Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ale dlaczego na Wawelu?


19501719500414

Recommended Posts

Dlatego ja się nie załamuje i nie rozpaczam po obejrzeniu tragedii, bo wiem jaki jest ogrom nieszczęścia ludzi na świecie. I uważam ze stawianie pomników zmarłym nie polepszy egzystencji tym, co pozostali bez dachu nad głową. Współczuć można na różne sposoby. Nie tylko stawiając znicz i wpisując się do księgi kondolencyjnej. Płaczem świata nie zmieniono. Dlatego napisałam to co wcześniej, a co tak skrzętnie usunięto. Nikt nie przywróci życia zmarłym w katastrofie, dlatego trzeba patrzeć jak innym oszczędzić nieszczęść.

 

Bo łatwo wzruszać się nad niedolą wyraźnie i w szczegółach pokazaną w telewizji i łatwo zapomnieć o niedoli tych, którzy nie są medialni, bo przecież jest tyle tragedii na świecie, jak słusznie zauważyłaś. I jak bardzo słusznie zauważyłaś nie wiemy o tym, bo o tym nie mamy informacji. Śmierć osób publicznych przyciąga uwagę mediów bardziej.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 669
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No weź nie żartuj.

 

Nie żartuj? Ja też uważam, że mogły to być kroki hejnalisty! Włącz radio Kraków w południe i posłuchaj - zawsze słychać kroki strażaka, gdy przechodzi do kolejnego okna odegrać następny hejnał.

Poza tym, jak na tle ryku syren można było usłyszeć stukot obcasów o bruk, gdy mikrofon towarzyszył hejnaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze? Dzięki temu, ze ludzie tak myślą, na świecie zdarzają się takie tragedie jak w Darhurze. O tych ludzi też świat się nie upomina, bo woli odwrócić wzrok. Przecież oni nie mają ropy. Po co im pomagać. Nie mamy w tym żadnego interesu.

PAH zdobyło na pomoc ludzi dotkniętych tragedią w Afryce 300 tyś złotych. Na pogrzeb prezydenta wydamy 30 mln.

Ja patrzę na znicze przed pałacem i widzę kilka studni, albo obiadów, albo opłaty za naukę szkolną.

może PAH nie potrafi tego robić? minął się z powołaniem?

a co takiego dzieje się w Darfurze, że świat tam musi patrzyć?

wojna religijna?

w cywilizowanych krajach już ich nie ma, tam gdzie są, oznacza, że muszą się dopiero cywilizować i tyle, tego się nie przeskoczy,

jedynie co można polecać, to uświadomienie naszym cywilizowanym wyznawcom islamu, że pod szyldem tej miłującej pokój wiary, ciągle giną ludzie

 

jeżeli pogrzeb Prezydenta ma tyle kosztować, to niech kosztuje, jezeli będziemy o tej przykrej uroczystości rozmawiać w aspekcie ekonomicznym, to jesteśmy pożal się Boże, karłowatym narodkiem, nie krajem europejskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wojna religijna tylko polityczna. A giną ludzie który mają politykę głęboko gdzieś, bo na co dzień są bardziej zmartwieni co włożyć do garnka. Których jedyną winą jest to, że urodzili się w tym miejscu świata.

Swoja drogą islamska większość wybija nieislamską mniejszość.

 

I to mnie się zarzuca brak wrażliwości.

Smutne.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj? Ja też uważam, że mogły to być kroki hejnalisty!

1. Znam to nagranie z krokami hejnalisty

2. Hejnalista idzie po schodach w zamkniętym pomieszczeniu a nie po bruku

3. Jest to facet (chyba, że zatrudnili kobietę), więc nie chodzi na obcasach i ma tylko jedną parę nóg

4. Nie chodzi podczas grania tylko w przerwach

5. Nie grali hejnału tylko jakąś inną melodię

6. Nie róbcie ze mnie kretynki, dobrze.

 

Poza tym, jak na tle ryku syren można było usłyszeć stukot obcasów o bruk, gdy mikrofon towarzyszył hejnaliście?

Mikrofon nie towarzyszył hejnaliście tylko kamerzyście, który stał na placu i pokazywał wieże mariackie, bo ulicy wstyd było pokazać. Nie widziałaś nagrania, ale się mądrzysz.

Edytowane przez JoShi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twoje Żądło, to chyba tylko dla zasady.

 

Czyż nie chodzi tu tylko i wyłącznie o manifestację, zbiorowy udział w …?

Przyznam, że też nie „zamarłem” w tamtej chwili – i czego to dowodzi?

Trąbiłem w sobotę – ma to jakieś znaczenie?

 

Chce to manifestuje, chce, to przeżywa w samotności – to wolny, na szczęście, kraj.

Nie wszyscy maja instynkt stadny i chęć przeżywania w grupie – często na pokaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyż nie chodzi tu tylko i wyłącznie o manifestację, zbiorowy udział w …?

W moim przypadku? Nie. Jak napisałam nie jestem ani entuzjasta ani przeciwnikiem pochówku LK na Wawelu i póki co to się nie zmieniło mimo, że poznałam już wiele stanowisk. Przypowiastka moja jest li tylko wyłącznie dygresją.

 

wieŻa Mariacka jest tylko jedna...

Słusznie. Powinnam była napisać wieże kościoła zwanego powszechnie mariackim. Tylko co to zmienia w meritum sprawy?

Edytowane przez JoShi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przyznam, że też nie „zamarłem” w tamtej chwili – i czego to dowodzi?

...

 

I ja do grzechu niezamarcia przyznac sie musze, mimo iz bardzo wiadomosc o wypadku mnie obeszla... I nadal uwazam, ze pomysl z Wawelem pochopny, Niepotrzebnie ktos s.p panstwu Kaczynskim niedzwiedzia przysluge czyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdy zejdą ? czy były aparatczyk Kwaśniewski będzie pochowany na Wawelu ?

 

zawsze wydawało mi się, że na Wawelu chowani są królowie i wybitni Polacy..... tak mnie uczono w szkole...... Sp. Kaczyński nie należy do żadnej z tych kategorii...... dlatego pojawiają się pytania......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ my-Polacy jesteśmy pyskatym narodem!Aż dziw,że wytrzymaliśmy te 2 minuty ciszy.Wiem,wiem,demokracja,każdy może się wypowiedzieć.Tylko,że...ciekawa jestem czy po śmierci co poniektórych z Was, tak tu teraz krzyczących w sprawie miejsca pochówku prezydenta, chcielibyście aby nad Waszymi zwłokami rodzina,bliscy ale też i obcy spierali się gdzie Was pochować?Gdzie Wasze znakomite zwłoki bardziej będą pasowały?!A i może się zdarzyć,że nie znajdzie się w ogóle nikt zainteresowany i przyjdzie niektórym nieść sobie własną trumnę samemu:( Nieładna to cecha w nas,że wszędzie musimy wtrącić swoje trzy grosze (pytani o zdanie lub nie):(Więcej pokory radzę bo każdego czeka jego koniec,a wtedy być może "jak Kuba Bogu..."

 

P.S.Długo zastanawiałam się czy mam to napisać ale wnętrze moje niepokorne wygrało.Ze spokojem czekam na lincz:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa jestem czy po śmierci co poniektórych z Was, tak tu teraz krzyczących w sprawie miejsca pochówku prezydenta, chcielibyście aby nad Waszymi zwłokami rodzina,bliscy ale też i obcy spierali się gdzie Was pochować?

 

Byłabym zażenowana gdyby moja rodzina zadecydowała, wykorzystując sentyment społeczny, na pochowanie mnie na Wawelu.

Oczywiście gdyby to było możliwe. Bo po śmierci przecież i tak zmarłemu wszystko jedno. Pogrzeby są dla żyjących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłabym zażenowana gdyby moja rodzina zadecydowała, wykorzystując sentyment społeczny, na pochowanie mnie na Wawelu.

Oczywiście gdyby to było możliwe. Bo po śmierci przecież i tak zmarłemu wszystko jedno. Pogrzeby są dla żyjących.

 

wydaje się, że niektórzy nawet nie znają tego słowa, nie mówiąc już o kontekście jego użycia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...