Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ale dlaczego na Wawelu?


19501719500414

Recommended Posts

Cytat ze strony: http://kataryna.blox.pl/2010/04/Ja-juz-tyle-lez-wylalam.html:

 

" Gość: Mała Mi, 86-47-n1.aster.pl

2010/04/15 01:06:25

O ironio! wg tej listy na uroczystości pogrzebowej znajdą się razem przedstawiciele Izraela, Iranu, Palestyny i Emiratów Arabskich;-) fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/lista-glow-panstw-ktore-wezma-udzial-w-pogrzebie,1464877

A u nas w najlepsze trwa spór czy Prezydent godny, czy nie godny pochowania na Wawelu... Bycie "godnym" to rzecz względna, bo czy aby napewno do końca "godny" był generał Sikorski, który w czasie II wojny internował kilkuset polskich oficerów na szkockiej wyspie Bute, dlatego bo byli sanacyjni?(jak dosadnie temat został poruszony we Wprost: http://www.wprost.pl/ar/125777/Obozy-Sikorskiego/) A Piłsudski? on to chyba musiał być nawet "godniejszy" jak dokonał zamachu stanu, doprowadzając do tego że Mościcki zrzekł się urzędu, a następnie w Berezie Kartuskiej wziął i uwięził opozycjonistów ( swoją drogą, Boże jakie on miał szczęście, że żył w tamtych czasach...dziś TVN dorżnąłby jego wraz z całą watahą...)

Tak, czy inaczej mimo tego, że Kwaśniewski bardzo starał się obniżyć rangę niedzielnej uroczystości, warto chyba zerknąć na listę gości i zadać sobie pytanie dlaczego oni wszyscy fatygują się na pogrzeb "Kartofla"?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 669
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A może byśmy nie patrzyli kto jeszcze tam leży i kto dlaczego tam leży, tylko normalnie jednostkowo traktowali każdy przypadek. Zacznijmy zatem.

 

Dlaczego Lech Kaczyński powinien być pochowany na Wawelu ?

 

Bez argumentów typu "bo inni, którzy tam leżą ...", "bo jego daleka krewna już tam leży ...". Mówmy o rzeczywistych zasługach, o tej wyjątkowości, która predysponuje go, żeby tam spocząć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byśmy nie patrzyli kto jeszcze tam leży i kto dlaczego tam leży, tylko normalnie jednostkowo traktowali każdy przypadek. Zacznijmy zatem.

 

Dlaczego Lech Kaczyński powinien być pochowany na Wawelu ?

 

Bez argumentów typu "bo inni, którzy tam leżą ...", "bo jego daleka krewna już tam leży ...". Mówmy o rzeczywistych zasługach, o tej wyjątkowości, która predysponuje go, żeby tam spocząć ?

 

Ale dlaczego mamy nie patrzec, kto tam lezy? Przeciez glownie do tego odwoluja sie przeciwnicy pochowku na Wawelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaż z imienia te osoby, bo zabrzmiało deczko patetycznie, a bez konkretów to sorry, tylko bełkot

 

Patetycznie? Bełkot?

Każdy, powtarzam każdy, kto priorytetowo myśli o gospodarce, miejscach pracy, inwestycjach, handlu zagranicznym, edukacji, sięga wzrokiem ku przyszłości.

Nie ma takich osób w PiS'ie. Jeśli były to już odeszły, bo PiS sięga tylko do teczek, wytartej, romantycznej martyrologii, wietrzenia "układów", spisków, agentów i wyznacza swoją definicję patriotyzmu (patriota to ten, kto myśli tak, jak PiS'aki i Jaruś. Inni to zdrajcy, masoni, libertyni, lewacy, komuchy, geje, lesbijki itp.). PiS żywi się rozdrapywaniem starych ran, oczekiwaniem przeprosin od wszystkich i za wszystko, wytwarzaniem atmosfery stałego zagrożenia i podejrzliwości. Im bardziej dostajemy gdzieś łupnia, tym lepiej żeby się poużalać nad sobą, pomodlić i pokazać światu, jacy to jesteśmy biedni i pokrzywdzeni. No i ten dewocyjno-ludowy światopogląd. To wszystko, niestety, jest spoglądaniem wstecz, nie w przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przekonaj mnie. Ja tez jestem przeciwnikiem, nie powołuję się na to kto tam leży a kto nie (przynajmniej tak mi się wydaje ;)

 

Nie słyszałem argumentów, które miałyby mnie przekonać. To, ze decyzji nie da się odwołać, przyjąłem do wiadomości. Natomiast tego, w jaki sposób decyzja zastała podjęta, a imię jakich celów nie zapomnę, także po pogrzebie.

Edytowane przez yarpenowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście że patrzmy, Piłsudski był kontrowersyjny, pewnie, nawet słyszałem teorie że Niemcy dali mu pieniądze i specjalnie przysłali do Polski ale patrząc na Jego postać i na losy Polski nie sposób zanegować Jego wpływu. Jeżeli na Wawelu miałby być ktoś pochowany to wg. mnie Wałęsa. Postać kontrowersyjna, może współpracował ze służbami itd ale jest symbolem walki z komunizmem, Solidarności, odzyskania niepodległości itd (jest rozpoznawany na całym świecie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony: http://kataryna.blox.pl/2010/04/Ja-juz-tyle-lez-wylalam.html:

A Piłsudski? on to chyba musiał być nawet "godniejszy" jak dokonał zamachu stanu, doprowadzając do tego że Mościcki zrzekł się urzędu, a następnie w Berezie Kartuskiej wziął i uwięził opozycjonistów ( swoją drogą, Boże jakie on miał szczęście, że żył w tamtych czasach...dziś TVN dorżnąłby jego wraz z całą watahą...)

Tak, czy inaczej mimo tego, że Kwaśniewski bardzo starał się obniżyć rangę niedzielnej uroczystości, warto chyba zerknąć na listę gości i zadać sobie pytanie dlaczego oni wszyscy fatygują się na pogrzeb "Kartofla"?"

 

Kolego/koleżanko, Marszałek Piłsudski pozbawił rządów prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w maju 1926 r., "sadzając" na tym urzędzie Ignacego Mościckiego. Trochę ogłady w ojczystej historii, proszę! To przecież idol braci Kaczyńskich.

A poza tym lepszy TVN niż pisuarowa TVP z głupim Pospieszalskim i zacietrzewionym Wildsteinem. Tego się nie da oglądać.

A czym to Kwaśniewski starał się obniżyć rangę tej uroczystości, bo jakoś mi umknęło? Słyszałem wywiad z nim i niczego takiego nie zauważyłem. To kolejna paranoja w PiS'owych główkach, czy może świeże "spostrzeżenia" toruńskiego ajatollaha?

Edytowane przez Egon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przekonaj mnie. Ja tez jestem przeciwnikiem, nie powołuję się na to kto tam leży a kto nie (przynajmniej tak mi się wydaje ;)

 

Nie słyszałem argumentów, które miałyby mnie przekonać. To, ze decyzji nie da się odwołać, przyjąłem do wiadomości. Natomiast tego, w jaki sposób decyzja zastała podjęta, a imię jakich celów nie zapomnę, także po pogrzebie.

 

Nie zamierzam. Nigdzie nie podalam, czy jestem za, przeciw, czy mi to obojetne.

 

Ale w sumie, to ja tez nie poznalam jeszcze zadnego konkretnego argumentu przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego/koleżanko, Marszałek Piłsudski pozbawił rządów prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w maju 1926 r., "sadzając" na tym urzędzie Ignacego Mościckiego. Trochę ogłady w ojczystej historii, proszę! To przecież idol braci Kaczyńskich.

A poza tym lepszy TVN niż pisuarowa TVP z głupim Pospieszalskim i zacietrzewionym Wildsteinem. Tego się nie da oglądać.

 

To do mnie? Jak juz manipulujesz wypowiedzia wycinajac z niej fragmenty, to szkoda, ze nie przeczytales poczatku - to byl cytat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się PiS przyznało oficjalnie toby straciło wielu wyborców.

Dlatego Dziwisz mówi o "rodzinie" i "poparciu władzy", mimo, ze inicjatywa wyszła od polityków PiS z Krakowa.

 

 

 

Tragedie są rzeczą ludzką: http://wiadomosci.onet.pl/2156329,12,przerazajacy_kataklizm_w_chinach_setki_ofiar,item.html

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się PiS przyznało oficjalnie toby straciło wielu wyborców.

Dlatego Dziwisz mówi o "rodzinie" i "poparciu władzy", mimo, ze inicjatywa wyszła od polityków PiS z Krakowa.

 

 

 

 

myślę, że już stracili, bo ludzie dobrze wiedzą o co chodzi, patrząc na przepychankę w sprawie autorstwa tego "sukcesu"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do mnie? Jak juz manipulujesz wypowiedzia wycinajac z niej fragmenty, to szkoda, ze nie przeczytales poczatku - to byl cytat.

 

Nie mam zwyczaju niczym manipulować! Ponieważ wolę TVN niż Pospieszalskiego w TVP, więc może mam zadatki na manipulatora :)))

Przytoczyłem tylko kontrowersyjny fragment, bo szanuję miejsce na tym forum i palce internatów, którzy nie muszą przesuwać myszką po raz kolejny tego samego tekstu w cytacie. Skoro przytaczasz czyjeś wypociny, to - moim skromnym zdaniem - powinnaś to robić mądrze, a nie podawać zwykłe głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na Wawelu miałby być ktoś pochowany to wg. mnie Wałęsa. Postać kontrowersyjna, może współpracował ze służbami itd ale jest symbolem walki z komunizmem, Solidarności, odzyskania niepodległości itd (jest rozpoznawany na całym świecie).

 

bardzo dobry pomysł, słyszałem że smocza jama jest jeszcze wolna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...