Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy teraz jest dobra pora na ligustr?


Recommended Posts

Być może temat się przewinął, ale jakoś mam problemy w odnalezieniu się na nowym forum.

 

Chcę posadzić żywopłot z ligustru - z tego co wiem można sadzić go z "kijków" (ale trzeba ukorzeniać, a to zajmie czas), można kupić z gołym korzeniem i można z doniczki (ale to drogo). Chcę posadzić z gołym korzeniem, teraz - zaraz, czyli powiedzmy w przyszłym tygodniu. Pytanie tylko czy to już nie jest za późno? Jeśli nie, to jutro startuję ze szpadlem do kopania rowka. Tylko czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace postępują w normie, czyli wszystko mnie boli. Na razie przygotowujemy teren pod żywopłot.

Rozglądaliśmy się dziś za materiałem do sadzenia - w szkółce niedaleko mają ligustr za 1,80, a na Allegro średnia cena to ok. 1zł. Tylko pytanie czy nie natnę się na jakieś badziewie albo czy na przykład korzenie nie wyschną w transporcie - nigdy chyba roślinek na Allegro nie kupowałem. Ma ktoś jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace postępują w normie, czyli wszystko mnie boli. Na razie przygotowujemy teren pod żywopłot.

Rozglądaliśmy się dziś za materiałem do sadzenia - w szkółce niedaleko mają ligustr za 1,80, a na Allegro średnia cena to ok. 1zł. Tylko pytanie czy nie natnę się na jakieś badziewie albo czy na przykład korzenie nie wyschną w transporcie - nigdy chyba roślinek na Allegro nie kupowałem. Ma ktoś jakieś doświadczenie?

 

Ja kupiłem w zeszłym roku późną jesienią z allegro. Wsadziłem 34 mb. Teraz widzę, że zaczyna puszczać pąki. Czyli chyba wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Aga, za "patyki" czyli sztobry to jeszcze mniej się płaci - za 100złotych to chyba z 500 kijków dostaniesz. Ja zapłaciłem 90gr za sztukę z korzeniem: http://allegro.pl/item990477859_ligustr_z_gruntu_40cm_90_gr_szt_zywoplot_liguster.html

Wielkości miało to jakieś 40 cm chyba. Posadziłem, przyciąłem, podlewam i czekam. Już miały pączki, które się ciut rozwijały w listki, mam nadzieję że nie za późno je wsadziłem (jakieś dwa tygodnie temu). Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...