Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrze woda TYLKO do cwu


marcin-r

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a przy + 60*C może pracować?

Prawdopodobnie nie wystartuje (czujnik wysokiego ciśnienia nie pozwoli na pracę)

Poniżej -40 też nie pracuje.

Ale na ziemi i w Polsce to raczej mało prawdopodobne.

A na pewno można przyjąć takie ryzyko ,że nie zadział.

 

W przypadku o którym piszesz -15 to granica efektywnej pracy Cokolwiek to znaczy

Edytowane przez hydraulik_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie wystartuje (czujnik wysokiego ciśnienia nie pozwoli na pracę)

Poniżej -40 też nie pracuje.

Ale na ziemi i w Polsce to raczej mało prawdopodobne.

A na pewno można przyjąć takie ryzyko ,że nie zadział.

Jak zabraknie ci argumentów .to ja nie sortuję śmieci

Mam takie miejcie w trójkącie pod dachem ponad izolacją (czarna dachówka na dachu) gdzie temperatura powietrza przekracza 60*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pociągniesz takie powietrze to temperatura tam spadnie dość szybko.

Ale jak wstawisz tam pompę to raczej mie wystartuje

Właśnie chodzi o obniżenie tam tej temperatury z wykorzystaniem jej co miało by podwójne przełożenie ,dachówka długo jeszcze po zachodzie słońca oddaje ciepło (stygnie) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jakiej powierzchni jest ten kawałek dachu ...

pompując powietrze w tempie 500m3/h z pod 17m2 powierzchni temperatura spada o 2*...

 

 

Powierzchnia to około 80-100 m2 (część b.mocno nasłoneczniona) mogę jeszcze wpuścić powietrze z przestrzeni wentylowanej pod dachówką od strony nasłonecznionej a to już temp latem powyżej 70*C (Mam deskowanie i papę na dachu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Panowie mam pytanko -sprawa wyglada nastepujaco-dom 110 m ,piec oep 10 kw do tego zasobnik z 2 wezownicami i pompa ciepla Hewalex Model PCWU-3,8H-A3 do podgrzewania wody uzytkowej latem bo nie sadze zebym mial ochote ganiac w lecie do pieca,zastanawiam sie jakiej wielkosci zasobnik zakupic 200 czy 300 l-dodam ze rodzinka 2+1.Doradzono mi zasobnik firmy Biwar.Pozdrawiam i dziekuje!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

Panowie mam pytanko -sprawa wyglada nastepujaco-dom 110 m ,piec oep 10 kw do tego zasobnik z 2 wezownicami i pompa ciepla Hewalex Model PCWU-3,8H-A3 do podgrzewania wody uzytkowej latem bo nie sadze zebym mial ochote ganiac w lecie do pieca,zastanawiam sie jakiej wielkosci zasobnik zakupic 200 czy 300 l-dodam ze rodzinka 2+1.Doradzono mi zasobnik firmy Biwar.Pozdrawiam i dziekuje!!!!

 

Jak ogrzewasz palnikiem olejowym to pompę ciepła możesz też podpiąć pod ogrzewanie w okresach przejściowych.Dla starszych dziadków 200l ,dla ludzi lubiących wodę jeszcze kąpiele w wannie ,to 300l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średniotemperaturowa pompa ciepła

Min./max. temperatura zewnętrzna - 15°C ~ 43°C

http://alterrya.pl/produkty/ogrzewanie/sredniotemperaturowe-pompy-ciepla-typu-powietrze-woda/

 

Widziałem ich produkty na dzisiejszych targach :)

Mają pompy ciepła PW do CWU takie same jak HEIZ, DEFRO i wiele innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cenowo?

 

Na stronie masz podany cennik.

Ale ceny jak na totalną chińszczyznę najmniej 50% za dużo :(

Jakość wykonania delikatnie mówiąc poniżej normy a cena prawie jak za porządny markowy sprzęt...

Najbardziej na targach chciało mi się śmiać jak trzech doradców technicznych składało solary z instrukcją obsługi i tekstami pt: ty jak to g... złożyć, to nie pasuje.

a na końcu jeden z nich podsumował to ... już gorszego g.... nie mogli zamówić..

Podczas targów mówili że takie och i ach.

 

A tak poza tym 11kW pompa ze zbiornikiem bez montażu za prawie 35k netto.

A powietrzna pompa z 200l zasobnikiem 8300 netto to ja mam atlantica w promocji discovery z 190l zbiornikiem z montażem za 7k brutto na terenie śląska, małopolski i podbeskidzia :)

Edytowane przez miki121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie można wpiąć pompę ciepła CWU do zbiornika z jedną wężownicą. Mam na myśli taki układ kocioł na ekogroszek z podgrzewaczem ACV smart 160l. A w przyszłości wpiąć do tego pompę ciepła do CWU http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/powietrzna-pompa-ciepla-pcwu38.html .

 

Chyba, że: http://www.hewalex.pl/oferta/podgrzewacze-z-pompa-ciepla/podgrzewacz-z-pompa-ciepla-pwpc38-2w300.html,

 

ale mam pewne obawy pomimo, że sama pompa+podgrzewacz cenowo wyjdzie to samo to w przypadku gdy siądzie pompa ciepła to mam do wymiany urządzenie za 3600 a gdy siądzie pompa w tym kombajnie to trzeba bedzie wydac 7500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem ale wg mnie da się ale instalacja będzie dużo bardziej skomplikowana niż w przypadku zasobnika z 2 wężownicami (monoblok powinien pracować na glikolu więc dojdzie wymiennik + zawory przełączające obiegi + sterowanie całością). Chyba lepiej od razu dopłacić za odpowiedni zasobnik z 2 wężownicami i mieć prosty układ z prostym sterowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy będzie w takim razie:

ACV SMART Multi-Energy 200 http://www.acv.com/pl-pl/03_04/266/app.rvb

 

czy też termica w2w 300l http://www.termica.pl/produkty/wymienniki_2

 

Z całą pewnością ACV jest bezkonkurencyjny i praktycznie niezniszczalny sam mam Smarta 130 już 15 lat i jak działał na początku tak działa dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...