum jest GENIALNE!

Już po wejściu na stronę, na której póki co nie można się zalogować, dostajemy genialną informację o trzech najaktywniejszych i trzech nowo-zapisanych użytkownikach.

To niezwykle cenna informacja - jak można było bez niej wcześniej żyć ? Ileż to się człowiek dowie z tego rankingu...

 

.To jest forum dla odkrywców i ludzi dociekliwych oraz pracowitych.

 

Jak to zostało ładnie już wyłuskane, informacje dostępne na dzień dobry są "niezwykle ważne"

Miedzy innymi dzięki nim odnoszę wrażenie ze nowe FM pretenduje do kategorii towarzyskiej (taka "Czatateria" w której można się ściskać i wymieniać OCHY i ACHY), a nie jak było do tej pory (przynajmniej w moim przypadku) do miejsca gdzie było można zasięgnąć konkretnych informacji w łatwy i przejrzysty sposób.

 

Przekopywanie się prze warstwy żeby coś wyłuskać jest na tyle zajmujące i wymagające skupienia że przestaje być przyjemnością.

A skoro strony FM przestają być przyjazne i chetne do "wspolpracy", to ja nie mam żadnego w tym interesu żeby na siłę tę "współpracę" uskuteczniać.

Zajrzę oczywiście za kilka dni zobaczyć czy coś się wyklarowało z sugestii przedmówców odnośnie funkcjonalności i spięcia w jedną całość "starego" i "nowego" FM

Mam nadzieję że tak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Często tu zaglądałam, czytałam, rzadziej pisałam. Jest to jedyne forum na którym się zalogowałam, uważałam, że warto! Forum Muratora to skarbnica wiedzy budowlanej, niestety zmiana spowodowała, że odechciało mi się tu zaglądać, nie wspomnę o pisaniu. Nowe forum, to jakaś pomyłka. Tak jak ktoś już pisał wcześniej - sporo nas (użytkowników) odejdzie. Czy taki był cel zmian?

 

Tak się zastanawiam, po co ulepszać coś, co było już dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam nad nową wyszukiwarką . Jak dla mnie to jest do bani,albo ja coś nie tak robię. Po pierwsze jak wpiszemy szukane słowo to wyników jest bardzo mało, na poprzednim FM np pewna nazwa firmy o której szukałem informacji w poniedziałek pojawiała się w ponad 200 wynikach, a na nowej odsłonie FM jest tylko 7 wyników, daje to do myślenia. Po drugie jeśli już jest wynik z szukanym słowem, to pokazuje cały temat w którym ono występuje, i tu się zaczynają schody ponieważ np szukane słowo pojawiło się w grupie Krakowskiej która ma ponad 1000 stron, a szukane słowo jest np na 677 stronie. Ja się poddaję, szukać na pewno nie będę chyba że wykonuję coś nie tak, w poprzedniej wyszukiwarce było od razu przekierowanie do strony i posta w którym jest poszukiwane słowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałam tu wczoraj- naiwnie myślałam,że cos się zmieni=poprawi. Nic z tego.

Nie lubię już tego miejsca. Szkoda, ze wraz z odejściem stąd strace kontakt z fajnymi ludźmi., których tu poznałam i których miałam nadzieję spotkać na zlocie, ale obawiam sie ,że szybko stad zniknę...

Daje sobie na luz. Idę na odwyk muratorowy.

Moze tu wróce - a moze nie .

Loguje sie straszliwie długo, nie widzę "swoich ulubionych" dzienników, stron i komentarzy. Mój link z odnosnikiem nie działa.

Nic nie jest tak przyjazne i oczywiste jak kiedyś.

Moze uznali,że ten portal zamienił sie w Nasza Klasę czy Sympatię i trzeba to zmienic? Moze? Moze niektórzy zbyt poczuli sie tu "u siebie" - mnie tez to czasami raziło, bo w końcu jest to portal budowlany a nie społecznosciowy i żeby ktoś mnie wysmiewał i obrażął, ze brak mi wiedzy technicznej w wątku technicznym i zadaję "głupie pytania", to juz przesada, a tak było :(

To jednak , brak przejrzystości, logiki, koniecznosć rozbudowania profili, konta znajomych (?!) , kontaktów (?!) i wolno ładujące sie forum (mam super szybki internet i firefoxa i nowiutki komp i czekam 5 min na wysłanie posta!!!!!!! ) to po prostu śmiech na sali! I... żenada...

 

Jestem bardzo-bardzo-bardzo rozczarowana. Ale to przecież nie koniec świata! :)

Jak murator straci tysiąc forumowiczów, znikną reklamodawcy i.... zniknie kasa ! Ostatnio przecież w co bardziej popularnych dziennikach otwierała sie reklama, a to są pieniadze. Jak własciciele zlikwidują dzienniki i odejda lub przejda do konkurencji, bedzie zbyt późno na refleksje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Saxxxnt

Jak czytam wypowiedzi niektórych forumowiczów to się zastanawiam czy są złośliwi czy leniwi ;)

Oczywiste jest że skoro jest zmiana skryptu to nie wszystko będzie takie same i nie które sprawy

wymagają uaktualnienia np. linki do dzienników i komentarzy. Samo forum jest w wersji BETA i

to może jest błąd bo widzę że większość narzeka że coś nie działa, nie przetłumaczone, inaczej

było na starym forum itd.Ludzie dajcie sobie i administracji trochę czasu.To nie jest forum

na którym jest 300 tematów i 20 użytkowników tylko bardzo duże forum z ogromną bazą danych.

Myślę że za tydzień wielu z was już nie będzie tak narzekać na wygląd i funkcjonalność.

Niektórym polecam zamiast czekać aż ktoś podsunie wam wszystko pod nos na tacy wysilić się

troszkę pochodzić po forum po testować wszystkie funkcje zajrzeć do każdego zakamarku nowego

forum i przyzwyczaić się powoli do nowego.Ja tak zrobiłem i mi się podoba.Dodam że stare było też

ok. ale na pewno mniej funkcjonalne.

Pozdrawiam leniwych krzykaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nasza -klasa czy forum budowlane? Bo nie rozumiem idei "znajomych"?

Ale jest też całkiem spora grupa osób przeszczęśliwych z dodania tych opcji

 

w poprzedniej wyszukiwarce było od razu przekierowanie do strony i posta w którym jest poszukiwane słowo.

To jest pierwszy niewybaczalny błąd - brak dostępu do wyników w postach

Drugi to cod CAPTCHA, który jest zupełnie nieczytelny - jako antyflood wystarczyłaby konieczność odczekania 15 sekund (na niektórych forach ten czas jest nawet odliczany w oddzielnym okienku)

 

A trzeci to już błąd po prostu standardowy - wyniki nijak się mają do tego, co jest na forum

Słowa 'admin' użyłem w ostatnich dniach co najmniej kilkukrotnie; szukałem teraz tych postów, by userowi nie pisać podpowiedzi od nowa - wyszukiwarka podała mi 7 tematów sprzed lat :(

Edytowane przez ponury63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wypowiedzi niektórych forumowiczów to się zastanawiam czy są złośliwi czy leniwi ;)

Oczywiste jest że skoro jest zmiana skryptu to nie wszystko będzie takie same i nie które sprawy

wymagają uaktualnienia np. linki do dzienników i komentarzy. Samo forum jest w wersji BETA i

to może jest błąd bo widzę że większość narzeka że coś nie działa, nie przetłumaczone, inaczej

było na starym forum itd.Ludzie dajcie sobie i administracji trochę czasu.

[...]

Niektórym polecam zamiast czekać aż ktoś podsunie wam wszystko pod nos na tacy wysilić się

troszkę pochodzić po forum po testować wszystkie funkcje zajrzeć do każdego zakamarku nowego

forum i przyzwyczaić się powoli do nowego.Ja tak zrobiłem i mi się podoba.Dodam że stare było też

ok. ale na pewno mniej funkcjonalne.

tylko widzisz nie jest celem każdego siedzenie i poznawanie nowego forum, poza forum jest dom, rodzina, praca inne rzeczy, które trzeba zrobić, o które na forum się tylko pyta... Ideałem byłoby gdybym mógł zrobić to co na starym forum, równie prosto, a dodatkowe rzeczy - OK, ale jak będę miał na nie czas...

 

Na pewno jest co najmniej parę fajnych rzeczy, na więcej fajnych nie mam czasu, jeśli wykorzystam 10% możliwości nowego forum - jak dla mnie OK, nie mam potrzeby integrowania forum ze swoim klientem poczty, kalendarzem, komórką... Nie mam nic przeciw temu chodzi tylko o to, żeby w tych podstawowych 10% było

to po co tu przychodzimy... Co mi przeszkadzało (a nie było IMHO nazbyt subiektywne ) - zgłosiłem, mam nadzieję, że będzie wzięte pod uwagę...

 

Odnoszę wrażenie, że osoby które były ukierunkowane na treść raczej są mało zadowolone, ze zmian są zadowoloni Ci dla których forum przestało być tylko forum a zaczęło być czymś więcej, czymś na kształt portalu społecznościowego;-) Tylko pytanie: czy ta zmiana profilu forum była zamierzona? Czy nikt o tym wcześniej po prostu nie pomyślał...

 

Co do wersji beta, to przykro mi to mówić ale to niestety mało profesjonalne :-( wersję beta można wprowadzić równolegle jako dodatkową opcję - i to nie tylko dla wybranej grupy, ale dla wszystkich, zajrzyjcie choćby na e-bok plusa, jest stary ale jednocześnie dostępny nowy, można obejrzeć przyzwyczaić się, potestować. Od beta testów są betatesterzy a nie użytkownicy, no chyba, że mówimy o projekcie studenckim a nie o poważnym portalu :-( O tym, że do końca w porządku nie zostało to zrobione świadczy choćby zapewnienie, że do wtorku stare linki zaczną działać, skoro zaczną, to dlaczego nie przesunąć uruchomienia nowego forum do wtorku? Ile mniej byłoby bałaganu, ile więcej sensownych komentarzy dotyczących tego co rzeczywiście nie działa? Bo pierwszego mijał termin? Tak czy inaczej znaczy, że zostało to zrobione na szybko, bez porządnego przygotowania - jak pisałem sytuacja do przyjęcia w przypadku prywatnego rozwiązania działąjącego np w sieci osiedlowej utrzymywanej z własnych środków przez kilku zapaleńców - ale to forum postrzegam w innej kategorii, dlatego uważam to wejście za wpadkę :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wysłać poprzednią odpowiedź musiałem się 2 razy logować, bo mi się sesja skończyła :-( zostawiam obie poprzednie wypowiedzi - pierwszą niepełną, bo to już kolejny raz kiedy ucina mi odpowiedź i muszę ją wysyłać po raz drugi (teraz już wiem i przed wysłaniem kopiuję treść do schowka więc drugi raz nie muszę pisać) może postać tych wypowiedzi pomoże w zdiagnozowaniu problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wysłać poprzednią odpowiedź musiałem się 2 razy logować, bo mi się sesja skończyła

Prosiłem już adminów o ustawienie ważności ciasteczek na minimum godzinę

 

Miałem też takie sytuacje (wylogowania) na Operze, póki nie ustawiłem w Narzędzia > Preferencje > Zaawansowane > Historia przy "Sprawdzaj, czy przechowywane strony zaktualizowano na serwerze" opcji "Zawsze"

Edytowane przez ponury63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wypowiedzi niektórych forumowiczów to się zastanawiam czy są złośliwi czy leniwi ;)

Raczej boleśnie doświadczeni przez Redakcję, głównie przy okazji poprzedniej zmiany na forum jak i przy innych okazjach :p

 

Oczywiste jest że skoro jest zmiana skryptu to nie wszystko będzie takie same

Dla człowieka, który się nieco orientuje oczywiste będzie natomiast, że jak się wprowadza nowy skrypt to się go najpierw testuje a potem wdraża a nie na odwrót. No chyba, że się nie ma szacunku dla użytkowników. Na takie "przetwarzanie aferalne" jak tu zastosowano to można sobie pozwolić jak się wypuszcza mała aplikację wewnętrzną, która jest potrzebna na już a nie jak się prowadzi jeden z bardziej obleganych serwisów. Niestety komuś na stanowisku testera trzeba trochę zapłacić, więc taniej jest testować skrypt na userach.

 

Samo forum jest w wersji BETA

I to jest najwiuększy skandal, o czym z resztą już było.

 

Ludzie dajcie sobie i administracji trochę czasu.

Już o tym pisałam w innym wątku. Przy okazji wprowadzania poprzednich zmian na forum wiele rzeczy nie zostało poprawionych do teraz. 'trochę czasu', to w przypadku tej redakcji może być nawet kilka lat :p

 

To nie jest forum

na którym jest 300 tematów i 20 użytkowników tylko bardzo duże forum z ogromną bazą danych.

I dlatego powinno się takie zmiany robić z większą ostrożnością i profesjonalizmem.

 

Niektórym polecam zamiast czekać aż ktoś podsunie wam wszystko pod nos na tacy wysilić się

troszkę pochodzić po forum po testować wszystkie funkcje zajrzeć do każdego zakamarku nowego

forum i przyzwyczaić się powoli do nowego.

1. Trochę to trudne jak na każde przeładowanie trzeba czekać nawet kilak minut

2. Znam ten skrypt jego funkcjonalność i wady z innych forów. Pewnie nie uwierzysz, ale nigdzie nie działa prawidłowo :p

 

Pozdrawiam zadowolonych naiwnych :p

 

 

PS Redakcję proszę o oddanie mi mojej rangi !!!

Edytowane przez JoShi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muratorze , opamiętaj się i zastanów czy Ty jesteś dla nas czy my dla Ciebie ??? podobnych forum tego typu jest kilka ale naprawdę dobrych. Nas tu jest bardzo dużo, więc na poprzednim forum nie żałowaliście reklam !!!! wylewały się dosłownie ze wsząd !!! więc muratorze zrób coś z szybkością ładowania się forum bo to co jest teraz to są chyba jakieś żarty !!!! a dosłownie mówiąc porażka.

Ja...jeszcze mam Święta... ale jak się jutro wq.wię - zwłaszcza na te prędkość ładowania...to...sam nie wiem co.

 

ja też i chyba nie tylko ja !!!!!!!!!

ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muratorze , opamiętaj się i zastanów czy Ty jesteś dla nas czy my dla Ciebie ??? podobnych forum tego typu jest kilka ale naprawdę dobrych. Nas tu jest bardzo dużo, więc na poprzednim forum nie żałowaliście reklam !!!! wylewały się dosłownie ze wsząd !!! więc muratorze zrób coś z szybkością ładowania się forum bo to co jest teraz to są chyba jakieś żarty !!!! a dosłownie mówiąc porażka.

Ja...jeszcze mam Święta... ale jak się jutro wq.wię - zwłaszcza na te prędkość ładowania...to...sam nie wiem co.

 

ja też i chyba nie tylko ja !!!!!!!!!

ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kilkoma, pożal się Boże, ulepszeniami ...

Na przykład: po co komu 2 formy odpowiedzi? "Szybka odpowiedź" o czym chyba już się zdążyliśmy przekonać, jest do kitu, nie można tak naprawdę w niej nic zrobić, poza napisaniem tekstu. Podejrzewam, ale może się mylę, że i tak część z nas używa od razu formy "zaawansowanej edycji" - zupełnie bezsensowne marnowanie miejsca, bajtów i czasu Forumowiczów - to oczywiście moje zdanie.

Też nie pojmuję idei "Znajomych" ... na co to komu??? Jak już chyba ktoś wcześniej zauważył, robi się druga "Nasza-klasa" czy tam inny portal społecznościowy - tylko po co???

Dlaczego okazuje się, że automatycznie po napisaniu odpowiedzi zaczynam subskrybować dany temat? Kto i po co włączył tę opcję jako właśnie automatyczną? Nie zawsze pamiętam, żeby to wyłączyć i później mam dziesiątki powiadomień na maila o odpowiedziach w tematach, w których raz jeden się wypowiedziałam i ... mogę na przykład nie mieć już na to ochoty... Kolejne marnowanie miejsca, bajtów i czasu użytkowników.

Lubiłam poprzednią formę FM, jego przyjazność i "normalność". To co jest teraz kompletnie do mnie nie przemawia, zatracona została jego swojskość. A wystarczyło tylko po prostu do istniejącej już formy dodać kilka przydatnych "gadżetów"...

Proponuję przynajmniej na jakiś czas usunąć napis widniejący pod szyldem Muratora na głównej stronie "Najlepsza strona domowa", bo chyba już jednak najlepszą nie jest...

Ktoś się naprawdę mocno postarał, żeby spartolić to, co w sumie było dobre:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...