Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paprotka - dom z nadzieją


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Już nie mogłam się doczekać tej kostki i słusznie. Jest pięknie. U nas brukarz wczoraj zaczął i mam nadzieję, że też będzie fajnie chociaż inaczej. Ogrodzenia na razie nie mamy, ale prawdę mówiąc brak mi pomysłu (nie mówiąc o kasie) na furtkę i bramę. Do wiosny może coś wymyślę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania wszystko wyszło REWELACYJNIE! Jeśli chodzi o skrzynkę, to ja jakiś tydzień temu też trafiłam na te amerykanckie, tylko biorę pod uwagę czarną lub białą. Zakupię, jak tylko otrzymam kasę imieninkową (już niedługo hehe). My też mamy ograniczony metraż działki - zaledwie 619 m2. Zamiast tuj posadzimy winobluszcz (niestety rozwiązuje problem tylko latem i jesienią), ale ja czekam cierpliwie, aż to inni sąsiedzi posadzą tuje, bo mi zwyczajnie żal miejsca na nie hihi :) Też planuję rabaty (błękitno - fioletowo - różowo - srebrzyste), może max 4 choinki (też jakieś srebrzyste) i 2-3 drzewka owocowe (czereśnie + wiśnia). Jakiś zakątek dla małej (zjeżdżalnia + piaskownica) no i jakąś drewutnię. No ale to plan x-letni. Na razie jesteśmy na etapie nawożenia ziemi w celu wyrównania gruntu. A Wy już wyrównywaliście ogród?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu tuje moze i malo oryginalne ale praktyczne;), u nas tez posadzilismy dookola zeby miec taki zielony parawan - my mamy tuje szmaragdowe - nie sa moze zaurodziwe ale nasz ogrodnik powiedzial, ze najmniej wymagajace i najmniej klopotliwe. a dodatkowo bede chciala urozmaicic innymi roslinami.u nas miejsca sporo, bo dzialka ma prawie 1700m. Fajnie ,ze Macie takiego klonika, czerwone liscie beda sie pieknie komponowaly z domkiem...no i czytam, ze Masz calkiem niezly plan. Bedziesz probowac robic cos teraz czy zaczekasz do wiosny?

Panczurka Ty jeszcze nie rozpakowana jak widze, jak samopoczucie przed wielkim dniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu na pocieszenie jeszcze napisze cos o granicie - ja tez o nim marzylam ale odpadl w przedbiegach bo u nas 260 metrow kostki ale teraz to sie ciesze bo jest nierowny i dzieciaki maja klopot z taka nawierzchnia no i buty sie niszcza...ale trzeba mu przyznac, ze jest piekny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko, chciałabym robić coś teraz, ale Staś nie pozwala. Ugotować obiadu się nie da. Ja ostatnio całymi dniami siedzę z nim na rękach i jedyne co robię w ramach rozrywki to gapienie się po internecie na różności. Altana nie mam pojęcia kiedy powstanie a chcielibyśmy zrobić ją sami. Najlepiej taką o konstrukcji szkieletowej. Chciałabym,, żeby była malowana tak jak dom - na szaro z białymi oknami. Póki co nie stać nas na nią.

 

Granit jest piękny, ale fatalnie się po nim chodzi. Macie tam co brukować... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu rozumiem, ze ta altana to taki domek ogrodowy, tak? drzwi, okna , dach...?

Anetko, przepraszam, że dopiero teraz odpisuję-nie zauważyłam wpisu. Mówiąc o altanie miałam na myśli domek ogrodowy. Chcielibyśmy taki troche wiekszy.

 

Kubelku-nie bądź taka skromna. Wszyscy wiedzą żeś zdolna babka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sobie zachorowałam na 2 rzeczy:

- konsolka... niestety 1) odbiór osobisty w Poznaniu, 2) nie mam jej gdzie dać

http://img10.allegroimg.pl/photos/400x300/18/46/87/66/1846876605_3

-radio, tak jakby trochę drogawe (ok. 200 ojro)

http://www.pure.com/images/orlakiely/Evoke_Mio_by_-Orla_Kiely_Lifestyle_Kitchen.jpg

 

http://www.pure.com/images/products600/VL-61517.jpg

Edytowane przez ane3ka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko,witaj.ja tak od razu z radą-zastanawiałaś się nad chustą?U mnie rewelacja-przy drugim dziecku,które chciałao być cały czas przy mamie-nie na rączkach,ale w mojej obecności-taki cycuch z radarem na podczerwień chyba i czujka na mamę:DInaczej ryk.W łóżeczku to nawet sekundy jej nie było.Chustę mozna juz od 3-4msca używać.U mnie gotowałam,sprzątałam z chustą,chodziłam na spacery itp,wiele problemów mi to rozwiązało, w tym kolkowy zmniejszyło.Jak chcesz coś wiecej wiedzieć to napisz na priv.Pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko,witaj.ja tak od razu z radą-zastanawiałaś się nad chustą?U mnie rewelacja-przy drugim dziecku,które chciałao być cały czas przy mamie-nie na rączkach,ale w mojej obecności-taki cycuch z radarem na podczerwień chyba i czujka na mamę:DInaczej ryk.W łóżeczku to nawet sekundy jej nie było.Chustę mozna juz od 3-4msca używać.U mnie gotowałam,sprzątałam z chustą,chodziłam na spacery itp,wiele problemów mi to rozwiązało, w tym kolkowy zmniejszyło.Jak chcesz coś wiecej wiedzieć to napisz na priv.Pozdrawiam cieplutko

 

potwierdzam, zresztą ja już to Ani mówiłam kiedyś :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka jest niezaprzeczalnie przepiękna - ale przy imć Stanisławie blednie... Cudny chłopak Anka!

I dom masz piękny, nie zadręczaj się - zawsze i wszędzie jest coś, co człowiek by już po fakcie zmienił, żeby było lepiej. Ja też czasem zaczynam rozmyślać co bym zmieniła gdybym budowała mój dom dziś... I wierz mi - potrafię się zagalopować bardzo, bardzo daleko... Ale potem przywołuje siebie do porządku, przypominam sobie jak 10 lat temu mieszkałam w wynajmowanej, ciemnej klitce - i jak rozglądam się ponownie dookoła, to widzę jak mam tu cudownie...

Szkoda że mieszkamy tak daleko od siebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...